Статті

«АгроВесна-2019»: що нам готує новий сезон

4 Березня 2019 146

Репортаж з міжнародної події «АгроВесна 2019»
Репортаж з міжнародної події «АгроВесна 2019»
Traktorist.ua

Другий рік поспіль міжнародні виставки «Зернові технології», «Agro Animal Show» та «Фрукти. Овочі. Логістика» об’єднуються під спільною назвою «АгроВесна». Загалом же ці виставки проводяться у Києві вдев’яте. І щоразу кількість учасників не меншає, а лише зростає. Так, наприклад, у минулому році було близько 500 учасників, а в цьому — 570.

«АгроВесна-2019» у цифрах

Загальна виставкова площа становила 28 000 кв.м.

  •        Кількість учасників — 570
  •        Кількість країн-учасниць — 23 (Австрія, Бельгія, Білорусь, Велика Британія, Данія, Індія, Іспанія, Італія, Китай, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Південна Корея, Польща, Сербія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Чехія)
  •        7 національних експозицій (Австрія, Велика Британія, Данія, Нідерланди, Німеччина, Франція та Чехія) та 2 колективні експозиції (Китай і Туреччина)
  •        Понад 30 бізнес-заходів
  •        Кількість відвідувачів — 18 214 із 36 країн
  •        Кількість відвідувань — 20 333

Техніку, яку презентували на виставці, можна тематично розділити на 4 групи.

Новинки

Якщо говорити про нову техніку на виставці, то її можна охарактеризувати одним словом — українська. Гучних світових прем’єр було небагато. Можливо, це зумовлено тим, що у Парижі відкрилася виставка сільгосптехніки SIMA 2019, куди світові бренди спрямували свої сили, а може, це українська техніка настільки крута, що іноземній не дала жодного часу для прем’єри.

Ледве не єдиною «іноземною» прем'єрою стала презентація нового навантажувача Manitou MLT-X 737-130 PS+ на стенді АБА «Астра». Раніше ця техніка 2 роки проходила тестування в Європі.

За словами продукт-менеджера компанії АБА «АСТРА» Сергія Дрозда, максимальна вантажопідйомність MLT-X 737-130 PS+ становить 3700 кг, а висота підйому — 7 м. Ця модель навантажувача оснащена двигуном Deutz потужністю 129 к.с.. Потік гідравліки становить 150 л/хв.

«Нова кабіна MLT-X 737-130 PS+ має запатентовану виробником решітку та панорамне лобове скло, що дозволяє оператору бачити вантаж на будь-якій висоті. Це перша модель Manitou, на вході в кабіну якої встановлена сходинка EasyStep, що також була запатентована», — підкреслив Сергій Дрозд.

Українська компанія «Фаворит» презентувала 2 нові моделі культиваторів Apollo. Це лінійка однієї моделі, різниця між якими лише у ширині захвату. Apollo 4000 має 4 м, а Apollo 8000 — 8 м відповідно. На агрегатах встановлені спіралеподібні котки та підшипникові вузли FKL. Виставка для цих культиваторів стала першим публічним «виходом у люди». Відразу після виставки обидва культиватори будуть відправлені на тестування, а після сертифікації надійдуть у продаж.

«Бердянські жатки» ще на «АгроВесні-2018» представили новинку — ґрунтообробні агрегати. Не жатками єдиними, як кажуть. А в цьому році зерновий напрям доповнив новий бункер-перевантажувач зерна. Їхні ймодельний ряд буде представлено чотирма агрегатами об’ємом 16 м3, 20 м3, 30 м3 і 40 м3 . У порівнянні з зерновозами бункер-перевантажувач створює у 7 разів менше тиску на ґрунт, бо він має збільшені діаметри шин, а конструкція дозволяє краще розподілити вагу. Тема ущільнення стає все гострішою з кожним роком і аграрії намагаються зменшити тиск на ґрунт. А виробники сільгосптехніки приходять їм на допомогу.

Бункер-перевантажувач John Greaves

Читати за темою: Ущільнення ґрунту. Все, що треба знати

Та «Бердянські жатки» не єдині, хто опанував новий напрям виробництва. Компанія «Варіант Агро Буд» займається створенням елеваторного обладнання та дощувальних машин. На «АгроВесні-2019» відвідувачі першими змогли побачити причіп-розкидач органічних добрив Organic Trucks.

«Ми розуміємо, що ринок причепів для розкидання органічних добрив набагато менший, ніж причепів-зернонакопичувачів і зерноперевантажувачів. Але технічно його виконати складніше. Ми почали зі складного. Тепер у наших планах —презентувати на літній виставці причіп для транспортування зерна та бункер-перевантажувач», — заявив генеральний директор компанії Олексій Грушко.

 

Технічні характеристики цього причепа-розкидача дізнаємося після того, як компанія проведе перші тести. А їхні результати вже скоро мають стати відомими.

Майбутнє

Анонсами, як новинками, не така багата виставка, але все ж трохи маємо. Зокрема, компанії не дуже люблять говорити про те, що буде, а показувати вже те, що є. Наприклад, начальник бюро маркетингу заводу-виробника «Бердянські жатки» Вадим Клименко говорить, що компанія планує глибше зануритися у тематику обробітку ґрунту. Але конкретно нічого не захотів говорити, зазначивши, що у компанії звикли говорити про продукт, коли він уже готовий до відправки клієнтові.

У «Лозівських машин» — комбо. Компанія презентувала нову дискову борону «Дукат-9», яку вже встигли побачити за кордоном. Та це ще не все, головний конструктор «Лозівських машин» і Українського конструкторського бюро трансмісій і шасі (УКБТШ) Олексій Гриненко повідомив, що уся лінійка дискових борін «Дукат» буде повністю переведена у новий дизайн: агрегати виконають у традиційному червоному кольорі, а деякі вставки будуть мати жовтий і сірий колір. Крім того, фахівець заявив, що «Лозівські машини» завершують розробку першого оборотного плуга власного виробництва і на початку літа презентують тестову модель. Окрім плугів, компанія планує у майбутньому розвивати напрям культиваторів.

Дискова борона Дукат-9 «Лозівські машини»

І знову кілька слів про «Варіант Агро Буд». Розпочавши виробництво причепів із найскладнішого, за словами керівництва, скоро українські аграрії зможуть також побачити зернові бункери-перевантажувачі, причепи-самоскиди та причепи для зерна.

Рішення

Українські аграрії — експериментатори. Підвищення врожайності, збереження вологи, нова технологія — все це було б неможливим без потрібного агрегату. На «АгроВесні-2019» виробники сільгосптехніки пропонували різноманітні рішення.

Канадський виробник Kello-Bilt презентував важку ґрунтообробну техніку, яка здатна працювати в екстремальних умовах. Наприклад, дискова борона Kello-Bilt 800 важить 7 т, діаметр її дисків близько 1 м, а саме 91 см. Товщина сталі — 1,27 см. Ця сільгосптехніка агрегатується з трактором потужністю від 450 к. с. Менеджер європейського відділу Kello-Bilt Ілко фон Горден запевнив, що їхні агрегати починають працювати там, де інші не справляються. Причому, борони можуть працювати не тільки в сільському господарстві, у Канаді їх також використовують на будівництві магістральних нафтопроводів.

Агрегат Blu-Jet АТ 3015 оснащено інноваційною системою внесення рідких добрив методом ін’єкцій. Американського виробника представляє в Україні ASP Group. У компанії говорять, що конструкція ін’єкційної системи запобігає пошкодженню кореневої системи рослини. Агрегат стане актуальним на Півдні України, там, де велика посуха і є проблеми з внесенням сухих добрив. У цьому регіоні мало вологи, тому добрива дуже погано засвоюються.

Читати за темою: На «АгроВесні-2019» презентували модернізований агрегат для внесення рідких добрив Blu-Jet

І серед виробників самохідної техніки знайшлися представники, які привезли агрегати, адаптовані до вимог українських аграріїв. Британська компанія Househam Sprayers презентувала самохідні обприскувачі Spirit. Менеджер з експорту Househam Sprayers Андрій Ботнарь стверджує, що основними показниками, які цікавлять українського фермера при придбанні самохідного обприскувача, є швидкість і кліренс. Але ця техніка має ще дуже багато інших переваг, серед яких розподіл і баланс на кожну вісь, рівень ущільнення ґрунту, продуктивність. Також він зазначив, що їхня компанія займається виключно виробництвом самохідних обприскувачів і саме тому максимально зосереджена на створенні якісних машин.

Тенденції

Щоб бути успішним на ринку, треба слідкувати за його тенденціями. Без цього «АгроВесна-2019» теж не обійшлася.

Компанія «Агро Темп» презентувала 5 моделей тракторів Zetor потужністю від 77 к.с. до 147 к.с. Заступник директора «Агро Темп» Сергій Легостаєв пояснює такий вибір діапазону потужності тракторів тим, що ринок 100-сильних тракторів дуже стрімко розвивається. Якісними, комфортними тракторами цього сегменту цікавляться зазвичай малі фермери, котрі самі безпосередньо працюють у полі. Тому вони й дбають про комфорт власної роботи. У планах компанії ще завезти в Україну садові та міні-трактори. Якщо є попит, то буде й пропозиція.

Новий трактор Zetor Proxima 110 Plus компанія «Агро Темп»

«Богуславська сільгосптехніка» презентувала «по-європейськи» модернізований причіпний обприскувач Атлант 4200-28. Як говорять у компанії, найважливішим технічним завданням, яке стояло перед виробником, було зробити привабливий європейський дизайн обприскувача й оснастити його сучасними технологіями. Тож Атлант 4200-28 обладнано системами комп’ютерного контролю Muller Elektronik з інтегрованими GPS-навігатором, автоматичного відключення секцій, контролю висоти штанги, а також копіювання сліду трактора Trail-control, що дозволяє не створювати зайвих технологічних колій. Так от, made in Ukraine.

Модернізований причіпний обприскувач Атлант 4200-28 «Богуславська сільгосптехніка»

Якщо говорити загалом про виставкову подію «АгроВесна-2019», то вона потішила великою кількістю українською техніки. Сучасної, модернізованої, якісної. Взяти б до уваги трактор ХТЗ, який із кожним місяцем оновлюється в бік кращої, ефективнішої роботи. Чи ґрунтообробну техніку «Лозівських машин», посівну техніку Elvorti або жатки John Greaves. Також варто відзначити той факт, що світові виробники теж рахуються з українськими реаліями, створюючи чи адаптуючи техніку для потреб українських аграріїв.

© Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати