Статті

Працювати журналісткою на Traktorist.ua: як змінилось моє життя

8 Березня 2019 191

Міжнародні дні преси Lemken у Франції
Міжнародні дні преси Lemken у Франції
Traktorist.ua

В школі журналістики нас вчили, що хороший журналіст повинен вміти написати на будь-яку тему. Важливо вміти ставити запитання та знайти хорошого співрозмовника, який зможе зацікавити.

З таким же настроєм я прийшла в агро-журналістику, подумала: а чи слабо мені опанувати всі ці невідомі досі терміни, стиль життя і проблеми аграріїв? В тестовому завданні мені треба було написати про те, як вивести плуг в поле. Подзвонивши всім знайомим людям, які жили в селі та знали що робити з плугом, я таки написала той текст… Так почалась моя мандрівка у світ полів, комбайнів і тракторів.

Вже на п’ятий робочий день я потрапила в поля під Києвом, вперше сіла в комбайн і спостерігала за заходом сонця із кабіни комбайна. Це був листопад і ми молотили сою на комбайні John Deere, тоді я ще не знала, що мене чекає цілий період життя, під «брендуванням» цієї компанії.

Більше за темою читайте тут: 100 років тракторів John Deere
Робочі будні
Мені хотілось писати про щось хороше, про успіхи України і українців. Те, що я побачила в полях мене вразило, люди, які живуть в зовсім іншому ритмі, ніж люди в місті: важливий кожен дощ, кожен сонячний день, все дуже правильно.

Далі ми з командою поїхали на буряки… Цукрові заводи, бурякозбиральні комбайни, довгі розмови в авто з аграріями «за життя», все підкупає з першої поїздки. А як же забути про «дегустацію» цукрового буряка прямо з полів та перший сніг в бурякових полях? Моє життя змінилось.

АгроЕкспедиція

З того часу знайомі замість питати: «Як справи?», питали мене «Як там трактори?». То що ж відбувається з тобою, коли стаєш частиною агро-світу:

1. З’являється улюблений завод, трактор і комбайн;

2. В один день твоя стрічка в Facebook перетворюється на парад сільгосптехніки, акцій та виставок;

3. У відпустці в горах Словаччини фотографуєш трактори Zetor в гірських господарствах;

В пошуках хорошого кадру

4. Бігаєш по полю за розкидачем міндобрив для хорошого кадру;

5. Розповідаєш всім іноземцям за кордоном про українські ґрунти;

6. Коли на тест-драйвах не вистачає місця в комбайні, а тобі треба сфотографувати жатку в роботі катаєшся на колінах у аграріїв;)

Жатка в роботі

7. Недоспані ночі в автобусах, машинах і літаках, і ранки в полях різних областей і країн;

8. Зустрічі з конструкторами та інженерами;

9. Дізнаєшся на стендах яких компаній найкраща кава ;)

10. З’являється «аграрна засмага» по контурах футболки;

11. Летиш в Париж дивитись не на Ейфелеву вежу, а на нову техніку Lemken;

 Дні преси Lemken у Франціїї

Робота в полях, інноваційна сільгосптехніка, прості та щирі аграрії, все це підкупає з першого погляду і залишається в серці назавжди❤️
Польова романтика
© Катерина Барило, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати