Статті

Тріо від Варіант Агро Буд: три напрямки на допомогу сільському господарству

1 Березня 2019 153

Три напрямки роботи «Варіант Агро Буд»
Три напрямки роботи «Варіант Агро Буд»
Traktorist.ua

Компанія «Варіант Агро Буд» до 2019 р. займалася розвитком та впровадженням у сільському господарстві трьох «китів» власного виробництва — обладнання для свинокомплексів та молочно-товарних ферм, елеваторне обладнання, дощувальні машини. У лютому 2019 р. на міжнародній сільськогосподарській виставці «Зернові Технології-2019» компанія презентувала першого представника ще одного напрямку — універсальний причіп-розкидач органічних добрив власного виробництва Organic Trucks. Ще одною доброю новиною для фермерів стало анонсування початку офіційного партнерства з компанією «Екіпагро», яка входить до складу групи компаній «Альфагро». Під час урочистої презентації нового обладнання, директор «Варіант Агро Буд» представив власника компанії-партнера – Жерара Де ля Салль і відзначив початок партнерства почесним дипломом. Відтепер «Екіпагро», окрім іншого, буде реалізовувати зрошувальні системи та причепну техніку, виробництва «Варіант Агро Буд» в Україні.

Власник компанії «Екіпагро» — Жерар Де ля Салль

Власник «Варіант Агро Буд» Данило Шуфані розповів, що вже понад 27 років компанія займається обробкою металу. У 2004 р. на потужностях підприємства почали створювати продукцію для ферм. Це було пов’язано з тим, що у власності групи компаній з’явилося фермерське господарство у Харківській області, яке займалося молочним тваринництвом. Переважна частина продукції вироблялася на експорт.

«Можу констатувати, що тваринництво в Україні стоїть на місці. Звісно, є господарства, які розвиваються і бачать в цьому перспективу, але в цілому ця галузь стоїть на місці. У багатьох країнах держава безпосередньо допомагає тваринництву. В Україні, на жаль, такої підтримки я не бачу. Отже, доки ситуація в цьому напрямку не зміниться, ми вирішили призупинити виробництво обладнання для свинокомплексів та молочно-товарних ферм», — говорить Данило Шуфані.

Власник компанії «Варіант Агро Буд» на міжнародній виставці «Зернові Технології-2019» — Данило Шуфані

Та на обладнанні для ферм у компанії зупинятися не стали, вирішивши покрити все більше потреб сільського господарства. Саме тому близько 10 років тому «Варіант Агро Буд» виготовив свій перший силос, який придбав агрохолдинг «Земля і воля». 3 роки потому створили транспортну лінійку, шнеки, норії.

Більше того, «Варіант Агро Буд» став першою українською компанією, яка запустила у виробництво силос діаметром 32 м і висотою 41,5 м. У ємність об'ємом 27 тис. м³ вміщається майже 23 т зерна. Спеціально для цього були створені посилені балки, а при монтажі першого силоса на об’єкті Замовника були проведені всі практичні випробування.

За словами власника компанії, в елеваторному напрямку «Варіант Агро Буд» лінійка силосної продукції є найбільшою на ринку, а завдяки інвестиціям в посилення власних виробничих потужностей, підприємству вдалося за останні 3 роки заслужити репутацію потужного, надійного, українського виробника.

«Якщо у минулому році я ще не міг собі дозволити це сказати, то в цьому році з упевненістю можу сказати, що і по об’єму випуску, і по якості, і по об’єму реалізованих об’єктів, завдяки внутрішнім і зовнішнім аналізам, ми є виробником №1», — зазначає Данило Шуфані.

Близько 3 років тому компанія почала освоювати новий напрямок — дощувальні машини. І почали не з найпростішої, а зовсім навпаки — з машини іподромного типу. Вона поєднує в собі характеристики фронтальної і кругової. Рухається вздовж поля, чого не може зробити кругова, і розвертається у кінці, чого не може фронтальна.

Дощувальна машина виробництва «Варіант Агро Буд»

«Якщо у нас вийде зробити складну машину, то і простішу теж вийде зробити. Коли ми розуміємо, що у нас вийшло зробити найскладніше завдання, у подальшій роботі нам вже буде все вдаватися з легкістю. І людям вперше простіше довести, що ми можемо дуже багато», — пояснює такий підхід директор компанії.

На його думку, рослинництво в Україні найперспективніша галузь і тому зараз всі борються за рентабельність. Сьогодні області, у яких буквально кілька років тому було достатньо вологи, страждають від посухи. Не говорячи про південні регіони. Саме тому, щоб отримувати прибуток з полів, їх треба забезпечувати зрошувальними системами.

Станом на лютий 2019 р. уже 25 дощувальних машин «Варіант Агро Буд» працює на українських полях. У поточному сезоні у планах компанії збільшити цю позначку до 50 машин. На 2020 р. — 80 машин, на 2021 р. — понад 100. Данило Шуфані зазначає, що найбільшим попитом користується дощувальна машина кругового типу. Крім того, у компанії також зосереджені на експорт і вже одна машина продана у Молдову.

«Ми не будемо обмежуватися лише українським ринком. З кожним роком ми не просто випускаємо продукт, який вперше створили кілька років тому, але й щороку його модернізуємо, робимо краще», — розповідає Данило Шуфані.

Продукція усіх напрямків входить до програми компенсації вартості сільгосптехніки. Більша частина складових — українського виробництва.

«У нашої компанії є «залізобетонне» правило, якщо в Україні є якісний продукт, то ми будемо його купляти і впроваджувати в наших виробах. Тому що ми думаємо про майбутнє України, про наше майбутнє. Якщо ми не будемо купляти і підтримувати продукцію власного машинобудування, то і в Україні, і у нас років через 5-10 будуть проблеми. Це все впливає на економіку, тому ми завжди, в першу чергу, розглядаємо українське. На жаль, чого немає в Україні чи вироб недостатньо якісний, ми змушені замінювати імпортним аналогом», — зазначає Данило Шуфані.

Дебютант нового напряму компанії причіп-розкидач органічних добрив Organic Trucks зроблений повністю з частин імпортного виробництва. За словами директора компанії «Варіант Агро Буд» Олексія Грушка, планується створити ще одну версію з комплектуючими українського виробництва, щоб потрапити в програму компенсації вартості сільгосптехніки. Такий розподіл зумовлений тим, що так звана «європейська» версія буде вироблятись на експорт.

Генеральний директор компанії «Варіант Агро Буд» — Олексій Грушко

У найближчих планах компанію розкидачеві органічних добрив мають скласти зерновий бункер-перевантажувач, причіп-самоскид та бочка для розкидання рідких добрив.

Детальніше про Organic Trucks чекайте у наступному матеріалі.

© Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати