Статті

Фермери обирають Massey Ferguson: Волинь

28 Січня 2019 287

Трактор Massey Ferguson 8690
Трактор Massey Ferguson 8690
Traktorist.ua

А ми продовжуємо подорожувати Україною і знайомитися з власниками техніки Massey Ferguson. Побувавши на Слобожанщині та Сіверщині, переміщаємося на захід — на Волинь. Тут реалізацією техніки «червоного» бренду займається Волинська Фондова Компанія.

Massey Ferguson — майстер на весь сезон

Господарство «Україна-Баїв» розташовується у с. Баїв, що неподалік від Луцька. Займається лише рослинництвом. На сьогоднішній день товариство обробляє близько 3 тис. га, на яких вирощують переважно зернові культури: озиму пшеницю, озимий ріпак, а також цукровий буряк. За словами директора Ігоря Павловича, буряк кидати не збираються, бо поруч є цукровий завод, тому вартість транспортування виходить незначною.

Головною робочою силою господарства є їхні трактори Massey Ferguson — MF 8690, MF 8737 та MF 5450.

«Створивши господарство у 2013 році, ми мали трактори ще радянського виробництва. Згодом узяли іноземний 150-сильний. Але господарство розвивалося потребувало уже потужнішої техніки, більше, ніж 300 к. с.», — розповідає директор.

Ігор Павлович

Спочатку у 2016 р. придбали трактор Massey Ferguson 8690. На сьогодні він уже напрацював 5 тис. мотогодин. Сільськогосподарські роботи зазвичай проводить у парі з дисколаповим агрегатом Agrisem Maximulch 4,5 м та культиваторами Horsch Joker. Так сталося, що ми приїхали на господарство, коли Волинь засипало снігом. І в цей час MF 8690 чистив дороги у найближчих селах.

«Ми придбали спеціальний снігоочисний відвал завдовжки 3,4 м, щоби повністю перекривати колію трактора, коли він повертається на 30°. Вчора ми так почистили сніг у шести селах, сьогодні теж у шести. Тобто автодорожні служби, які мали б виконувати ці роботи, цього не роблять, бо немає чим», — розповідає директор.

За увесь період експлуатації Ігор Павлович виділив тільки проблему з вихлопною трубою, яку сервісні інженери усунули практично відразу.

«Це була найбільша проблема, з якою ми зіткнулися. А так, кожне втручання «сервісників» було плановим — чи мастило замінити, чи фільтр. Було й таке, що в полі мастило міняли. Хлопці з ВФК приїхали, за кілька годин зробили все — і ми далі працюємо. Ще доводилося сальники на передньому бортовому редукторі міняти», — розповідає аграрій.

Massey Ferguson 8737 потрапив до господарства на рік пізніше від свого попередника. Відтоді трактор напрацював близько 2 тис. мотогодин. На полі він працює здебільшого з сівалкою Horsch Pronto 8 DC, але без проблем може агрегатуватися з культиватором, плугом тощо. Іншими словами, обидва трактори MF 8690 і MF 8737 повністю взаємозамінні. До середини грудня Massey Ferguson 8737 працював із 20-тонним розкидачем добрив Hawe DST 20.

«Завантажуємо повний причіп, а це десь 20-25 т, і трактор чудово справляється: і прямуючи рівним рельєфом, і горбами. За місяць ми розкидали приблизно 15 тис. т дефекату. Тобто, закрили приблизно 1 тис. га розкислого ґрунту. Впоралися десь за місяць. Трактор працював 24/7, трактористи — в 3 зміни», — продовжує Ігор Павлович.

Трактор Massey Ferguson 8737 і розкидач добрив Hawe DST 20

Закривши потребу у 300+-сильних тракторах Massey Ferguson, на господарстві з’явився 100-сильний MF 5450.

«Оскільки ми збільшуємо посівні площі таких культур, як соняшник, кукурудза і буряк, то виникла потреба у невеликому, маневреному й економічному тракторі. Я ним повністю задоволений. Він у мене може не тільки сіяти, а й добрива розкидати, і з причіпним обприскувачем працювати. На день по 150-200 га обприскує», — ділиться директор господарства «Україна-Баїв».

Ігор Павлович розповідає, що купівля цього трактора відбулася дуже швидко. На той час у господарстві працював старенький гусеничний трактор Т-70, якому потрібна була заміна. І от одного разу директор приїхав на поле й почув, що тракторист бідкається, що вже не може працювати на цій машині. Тоді Ігор Павлович поїхав у Луцьк, а вже звідти прибув на новенькому тракторі. Відразу навісили йому розкидач добрив і випробували в роботі.

«Трактор доволі простий і хороший. Просто я знаю, що не може бути поганим трактор, у якого хороший двигун і коробка передач», — зазначає аграрій.

Наявними тракторами директор господарства «Україна-Баїв» задоволений. Вже є думки про придбання ще одного потужного трактора Massey Ferguson, якого планують брати не раніше, ніж восени. Ми бажаємо господарству реалізації задуманого та прямуємо далі.

Ігор Павлович

Один за всіх — універсальний телескопічний навантажувач Massey Ferguson

Перед офісом господарства «Гор-Агро» ми зустріли телескопічний навантажувач Massey Ferguson 9407. Як розповів нам заступник генерального директора Григорій Хацкевич, якби ми приїхали на кілька хвилин раніше, то побачили б агрегат у роботі. Він саме закінчив чистити сніг у своєму господарстві, а також у сусідньому, котре, як і вся Волинь, потерпало від снігопаду.

Господарство «Гор-Агро» займається і рослинництвом, і тваринництвом. На полях вирощують ранні зернові, ріпак, сою, кормові культури. У зембанку підприємства є близько 1200 га землі. Один із напрямів — молочне скотарство. З 500 голів стада — 300 дійного.

«Худоба цілий рік перебуває на фермі, тому потребує відповідних засобів для завантаження кормів. Саме тому ми й взяли телескопічний навантажувач Massey Ferguson. Це вже інше покоління, інший вид роботи, техніка, яка повністю відповідає вимогам сьогоднішнього дня», — розповідає аграрій.

Григорій Хацкевич

Основні завдання навантажувача на фермі — це завантаження кормів у кормороздавач, зокрема силосу, очищення проходу. Григорій Іванович також додає, що роботою на фермі навантажувач не обмежується. Він стає незамінним помічником і в полі, адже завантажити насіння чи міндобрива з його допомогою набагато легше. У період жнив MF 9407 зайнятий переміщенням зерна до складів, кагатуванням, тому що електричні зернонавантажувачі не завжди справляються. Так і виходить, що робота для цього універсального агрегата знайдеться завжди.

Серед проблем, які виникали у навантажувача, Григорій Хацкевич виділяє проблему з боковим склом, котре від поштовху випадало. Таких випадків було всього два, й щоразу сервісні інженери оперативно реагували та замінювали його.

«А так фактично більше жодних нарікань немає. Техогляд працівники Волинської фондової компанії проводять вчасно й оперативно. Наприклад, коли настає час змащування стріли, то досить швидко це виконують, простою техніки немає», — говорить про сервісне обслуговування заступник генерального директора.

У техпарку господарства, окрім телескопічного навантажувача, є ще й комбайн цього бренду — Massey Ferguson 7370 Beta. У цьому році він повністю відпрацював на жнивах, збирав ріпак, сою і зернові. Про купівлю трактора Massey Ferguson поки що у господарстві не думають.

Такий досвід західноукраїнських аграріїв у роботі з технікою Massey Ferguson. Тут роботу і тракторам, і навантажувачам довіряють протягом усього року. Можливо тому, що сервісна служба завжди поряд і готова прийти на допомогу.

© Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати