Статті

100-сильний тракторний ринок України: хто у грі?

9 Січня 2019 729

100-сильний тракторний ринок України: хто у грі?
100-сильний тракторний ринок України: хто у грі?
Traktorist.ua

Потужна сільгосптехніка, зокрема трактори, покликана виконувати великі об’єми роботи. Вона здебільшого затребувана у великих господарствах. Агропідприємствам із невеликим зембанком трактори 300-400+ к. с. зазвичай ні до чого, для обробітку їхніх площ і різноманітних робіт вистачить і машин малої та середньої потужності. Але розподіл «великим — великі», «малим — малі» не є коректним. У великих господарствах, як і в малих, дуже багато різноманітної роботи, де потрібні легкі маневрені машини на 100 «коників».

Ринок тракторів малої та середньої потужності активно розвивається, і трон МТЗ, який домінує на цьому ринку, потроху починає похитуватися. Traktorist.ua вирішив познайомити з претендентами на цей трон.

Команда №1: Курс на Захід

Тракторів із Європи та Північної Америки в Україні досить багато — Fendt, Claas, Valtra, New Holland, Zetor, Landini, Deutz-Fahr, Arbos, Lamborghini, Farmtrac, John Deere, Case IH, Massey Ferguson. Якщо ми вже згадали Valtra A95, то й розпочнемо з неї. Трактор оснащено 4-циліндровим двигуном AGCO Power, який має об’єм 4,4 л і потужність 103 к. с. Механічна трансмісія Powershift має три діапазони, в кожному з яких є 4 робочих швидкості. Для світу ця модель не нова, з 2006 р. вона випускається у Туреччині, але офіційне знайомство з Україною у неї вперше.

Valtra A95

Ще один представник корпорації AGCO теж потрапляє до нашого топу. Поряд із потужними тракторами Fendt 1000-ї серії, в Україні можна також придбати його меншого брата. Fendt 210 Vario має двигун максимальною потужністю 100 к. с. Особливістю його є те, що трактор обладнано безступінчастою коробкою передач Vario. Максимальна швидкість може сягати 40 км/год. А його максимальна підйомна сила — 2 т.

Claas представлений дуже великим діапазоном тракторів різної потужності від 70 до 500 к. с. У сегменті 100 к. с. представлені відразу 3 серії: Axos, Arion і трактори з вузькою колією Nexos. Розглянемо модель Arion 430. Потужність його двигуна — 90 к. с. Трактор облаштовано джойстиком для управління коробкою передач і двома електронними секціями гідророзподільника, а також задньою навіскою з гасінням коливань. Його максимальна гідравлічна потужність — 98 л/хв.

New Holland на нещодавній виставці сільгосптехніки «ІнтерАгро-2018» презентував трактор T6020. За словами Олександра Суханова, це найпопулярніший трактор в Україні серед усієї лінійки New Holland. Це універсальний мультизадачний трактор, який може не тільки орати чи боронувати, а ще й працювати з фронтальним навантажувачем. Він має два гідравлічні насоси, що іще більше підвищує його продуктивність.

Читати за темою: ІнтерАГРО-2018: репортаж з присмаком золота

Можна відразу згадати і трьох італійців — Landini, Lamborghini і Arbos. Якщо перші два в Україні вже не новачки, то Arbos потрапив на наш ринок лише в цьому році. Arbos P5100 Global має двигун потужністю 110 к. с. і може розганятися до 50 км/год. Коробка передач має 30 передач уперед і 30 передач назад.

Lamborghini не дуже відрізняється від ще одного представника сімейства Same Deutz-Fahr, до якого належить — трактора Deutz-Fahr. Щоправда, здебільшого візуально. Особливістю трактора Lamborghini R3 є його вантажопідйомність — 5300-6200 кг. Синхронізована реверсивна коробка передач Powershift з перемиканням під навантаженням із передніми та задніми передачами 60/60. Deutz-Fahr Agrofarm 115G має двигун потужністю 110 к.с. Коробка передач містить 5 передач у 3 діапазонах, 15 вперед + 15 назад. А вантажопідйомність менша, ніж у попередника — 4800 кг.

Deutz-Fahr Agrofarm 115G

Варто згадати ще представників наших сусідів і сусідів сусідів.

Zetor — чеський трактор, який в Україні не так давно — з 2012 р. Zetor Proxima Plus 110 має двигун потужністю 105 к. с. Ця модель має 16+16 швидкостей із 2-ступінчастим збільшувачем крутного моменту.

Представника Польщі трактор Farmtrac 9120 DTN представляє, так би мовити, всю Європу. Він має англійський двигун Perkins 110 к. с., італійську трансмісію Carraro, німецьку систему вприскування Bosch.

МТЗ. Вічний трактор і незамінний помічник на кожному господарстві. Саме його вважають найголовнішим конкурентом у сегменті 100-сильних тракторів. Ринок такого класу тракторів розвивається — люди починають звертати увагу на трактори, у яких кабіна з комфортом: кондиціонер, керування, сидіння. А хоча… Група компаній АІС нещодавно презентувала трактори МТЗ із тонованим склом і LED-освітленням. Та хоч як би там було, головна перевага цих тракторів — доступність, як цінова, так і сервісна. З модельного ряду 100-сильних МТЗ є що вибрати: моделі 80-ї серії, 900-ї, 1000-ї, 1200-ї, і в кожній із цих серій не по одному чи по два трактори.

Massey Ferguson. І якщо асортимент компанії представлений від 20-сильних міні-тракторів до потужних 400-сильних, то в Україні найменшим представником є модель MF 6713, потужність якого становить 132 к.с. На тракторі встановлена повністю синхронізована трансмісія з 12 передачами переднього та 12 передачами заднього ходу, розділеними на 2 діапазони. Продуктивність гідросистеми трактора MF 6713 можна підвищити до 98 л/хв натисканням кнопки. В результаті забезпечується підвищення швидкості й потужності роботи навантажувального обладнання.

Massey Ferguson 6713

У цьому році першому трактору John Deere минає рівно 100 років. За цей час тракторна галузь компанії не стояла на місці й увесь час розвивалася. Це вплинуло як на якість продукції, так і на її асортимент. Тут є потужні 500-сильні трактори, а також легкі 100-сильні. В Україні «легковаговики» представлені серією 6B. Діапазон потужності цих тракторів — 95-115 к.с. Моделі серії обладнано двигуном PowerTech із паливною рампою високого тиску, а також пакетом для запуску в холодну погоду. Потужність задньої зчіпки становить до 5 500 кг. Завдяки скороченій колісній базі, малому радіусу розвороту та міцним шасі, трактори серії 6B чудово підходять для роботи з фронтальним навантажувачем.

Американський представник корпорації CNH Case IH представлений в Україні однією cерією тракторів у діапазоні 100 к.с. Case IH Farmall JX 100 має двигун потужністю 110 к. с. Максимальна вантажопідйомність задньої навіски становить 3565 кг. Компактні розміри й висока маневреність роблять трактор затребуваним на невеликих фермерських господарствах. Трансмісія у трактора механічна, синхронізована — 12/12 передач. Case IH Farmall JX 100 — повнопривідний, а точніше, задній привід із можливістю ручного увімкнення переднього моста.

Case IH Farmall JX 110

Команда №2: Східний вітер

Китайські виробники загалом спеціалізуються на виробництві легких тракторів. Вони чи не першими зрозуміли, що в Україні розвивається ринок 100-сильних тракторів і почали поступово його підкорювати.

Lovol, який мав назву Foton, раніше був представлений в Україні міні-тракторами, а трохи більше року тому почав завозити 100-сильні машини. Зокрема, модель Lovol 1054, потужність двигуна якої становить 105 к. с. Трактор має механічну коробку 16х8 передач. Для додаткового обладнання в наявності два виходи гідросистеми.

Lovol 1054

YTO. Що тут казати? Якщо все добре складеться у китайської компанії і в «Херсонмаш», то YTO отримає окремий завод в Україні, де складатимуть ці трактори. А якщо у «Херсонмаш» все піде ще краще, то українці ще й отримуватимуть компенсацію за придбання цих тракторів. YTO LX954 має двигун Perkins потужністю 105 к. с. Разом із трансмісією Fiat вони дають потужне тягове зусилля й мінімальну пробуксовку.

Корейські трактори LS потрапили в Україну рік тому, зараз їх презентує «Юніверсал Моторз Груп», яка входить до корпорації «УкрАвто». Трактор LS Plus100 потужністю 103 к. с. має КПП 12х12 передач. Продуктивність його гідросистеми — 40,8 л/хв.

Kubota. Японські трактори, несподівано для себе, теж не так давно увірвалися на український ринок. Буквально 4 місяці тому про їхній продаж заявив холдинг «ВК Технополь». 10 серпня модель М5111 презентували на Дні поля «Соєвий вік». Трактор має 4-циліндровий дизельний двигун Kubota з системою управління роботи двигуном Work Cruise та потужністю 114 к. с., повнопривідну КПП 36/36

Суддівська колегія: українські трактори

Так-так, в Україні теж є трактори у діапазоні 100 к. с. і він не виробництва ХТЗ. Перший — це трактор КИЙ-14102, який уперше презентували понад рік тому у новому вигляді. Виробник — «Укравтозапчастина». Він створений на базі МТЗ-82.2. Частка комплектуючих вітчизняного виробництва становить близько 50%. Виробництво здійснюється за ліцензією Мінського тракторного заводу. КИЙ-14102 має двигун потужністю 105 к. с.

КИЙ-14102

От у другого вже менше від білоруса, якщо й узагалі щось є. «Січеславський тракторний завод» під час Міжнародних днів поля взяв участь у демо-показах техніки та презентував 110-сильний трактор «Січеслав-1104». Модель 1104 має 4-циліндровий 110-сильний дизельний двигун Deutz WP4T110E200, механічну КПП (16 передач вперед і 8 назад), 150-літровий бак і кліренс 380 мм. А також — незалежний двоступінчастий ВВП, 3200 кг вантажопідйомності на вісі шарнірів нижніх тяг та 45-літрову гідросистему. Модель оснащено кондиціонером, системою освітлення, комфортним робочим місцем.

Січеслав-1104

Саме таких гравців на полі 100 к. с. ми виділили. Ринок розвивається з урахуванням потреб та вимог. Виробники і дилери часто називають своїм конкурентом саме МТЗ, який має чи не кожне господарство. Та чи зможе він витримати конкуренцію під таким тиском? Час покаже.

(с) Юрій Токмань, 2018, Traktorist.uaРадимо почитати