Статті

Як обрати трактор. Потужність

20 Грудня 2018 500

Як купити правильний трактор: потужність
Як купити правильний трактор: потужність
Traktorist.ua

Купівля нового трактора — це потенційно одне з найважчих рішень для фермера, адже існує багато різних моделей, розмірів та функцій, не кажучи вже про ціну.

Наші британські колеги з Farmers Weekly підготували матеріал, в якому детально розглянули технічні характеристики тракторів за допомогою унікального онлайн-керівництва Power Farming та визначили вартість та переваги при виборі правильних функцій.

Загальні інформація

Для шестициліндрових тракторів з довгою колісною базою потужність від 130 к.с. була перевагою, але тепер в цю категорію переходять чотирьохциліндрові трактори з високопотужними двигунами, в основному, за рахунок вимог до викидів.

У цьому матеріалі ми розглянемо питання потужності — скільки вона коштує, скільки насправді її потрібно і як отримати максимум за свої гроші. Питання про те, яка потужність вам необхідна, багато в чому визначається потребами обладнання та ситуаціями, в яких вони працюють. Коли трактор використовується для роботи в будівлях та біля них, то питання маневреності виходить на передній план і в цьому випадку краще обрати чотирьохциліндровий трактор замість шестициліндрового.

І навпаки, за рахунок довшої колісної бази шестициліндровий трактор може працювати з важким навісним обладнанням з більшою стійкістю.

Трактори Claas

Вартість потужності

Якщо ви плануєте придбати новий трактор, то зазвичай сплачуєте від £300 до £800 за одну кінську силу, досить великий діапазон.

У вищій ціновій категорії зазвичай стоять моделі з високими стандартними характеристиками, проте свою роль також відіграють технічні стандарти і «цінність бренду».

Деякі трактори в діапазоні 100-140 к.с., маючи широкий вибір технічних характеристик, коштують від £260 за кінську силу.

Вище 150 к.с. мінімальна ціна за кінську силу складає £400, оскільки трактори мають більше стандартних функцій, але не перевищує £800. Це говорить про те, що вони мають більш оптимальне співвідношення ціни і якості, ніж менш потужні та обладнані машини інших виробників.

Якщо говорити про конкретні марки, то Zetor має найнижчу ціну серед виробників тракторів значного об’єму, він пропонує найнижчу ціну за кінську силу майже в кожній категорії потужності, де представлені його машини.

Трактор Zetor Proxima 110

Окремі моделі середньої та високої потужності Kubota, Landini, McCormick, Massey Ferguson та Valtra мають найнижчу ціну при групуванні тракторів у межах 10 к.с., а Case IH і John Deere мають найнижчу ціну у найвищому діапазоні потужності.

Fendt в кожній категорії стабільно знаходиться у верхньому ціновому діапазоні, його ціна варіюється від £760 до £850 за кінську силу, а в одному випадку вона перевищує £900. В основному така ціна формується за рахунок високої стандартної специфікації трактора, а також за рахунок преміального підходу бренду.

Зазвичай ціна на трактор варіюється від £300 до £800 за одну кінську силу, залежно від стандартного набору функцій. Вартість Landini 7-165 Techno складає £400/к.с.

Скільки потужності вам потрібно?

Лише ті фермери, які знають вимоги свого обладнання, можуть визначити, скільки потужності їм потрібно. Особливо це стосується ґрунтообробного обладнання, зокрема, культиваторів, плугів та сівалок, адже їхні вимоги по потужності залежать від типу ґрунту, умов і рельєфу.

За результатами аналізу даних з землеробних господарств, виконаного компанією Churchgate Accountants, вимоги по потужності на гектар складають від 0,7 в Котсволді до 2 на важких глинистих ґрунтах Кембріджширу.

Як правило, оператори почуваються комфортніше, якщо трактор при роботі з обладнанням має певний запас потужності, щоб за більш складних умов мати змогу впоратися зі своїми завданнями.

В той же час, обладнання, яке задіюється за рахунок ВВП та ґрунтообробне обладнання має бути досить складним для двигуна, щоб працювати з максимальною ефективністю — зазвичай з частотою обертів 1700-1850 об/хв, а не 2200 об/хв — для отримання оптимального співвідношення між виконаною роботою і використаним паливом.

Купівля більш потужного трактора обходиться дорого: обравши трактор New Holland T6 потужністю 140 к.с. замість 120 к.с., ви переплатите майже £3500; Fendt 413 потужністю 135 к.с. буде коштувати на £6300 більше, ніж 115-сильна модель.

Трактор New Holland T6

Більш потужніший трактор Deutz-Fahr Agrotron M 650 184 к.с. коштуватиме на £22,000 більше, ніж 164-сильна модель цієї ж лінійки.

Вибір великого трактора може бути виправданий в певних ситуаціях тим, що в майбутньому ви плануєте збільшувати розмір обладнання, або для швидшого виконання робіт на наявній площі, або якщо ви маєте намір збільшувати площі.

В ідеалі детальний план інвестицій для обладнання дозволить вам уникнути ситуацій, коли наявна потужність трактора йтиме в розріз з вимогами по потужності обладнання.

Плуги одного розміру, трактори різного розміру — ідеальний вибір для окремих ферм залежить від типу ґрунту і рельєфу, а також від обладнання, яке використовується.

Як щодо збільшення потужності?

Двигуни обладнувалися системою електронного впорскування палива, яка при виконанні певних операцій збільшувала продуктивність двигуна, і ця довгоочікувана функція з’являлася на багатьох сучасних тракторах.

Виробники називають цю функцію системою управління потужністю двигуна (Engine Power Management або Intelligent Power Management), вона використовує набір датчиків для автоматичного визначення, коли потрібно переключитися на іншу карту подачі палива, збільшуючи при цьому потужність і крутний момент.

На сьогодні ця функція доступна на більшості тракторів різного розміру, як правило, відсоток збільшення потужності складає до 10%, а деякі виробники заявляють про цілих 20%.

Трактор McCormick

Зазвичай, система управління потужністю двигуна задіюється при транспортуванні на високих передачах та при роботі з ВВП. Але не думайте, що двигун збільшить потужність при тягових роботах при задіянні приводу ВВП; система активується, коли датчики відмічають значне навантаження на ВВП.

Деякі системи також компенсують потужність при постійній роботі гідронасосу, наприклад, при роботі вентилятора на пневматичній сівалці, також в деяких випадках збільшення потужності доступне при тягових роботах.

Всі ці випадки детально розписані в характеристиках двигуна в кожній моделі трактора в керівництві Power Farming.

Фермери, які використовують свої трактори в основному для робіт з ВВП і транспортування, а не для роботи з причіпним обладнанням, можуть значно заощадити, обравши трактор зі збільшенням потужності.

Якщо для виконання цих операцій достатньо 140 к.с., то ви можете зекономити близько 7,5% від вартості, якщо замість 143-сильного трактора Case IH Maxxum 130 EfficientPower оберете Maxxum 110 потужністю 110 к.с. Він оснащений 4,5-літровим двигуном, який з трансмісією 16×16 видає необхідну потужність для роботи з ВВП і транспортування, хоча при тягових роботах його потужність обмежується 121 к.с.

Серія тракторів Claas Axion 800 гарантує ще більшу економію з цією функцією: трактор Axion 810 CIS видає 210 к.с. для робіт з ВВП і транспортування, стільки ж видає при тягових роботах 840 CIS. У цьому випадку, економія складає 15% або £16,000 від заявленої ціни.

Трактор Claas Axion 850

Якщо для вас це є важливим пунктом при виборі трактора, переконайтеся в наявності цієї функції, адже існує кілька варіантів.

Наприклад, на двох найбільших моделях лінійок McCormick TTX / X70 та Landini 7 додаткова потужність доступна лише для робіт з ВВП, при транспортуванні вони продовжують працювати зі стандартною потужністю.

Такий же принцип роботи на моделях New Holland T6 з трансмісією Range Command 24×24 та на Case IH Maxxum з аналогічною трансмісією.

З трансмісією 16х16 (на машинах New Holland вона називається Electro Command) ці трактори також мають збільшену потужність для транспортування, але з нижчими показниками.

На цих тракторах система управління потужністю двигуна також компенсує потужність, яка використовується для роботи обладнання з гідравлічним управлінням, так само і на тракторах New Holland T7 і T8 та Case IH Puma і Magnum.

Всі трактори серій Claas Arion та Axion 800 також компенсують потужність, задіяну гідравлікою і, крім того, вони можуть задіювати додаткову потужність і крутний момент при роботі з дисковим культиватором для поверхневого обробітку або рядковою сівалкою на швидкості більше 6 км/год.

Також функція збільшення потужності при польових роботах доступна на тракторах Massey Ferguson 5400 Dyna-4, 6400 Dyna-6 та на новій серії 7600, оснащеній однією з цих двох трансмісій.

Трактор Massey Ferguson

Same Deutz-Fahr має систему компенсації потужності для всіх ситуацій на моделях Deutz-Fahr Agrotron та аналогічних моделях Same; схожий підхід дозволяє тракторам Case IH Steiger та New Holland T9 підтримувати оптимальну продуктивність.

Трактори JCB Fastrac 3000 Xtra доступні з системою управління потужністю двигуна лише для транспортування. Оператор може переключити систему і таким чином здійснювати зворотні перевезення з невеликим навантаженням, використовуючи менш потужні, але економніші налаштування двигуна.Радимо почитати