Статті

Фанати чи прагматики? Знайомство з покупцями Fendt

27 Листопада 2018 363

Трактор Fendt 930
Трактор Fendt 930
Traktorist.ua

Жоден аграрій не дасть збрехати, що український ринок сільгосптехніки досить насичений брендами на різний колір і смак. Рідко можна зустріти господарство, де були б трактори лише однієї марки, чи такі ж комбайни. Рідко, але можна. Таких людей слід називати фанатами, або ж прагматиками, які чітко знають, чого хочуть від свого трактора. Генеральний директор офіційного дистриб’ютора AGCO компанії «Агроструктура» Михайло Завада познайомив редакцію Traktorist.ua зі своїми клієнтами, які обрали трактори Fendt.

Рівно 10 років тому, у 2008 році, агропідприємство «Батьківщина», що в Ружинському районі на Житомирщині, придбало свій перший трактор Fendt 936. Він одночасно став для них першим імпортним трактором (ми ж МТЗ не беремо до уваги?:)).

Що ми знаємо про це господарство?

Господарство «Батьківщина» створили 3 грудня 2003 р. Починали з земельного банку у 400 га, уже за 2 роки він становив 2600 га, а ще через рік — 2700 га. Такою цифра залишилась і до сьогодні.

«Розширюватися тут в окрузі зараз важко чесним і мирним шляхом. Можна через якісь війни, непорядні способи, але це не наш метод і не наш шлях. Тому єдиним виходом, як збільшити банк, виручку, для нас — це йти не екстенсивним шляхом, а інтенсивним. Тобто, за рахунок інтенсивних технологій, удосконалення своїх навичок. Так, це важко», — відверто ділиться з нами засновник підприємства Ігор Сторожев.

Ігор Сторожев, засновник підприємства «Батьківщина»

Господарство займається вирощуванням озимої пшениці, озимого ріпаку, кукурудзи, соняшника, сої, гороху, а також кормових культур: кукурудзи на силос, люцерни. «Батьківщина» також займається тваринництвом, має ферму на 720 голів ВРХ, 320 з яких — дійне стадо. У підприємства є власне зариблене озеро, а також пасіка, яка на рік дає більш ніж 1 т меду.

Так, а що там із технікою?

Перше знайомство з тракторами німецького виробника Fendt відбулося у 2007 р. «Батьківщина» придбала сівалку та культиватор Vaderstad, але трактора свого не мала, тому підприємство орендувало трактор Fendt 930. Вже тоді думали про те, щоб придбати трактор цього бренду, тому до трактора саджали своїх потенційних трактористів, щоб вони спостерігали й училися. І вже наступного року вирішили стати власниками новенького Fendt, але взяли потужнішу модель — 936-ту. Засновник господарства припускає, що вони стали чи не першими в Україні, хто придбав трактор цієї моделі.

«Коли ми тестували Fendt, нам сподобалися його надійність, економічність, багатофункціональність, зручність і комфорт для механізатора. Існує ж таке поняття, як підвищення продуктивності за рахунок покращення комфорту механізатора. А вони в нас працюють у напруженому графіку», — пояснює вибір трактора засновник господарства.

Трактор Fendt 936

Роль Fendt 936 із перших днів була достатньо зрозумілою — він мав виконувати весь спектр сільськогосподарських робіт у рослинництві. Відтоді на допомогу першому трактору у «Батьківщині» спочатку прийшов ще один Fendt 936, потім ці два трактори продали й купили два нових цієї ж моделі, а згодом докупили Fendt 720.

«Плюс до того ж, чому ми обрали саме Fendt, — тому що це співпраця з «Агроструктурою», а це дає нам серйозний сервіс, оперативне реагування на всі наші звернення. У нас уже не те щоб ділові, а просто товариські відносини, коли люди розуміють, коли саме потрібно терміново провести, наприклад, сервісне обслуговування тощо», — додає Ігор Сторожев.

Трактор Fendt 720

До речі, про сервіс. Засновник господарства розповів випадок, коли у розпал посівної у них вийшов з ладу перший трактор. Тоді ще «Астра», з якою вони співпрацювали, забрали цей Fendt до себе, а натомість привезли трактор Massey Ferguson, щоб робота не зупинялася.

«І навіть після цього ми придбали новий трактор не іншого бренду, а саме Fendt. Тут немає такого відчуття, що ти переплачуєш невідомо за що. Тут хороша комплектація, хороший функціонал. Водночас там усе елементарно, жодних важелів, повний автомат. Коли їдеш, ти відпочиваєш», — розповідає аграрій.

Ігор Сторожев запевняє, що потужність Fendt 936 повністю їх влаштовує, тож про трактори 1000-ї моделі вони не задумуються. Пояснює це тим, що розмір зембанку та наявна причіпна техніка не потребують трактора більшої потужності. Fendt 1000 уже приїжджав на господарство для показу роботи і засновникові господарства він, зрозуміло, сподобався, але в підприємстві ще не готові повністю оновлювати агрегати для роботи з таким потужним трактором.

Перед купівлею свого першого Fendt Ігор Сторожев думав брати трактор іншого кольору, що можна було реалізувати за додаткові $2 тис. Від цього задуму тоді відмовилися, бо перший трактор брали частково за кредитні кошти, та й узагалі кожна копійка тоді в господарства була на рахунку. Але аграрій все ж не виключає взяти свій ювілейний 10-й трактор у іншому кольорі, наприклад, чорному. Головне, щоби саме Fendt.

Ще один фанат із Житомирщини?

Проїздом ми завітали ще в одне господарство — «Агросоюз». В обробітку воно має близько 5 тис. га. Основними культурами є озима пшениця, соя та кукурудза. Із 5 тракторів, які є у техпарку господарства, 4 — це Fendt. Два трактори Fendt 930 2007 року випуску вже встигли напрацювати по 15 тис. мотогодин і по разу кожен пройшов плановий капітальний ремонт. Fendt 936 2014 року напрацював понад 5 тис. мотогодин. А четвертий Fendt 936 зовсім юний — 2018 року випуску.

«На нові трактори Fendt зараз іде гарантія на рік, або 6 тис. мотогодин. На двигун і коробку передач — гарантія 5 років. Це від заводу. Ми, звісно, підтримуємо цю гарантію, проводимо всі сервісні обслуговування. Наша служба протягом 2-3 годин виїжджає на господарство, у якого зламався трактор Fendt», — говорить економіст зі збуту компанії «Агроструктура» Микола Коритко.

Микола Коритко, економіст зі збуту компанії «Агроструктура»

А як продаються трактори Fendt?

Генеральний директор компанії «Агроструктура» Михайло Завада розповів, що у цьому році аграрії придбали близько 50 тракторів. Найпопулярнішою моделлю є Fendt 936.

«У нас нині набуває популярності Fendt 1038, у якого 395 к. с. Аграрії сьогодні потребують більш енергонасичених тракторів. Агрегати беруть по верхній планці трактора, а потім хочеться трохи глибше, трохи швидше, трохи простіше зробити всі роботи. І такий прогрес «підтягує» потужніші трактори», — пояснює Михайло Завада.

Михайло Завада, генеральний директор компанії «Агроструктура»

Насамкінець хочемо процитувати засновника господарства «Батьківщина» Ігоря Сторожева: «Чоловік — це дорослий хлопчик, тільки вартість іграшок інша». І від себе додамо: «І якщо раніше іграшки приносили лише задоволення, то зараз ще й гроші».

 

© Юрій Токмань, Ігор Мирончук, 2018, Traktorist.uaРадимо почитати