Статті

Сільгосптехніка made in Ukraine: Сумщина

23 Жовтня 2018 184

Сільгосптехніка made in Ukraine: Сумщина
Сільгосптехніка made in Ukraine: Сумщина
Traktorist.ua

Traktorist.ua розпочинає новий проект «Сільгосптехніка  made in Ukraine», в якому ми покажемо мапу виробників сільгосптехніки по регіонах нашої країни. У кожному випуску ми будемо розповідати окремо про кожен регіон України. Розпочнемо з Сумщини, яка багата не тільки на гречку та буряки, а ще й на виробників сільгосптехніки!

Раніше місто Суми було відоме своїм заводом «Сумсільмаш», який виготовляв запчастини для зернозбиральних і бурякозбиральних комбайнів. Сьогодні на місці промзони, яка займала 6 га міста, будують спальний район. Але не варто засмучуватися, давайте дізнаємось, що ж виробляють у регіоні сьогодні?

Завод Кобзаренка серце Липової Долини

«Завод Кобзаренка» відомий як виробник №1 тракторних причепів в Україні, головний завод розташовано у смт Липова Долина. Історія компанії розпочалася ще у 1993 р., коли підприємство заснували як українсько-німецьке товариство «Флігель».

«Історія заводу бере початок у 1993 р., після того як я повернувся з Німеччини та створив підприємство. Я був першим працівником на ньому, потім прийшли ще 3-5-7 і більше працівників. Через п’ять років наша команда вже складалася зі ста людей. Всі працювали у мене вдома в дві зміни, навколо хати було побудовано гаражі», — розповідає Анатолій Кобзаренко. 

Наразі це один із провідних виробників сільгосптехніки країни:

  • На підприємстві працевлаштовано 800 осіб;
  • Середня заробітна плата співробітника становить 11 тис. грн;
  • Щорічна сума податку за одну працевлаштовану особу до держбюджету – 170 тис. грн;
  • Продукцію підприємства реалізують до 30 країн світу;
  • Щогодини з конвеєру заводу виходить один причіп, 2 тис. шт. на рік;
  • У заводу є команда з мотокросу, яка  виступає на чемпіонаті України.

Портфоліо заводу містить: 20 видів причепів, 5 видів перевантажувальних бункерів, 10 цистерн для води, 20 шнеків, причепи для перевезення тюків соломи, зернопакувальне обладнання, відвали та ковші, розкидачі міндобрив.

А зовсім нещодавно «Завод Кобзаренка» відсвяткував свій 25-й ювілей.

Читати по темі: Четвертак. Репортаж з ювілею Заводу Кобзаренка

ДубОк із Кролевеччини:  Дубовицький завод сільгосптехніки

А чули про навантажувачі із Сумщини? «Дубовицький завод сільгосптехніки» виготовляє навісне обладнання з 2009 р. Крім того, він займається серійним виробництвом деталей і запчастин у с. Дубовичі Кролевецького району.

Серед агрегатів компанії:

  • Фронтальні навантажувачі для тракторів,
  • Змінне обладнання до навантажувача: ковші, вила, захвати, гаки;
  • Снігоприбиральні відвали для тракторів;
  • Захвати для колод на задню навіску тракторів

 Фронтальний навантажувач ДубОк-12 на Агро 2018

Родзинкою компанії є власна розробка швидкоз'ємний фронтальний навантажувач ДубОк-12, який має вантажопідйомність 1,2 т і оснащений рамкою EURO для додаткової установки ковшів, вил, захватів, крюків. 

Все навісне обладнання підходить для тракторів потужністю 80 к. с. та 150 к. с.

Мульчувачі «Либідь» родом із Сум

Компанію «Либідь» заснували у 1992 р. як експортне підприємство, в 1997 р. компанія входила до ТОП-5 експортерів круп.

З 2011 р. підприємство почало постачати імпортну сільгосптехніку та запасні частини, а у 2015 р. стартувало виробництво сільгоспмашин.

«Либідь» виготовляє подрібнювачі валків соломи УМЗ 170, аналога якому, за словами компанії, немає на ринку України, та подрібнювач пожнивних залишків кукурудзи і соняшнику ПРР 280.

Вся техніка підприємства проходить польові випробування в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. На сьогодні «Либідь» є дилером таких заводів: Elvorti, «БілоцерківМАЗ», «Богуславська сільгосптехніка».

І додаток до сільгосптехнічної карти

На цьому сільгосппідприємства Сумщини не закінчуються, наприклад, «Охтирсільмаш» виготовляє пневматичну універсальну сівалку СПУ-5,6 «Мая», а роменський завод «Тракторозапчастина» спеціалізується на випуску запасних частин до тракторів (елементи рульового управління та задньої навіски тракторів МТЗ). А ще мапу доповнюють: Тростянецький машзавод, який виробляє навісні відвали на трактори Т-150К, «Мотордеталь-Конотоп», в арсеналі якого – гільзи для двигунів сільгосптехніки та корпорація «Sadco», котра займається виготовленням елеваторів.

Ось така різноманітна мапа сільгоспвиробників Сумщини, а далі ми перемістимося  на Львівщину, де планують виготовляти самохідний обприскувач. Далі буде!

(с) Катерина Барило, 2018, Traktorist.uaРадимо почитати