Статті

Go за дотаціями. Забери свої 800 млн грн компенсації за купівлю техніки!

7 Вересня 2018 220

Стан бюджету компенсацій вартості с/г техніки
Стан бюджету компенсацій вартості с/г техніки
Traktorist.ua

Програма компенсації вартості техніки стартувала у минулому році. Її метою було відшкодування аграріям 20% від вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва. На це бюджетом було закладено 550 млн грн. З них же використали всього 134,05 млн грн. Пояснювали це тим, що програма фактично стартувала лише у липні 2017 р., тобто діяла вона лише у другому півріччі. Планували довести, що програма компенсації працює з початком нового 2018 р., адже всі механізми налаштовані і схема компенсації є робочою. При цьому навіть розмір компенсації збільшили до 25% і заклали майже вдвічі більше коштів у новому році — 945 млн грн. Та що ми бачимо наразі? Станом на липень 2018 р. встигли освоїти лише 17% виділених держкоштів на програму компенсації. А це 159,2 млн грн., які встигли компенсувати за перше півріччя. Причина цього є різні: небажання купляти саме вітчизняну техніку, робота з недержавними банками, неправильне оформлення документів та ін..

Бочка «Заводу Кобзаренка»

Але єдине, що треба знати — коштів на компенсацію ще є вдосталь, а схема отримання коштів зовсім не складна.Traktorist.ua вирішив нагадати, як же можна оформити отримання компенсації та забрати у Кабміну свої гроші!

Спершу трохи інформації про законодавство:

Постановами КМУ № 130, №86 та №106 затверджено програму компенсації 25% (а для невеликих фермерських господарств — 40%) вартості вітчизняної сільгосптехніки, придбаної у 2018 році.

Додаткову компенсацію 15% можуть отримати лише підприємці з формою підприємницької діяльності «Фермерське господарство» з посівними площами до 500 га та річною виручкою до 15 млн грн або кооперативи (до складу яких входить не менше ніж 20 членів, серед яких повинно бути як мінімум одне фермерське господарство, а інші — фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше ніж 100 га земель сільськогосподарського призначення).

Першим кроком до отримання компенсації є відкриття рахунку у державному банку. Після цього на сайті Мінагрополітики обираєте техніку, яка є в переліку. Далі отримуєте рахунок від продавця та сплачуєте його через державний банк. Сплатити можна як за власні кошти, так і за рахунок кредиту, який надасть вам цей же банк. Після того, як ви сплатили за техніку та отримали її, вам потрібно надати до банку такі документи:

  • копію платіжного доручення;
  • акт приймання-передачі техніки;
  • свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державні реєстрації);
  • витяг з ЄДР;
  • довідка з ДПІ про відсутність боргу перед Державним бюджетом.

Останнім етапом цього шляху є отримання компенсації на рахунок, який ви відкрили у державному банку.

Аграрії, які вже користувалися програмою компенсації, говорять, що кошти надходять за місяць-півтора після того, як банк отримає всі документи.

Разом зі спецпроектом AgroPolit.com запускає флешмоб #GoЗаАгроДотаціями і закликає всіх аграріїв підтримати  його.

Умови:

  1. поділіться цим текстом у своїх соцмережах та з друзями із хештегом #GoЗаАгроДотаціями;
  2. якщо Ви готові поділитися своєю історією про отримання агродотацій - пишіть на пошту press@latifundistmedia, зазначаючи темою листа #GoЗаАгроДотаціями;
  3. заповніть анонімну онлайн-анкету з оцінкою простоти отримання цієї допомоги від держави — перейти та заповнити.

У вас лишилося 4 місяці, ідіть за дотаціями та не дайте пропасти в кишенях вашим податкам.

Тож, go за дотаціями!Радимо почитати