Статті

Трактор 3 в 1: кав'ярня, офіс, VR

6 Квітня 2018 145

Трактор 3 в 1: кав'ярня, офіс, VR
Traktorist.ua

Що ж тільки не придумають виробники сільгосптехніки для комфорту аграріїв. Лише і встигай дивуватись різним інноваціям та новинкам. Але дуже дивні на перший погляд винаходи, насправді потрібні механізаторам, які інколи по 10 годин на добу проводять в полях. Отож, які додатки для сільгосптехніки пропонують компанії?

Вам еспресо чи американо? JCB-кав’ярня

Компанія JCB випускає навантажувачі для кавоманів. Хочете свіжої кави? Не питання, тепер її можна зробити прямо на робочому місці не відволікаючись від роботи. Оператори можуть насолоджуватися гарячим напоєм лише завдяки одному натисканню кнопки. JCB почав продавати складний екскаватор-навантажувач 4CX Eco, який містить кавоварку та холодильник у кабіні водія. Кавоварка, встановлена ​​в операторській кабіні JCB 3CIII. На перший погляд це здається забаганкою, та чи дійсно це так? 


Кавова машина в салоні навантажувача JCB

Більшість сільгосподарських підприємств розташовані у віддалених місцях від кафе та ресторанів, а чай чи кава згодом стають прохолодними, навіть у термосах. Комфорт оператора, на думку компанії є першочерговим. Тому тепер якщо, оператор забажає гарячого капучіно, йому нічого не завадить зробити тонізуючий напій.

 
Презентація техніки з кавовими машинами

Кавово-чайна традиція у компанії триває ще з перших років існування компанії. Одного разу у засновника JCB Джозефа Сиріла Бемфорда з’явилася неординарна ідея: в рекламних цілях він почав комплектувати екскаватори-навантажувачі невеликим чайником для приготування напоїв. Невдовзі це стало фішкою компанії.


Чаювання на найстарішому заводі JCB в Британії

Ще одна маркетингова хитрість була пов’язана з оголошенням в газеті, в якому першим 100 клієнтам, котрі куплять екскаватор, обіцяли, що вони отримають електрочайник з рук самого Бемфорда. Він особисто привозив його на своєму Rolls-Royce. Перші 100 машин із шаленим ажіотажем було куплено протягом доби. Тож тепер JCB-кавою чи чаєм вже нікого не здивуєш.

Замість спортзалу  трактор

Ще один цікавий додаток цієї весни презентувала компанія John Deere. Cab Bicycle, тобто кабінний велосипед, що ніби-то дозволяє операторам розминати ноги, не покидаючи свого робочого місця. Чому ніби-то? Бо розробка виявилась квітневим жартом.

Подібні додатки вже використовують офісні  працівники по всьому світу. За словами компанії, вони вмонтували обертальні велосипедні педалі з кожного боку основи рульової колонки. Так, водії змогли б обрати один з п’яти запрограмованих робочих режимів, а функція Bluetooth дозволяла б зберігати результати. Така опція не тільки позитивно має впливати на здоров’я, але й дозволяє економити пальне.


Жарт був доволі правдоподібний:)

Перша демонстраційна модель мала бути доставлена в господарства після Великодня. Хоча насправді компанія вже не раз оснащувала кабіни своїх тракторів зручними і корисними розробками.

Наприклад, електрохолодильником об'ємом 5 літрів, що працює від електромережі і може вмістити достатньо їжі і напоїв, яких вистачить на весь робочий день в полі. Розетка на 12 В забезпечує просту установку та оснащена окремим перемикачем, що подає харчування тільки при включеному двигуні. Завдяки цьому відсутній ризик розрядки акумулятора, якщо випадково залишити холодильник включеним на ніч.

А ще John Deere розробили сумку-холодильник та утримувач для напоїв для зручного і швидкого доступу до охолоджених напоїв і закусок.


Холодильник John Deere

А система зберігання Field Office забезпечує зберігання важливих документів, мобільних телефонів і ноутбука в кабіні тракторів. Кришку можна використовувати, як робочий стіл. А в кінці робочого дня Field Office перетворюється в знімний портфель, що  дозволяє легко взяти його з собою разом із необхідними документами.

Віртуальна реальність: навчання, тестування, полегшення роботи

Але з розвитком технологій, холодильники і кавоварки, це не найбільша дивина у спеціалізованій та сільгосптехніці. Віртуальна реальність ось на чому зараз фокусується більшість компаній-виробників. Завдяки додаткам віртуальної реальності можна навчитись керувати трактором  і комбайном, побувати в середині новинок і навіть покерувати ними. Окуляри з доповненою віртуальною реальністю пропонують і операторам.

Наприклад, на АгроКомплексі 2017 обприскувач Jacto 3030 можна було протестувати не встаючи з-за комп'ютера, завдяки VR-демонстрації. Система віртуальної реальності дозволяє «побувати» в кабіні обприскувача. Відчуття перебування в кабіні повністю відтворене, можна змінювати ракурс споглядання, спостерігати за роботою техніки з кабіни чи подивитись на її роботу з поля.  Також є система, яка дозволяє сісти в кабіну, спробувати самому поїхати за допомогою джойстика.


VR-демонстрація обприскувача Jacto 3030 на АгроКомплексі 2017

А компанія Claas розробила мобільний додаток Tractor Interactive Guide, який полегшує навчання операторів техніки  та допомагає в освоєнні нових моделей техніки.  Якщо оператор захоче дізнатися, яку функцію виконує та чи інша кнопка, перемикач, джойстик або сигнальна лампа, потрібно зробити знімок та натиснути кнопку для запуску функції пошуку, який працює на основі системи визначення місцеперебування пристрою.

Програма використовує технологію віртуальної та доповненої реальності. Це є новинкою у світі сільськогосподарської техніки і така технологія дозволить швидко отримувати інформацію на телефон або планшет. Програма доступна в App Store для iPhone та iPad, а для пристроїв з ОС Android — в Google Play.


Tractor Interactive Guide 

З технологією доповненої реальності Tractor Interactive Guide спочатку знаходить та ідентифікує елемент управління, це може бути що завгодно — від звичайної сигнальної лампи до перемикача для управління поворотною смугою. Після цього додаток показує текст, в якому описується функція даного елементу. Він має на меті спростити роботу оператора, надаючи опис дуже складних функцій та елементів управління трактора.

Крім того, Сlaas презентував окуляри віртуальної реальності, таким чином ознайомлюючись з панеллю управління та іншими функціями у 2D або 3D вимірі, перш ніж зайти самим в кабіну трактора.

Дивлячись на тенденції розвитку технологій, скоро робота операторів буде ще комфортнішою: не знаєте як працює та чи інша опція, ось окуляри доповненої реальності, хочете лате чи американо на робочому місці, ось кавова машина під рукою, а в спекотний день Ваш напій буде холодним завдяки холодильнику. З такими технологіями і додатками холодній вечори і спекотні робочі дні стають в рази приємнішими. Чудово звучить, чи не так?

(с) Катерина Барило, 2018, Traktorist.ua


Радимо почитати