Статті

Що чекає на ринок сільгосптехніки в 2018 р. Думки з АгроВесни 2018

6 Березня 2018 232

Агро Весна 2018
Traktorist.ua

Українські аграрії готуються до весняно-літніх польових робіт та вже планують вивести ґрунтообробну та посівну техніку в поле. Великі гравці ринку сільгосптехніки один за одним звітували про небувалий ріст продажів минулого року. При чому як на міжнародних, так і на українському ринку.

Початок цього року показав спад на українському ринку сільгосптехніки через засуху та значно менші врожаї. Отож, чи оновлюють свій техпарк аграрії? Чи планують починати посівну з перевіреною гектарами та мотогодинами техніки?

На виставці Агро Весна 2018 журналісти Traktorist.ua вирішили дізнатись у представників компаній про настрої стосовно купівельної спроможності аграріїв та ситуації на ринку.

До сезону —  готові

В компанії Elvorti  стверджують, що до сезону вже повністю готові, і як повідомив нам директор з маркетингу заводу Ігор Власенко, чекають, поки аграрії продадуть зерно і почнуть купувати техніку.

«Ми відчули зміну настроїв аграріїв, бо в минулому році, в цей сезон у нас вже були достатньо високі продажі. Зараз компанія має повні склади, ми готові до сезону на 100% і точно знаємо, що сезон настане. Наразі, аграрії обирають нову техніку, активно цікавляться новинками, але говорять, що немає грошей. Крім того, ще відсутня остаточна ціна на зерно. Багато з них, збирається купувати нову техніку на осінь або на наступний рік. Так що плануємо продажі на рівні минулого року», — прокоментував  директор з маркетингу заводу Elvorti Ігор Власенко.

John-Greaves вийшов на ринок ґрунтообробної техніки і презентував цілий ряд новинок на виставці. Настрої компанії щодо продажів позитивні і на думку начальника відділу маркетингу John-Greaves Вадима Клименко купівельна спроможність аграріїв суттєво не зменшиться. Фахівець вважає, що зменшення купівельної спроможності може бути лише виправдовуванням та небажання працювати.

«При всій складності cитуації в Україні, я можу сказати на своєму досвіді, що не для всіх минулий рік був невдалим.  На Півночі та Заході були нижчі показники врожаю, але виграв Південь, де урожай був більшим, ніж зазвичай. До слова, в минулому році оборот компанії John-Greaves в Україні виріс на 20-25 %. Позитивно вплинула тенденція світового спаду виробництва сільгосптехніки, вона частково врятувала продажі компанії на зовнішньому ринку. З огляду на зацікавленість людей навіть на цій виставці, я не бачу зниження купівельної спроможності аграріїв. Можливо хтось цим обгрунтовує своє небажання працювати», розказав начальник відділу маркетингу John-Greaves Вадим Клименко.


Культиватор John-Greaves КШС-12 на Агро Весні 2018

Агромаш-Калина
презентувала новий «Компактомат» для передпосівного обробітку ґрунту, цей агрегат в два рази дешевше, ніж відповідник Farmet. Крім того, за державною програмою Уряд обіцяє відшкодовувати 25% вартості української техніки, що і може збільшити продажі саме вітчизняних компаній в цьому сезоні, вважає голова наглядової ради «Агромаш-Калина» Микола Васкивнюк.

«Спаду продажів у нас зараз немає і думаю, що не буде. Оскільки, всі технічні та конструкторські  рішення ми одразу впроваджуємо в виробництво. Зважаємо на всі побажання і негаразди, які були під час експлуатації техніки. Вся техніка компанії досить сучасна, є замовлення та перспективи продажів. Цього року плануємо працювати в стабільному режимі», — наголошує голова наглядової ради «Агромаш-Калина» Микола Васкивнюк. Лізинги і кредити тренди сезону

Продавці техніки все частіше кооперуються з фінансовими установами та пропонують своїм клієнтам різні варіанти розстрочок та лізингу аби підняти продажі. Британська компанія обприскувачів Househam Sprayers, теж налаштована оптиміcтично і планує збільшити продажі за рахунок лізингу. Зовсім нещодавно компанія уклала партнерський договір з фінансовою компанією ProCredit Bank.

«За моїми спостереженнями, цікавість до бренду Househam Sprayers в цьому році тільки росте. На виставці, не дивлячись на те, що ми не виставляємо машини, а маємо невеликий стенд, маємо дуже багато зацікавлених в нашій продукції  аграріїв», — наголосив менеджер з експорту Househam Sprayers Ltd Андрій Ботнарь.


Менеджер з експорту Househam Sprayers Андрій Ботнарь та директор з міжнародних продажів Джим Дікінсон

Компанія АБА «АСТРА» у зв’язку з можливим падінням продажів розробила спеціальні пропозиції.

«Наша компанія йде на зустріч клієнтам і розробили гнучку систему розстрочки», — прокоментував продакт-менеджер напрямку посівної техніки компанії «АСТРА» та по бренду Mascar Олександр Ворон. 

«Агріматко-Україна»  теж вважає, що цей сезон може бути не досить вдалим. 

«Сезон починається із запізнілої реакції аграріїв. Наразі, люди не готові вкладати великі гроші в сільгосптехніку та в  основному купують її в кредит. Думаю, що цьогоріч можливий спад продажів», — розповів керівник Вінницького регіону компанії «Агріматко-Україна» Віталій Дідур. 

Яким насправді буде 2018 рік, поки говорити рано. Якщо судити по настроям компаній, які переважно є оптимістичними, купівельна спроможність українських аграріїв та ринок сільгосптехніки може залишитись стабільним.

(с) Андрій Губін, Катерина Барило, 2018, Traktorist.uaРадимо почитати