Статті

«АгроВесна-2018»: постскриптум на оптимістичній ноті

3 Березня 2018 180

АгроВесна-2018
АгроВесна-2018
Traktorist.ua

Ви коли-небудь бачили новинки української сільськогосподарської техніки в теплій компанії австрійських ротаційних борін Einboeck Аerostar-Rotation, британських посівних комплексів Mzuri Pro-Til 4T Select, італійських вакуумних сівалок Maschio Gaspardo MTR, французьких систем вертикального обробітку ґрунту Kuhn Excelerator, голландських самохідних обприскувачів Stara Gladiador 2300 , їх бразильських «колег» Jacto Uniport 3030 і угорських передпосівних культиваторів Framest Frakomb 6000? Якщо ви провели на виставках «АгроВесни-2018» хоча б пару годин, відповідь на це питання ви напевно вже знаєте. Та й саме питання для вас вже ніяка не загадка, а приємний спогад.

Зернові технології 2018: вигляд зверху
Зернові технології 2018: вигляд зверху

У всякому разі, у нас враження від «АгроВесни-2018» склалися саме такі. І хоча формат «три в одному», в якому традиційно проходить ця велика аграрна експозиція, сам по собі не гарантує потрійний ефект, похмурих облич і розчарованих відвідувачів в київському Міжнародному виставковому центрі, де «АгроВесна» проводилася вперше, ми не помітили. А ось червона килимова доріжка і символ серця на стенді заводу Elvorti, урочисті прийоми, синхронно проведені представниками п'яти країн, могутній JCB Fastrac 8330 пліч-о-пліч з унікальним JCB 541-70 Agri Pro, безліч інформації і брендів, різноманітна техніка і головне - атмосфера виставкового свята, у нас в пам'яті відклалися.

Телескопічний навантажувач JCB 541-70 Agri Pro
Телескопічний навантажувач JCB 541-70 Agri Pro

Від стенду до стенду

У двох словах — «АгроВесна-2018» вдалася. А ще, як завжди, реальність не вписалася в заздалегідь складений план.

Якщо пам'ятаєте, ми рекомендували починати екскурсію по виставках з третього павільйону, тобто з «Зернових технологій». Прогноз виявився вірним. Новинки сільгосптехніки тут вас зустрічали вже на вході, проводжали на виході і не давали нудьгувати всередині. Але кількість ключових точок маршруту довелося коригувати відразу — в бік збільшення.

Крім «Лозівських машин» і «Заводу Кобзаренка» в павільйоні свою техніку представили «Бердянські Жатки» (John Greaves), «Агромаш-Калина», Краснянське СП «Агромаш» («Краснянка») і фірма «Хартехпром-97» («Слобода»).

На півдорозі від експозиції JCB до найбільшого стенду «АгроВесни-2018» з технікою Kuhn складно було втриматися від спокуси заглянути на хвилинку «на вогник» стенду Mzuri. А на стендах українських компаній-дилерів: «Агріматко Україна», АБА «Астра», та інших, один одного доповнювали новинки відомих іноземних виробників і брендів.

Схожа ситуація, до речі, склалася і в павільйоні №2. Стенд Elvorti тут, безумовно, був одним з найяскравіших. Але крім нього увагу привертав і стенд заводу «Фаворит», і велика експозиція «Української овочевої компанії», і цілий ряд інших стендів.

Культиватор-грядкоутворювач «Української овочевої компанії»
Культиватор-грядкоутворювач «Української овочевої компанії»

Якщо ж врахувати, що павільйони №3 і №2 розділяла лише умовна лінія, при бажанні по виставках взагалі можна було ходити по колу, в пошуках агрегату мрії. І, судячи з коментарів представників компаній-експонентів, деяким відвідувачам це вдалося.

«На виставці ми побачили, що немає тенденції до відмови від продажів в цьому сезоні. Є відвідувачі, які говорять, що будуть купувати техніку зараз. Деякі будуть купувати восени або в наступному році. Але ми впевнені, що сезон продажів буде», — поділився з нами своїми враженнями директор з маркетингу заводу Elvorti Ігор Власенко.

Впевнені в цьому і представники інших компаній.

«Сьогодні є реалізація продукції, є замовлення і навіть черги», запевнив нас голова наглядової ради «Агромаш-Калини» Микола Васкивнюк.

Зі зрозумілих причин, тон на «АгроВесні-2018» задавала техніка для обробіку ґрунту і проведення сівби. Всі три виставки, які проводяться в рамках «АгроВесни»: «Зернові технології», «Фрукти, овочі, логістика» і Agro Animal Show, — традиційно позиціонуються як «відкриваючі» новий аграрний сезон. А на початку сезону прийнято більше думати про підготовку ґрунту і насіння, ніж про збір врожаю.

Втім, насправді, і виробники, і дилери представили на виставках найрізноманітнішу техніку — від тракторів і телескопічних навантажувачів до обприскувачів та видувачів-роздавальників соломи.

Точно посієш, більше пожнеш

А ось що на виставках звертало на себе увагу в першу чергу, так це орієнтація більшості виробників техніки на прогресивні технології. Майже на кожному стенді, в тому числі і на стендах українських компаній, були представлені машини або для точного землеробства, або для ведення сільського господарства за технологіями mini-till або no-till.

Наприклад, завод «Фаворит» в цьому році привіз на «Зернові технології» дві свої новинки — восьмирядні сівалки Venza 8 і Venza 8 Pro. Обидві оснащені апаратом точного висіву.

«Його перевага в тому, що він легко налаштовується, надійний і простий в експлуатації, що і потрібно нашому фермеру», пояснив нам менеджер з продажу техніки компанії «Фаворит» Володимир Гурін.

Восьмирядна сівалка Favorit Venza 8 Pro
Восьмирядна сівалка Favorit Venza 8 Pro

Підвищена точність висіву в сівалках Venza 8 досягається за рахунок застосування карданної передачі, що забезпечує більш плавне обертання висівного диска. У старшої моделі, Venza 8 Pro, точності висіву сприяє також оснащення агрегату дисковим сошником.

Хоча, вибрати сівалку точного висіву на «АгроВесні» було зовсім непросто. Судіть самі. «Астра» представила на виставці лінійку сівалок Mascar: моделі Futura-5 і Maxi-5. «АГСОЛКО Україна» — сівалку Gaspardo Мtr 8, «Агріматко-Україна» — сівалку Monosem Monoshox NX М. Mzuri — свою Pro-Til 4T, яку, до речі, можна оснастити фірмовим адаптером для точного висіву. Справжній парад влучних сівалок.

Сівалка Monosem Monoshox NX М
Сівалка Monosem Monoshox NX М

Аналогічна ситуація з адаптацією сільгосптехніки до сучасних технологій обробітку ґрунту. Так, всі три новинки, представлені на виставці заводом Elvorti — сівалки Alfa 6 і Vega 16 і посівний комплекс Alсor 7,5, позиціонуються як техніка для mini till. В умовах мінімального обробітку ґрунту може працювати і Monoshox NX М і сівалки Mascar, і інші новинки, представлені на «АгроВесні-2018».

Рихлити так рихлити

Втім, це зовсім не означає, що виробники сільгосптехніки повністю відмовилися від традиційних технологій.

«Ми модернізували «Весту-8», це сівалка для традиційної технології», розповів нам Ігор Власенко.

Як з'ясувалося, про глибоку обробку ґрунту виробники також пам'ятають. Наприклад, John Greaves в майбутньому планує вивести на ринок техніку для чизелювання, тому що для українських фермерів, це і актуально, і перспективно.

«Досвід застосування систем мінімального обробітку ґрунту показав, що при вирощуванні таких культур, як соняшник і кукурудза, без глибокого розпушування не обійтися. Багато агрономів виступає проти перевертання землі через ерозію ґрунту, тому, скоріше за все, це буде чизель », підкреслив начальник відділу маркетингу John Greaves Вадим Клименко.

А взагалі, на «АгроВесні-2018», як і личить великій виставці, в повну силу проявився цілий ряд тенденцій на українському ринку сільськогосподарської техніки.

Лінійний глиборозпушувач Кuhn 4830
Лінійний глиборозпушувач Кuhn 4830

По-перше, стало більше мультифункціональної техніки. Сівалки і комплекси передпосівної підготовки, які виконують 6-7 функцій, сьогодні — вже «золотий стандарт» галузі. Наприклад, новий «Компактомат» для передпосівної обробки ґрунту, представлений «Агромаш-Калиною», за один прохід виконує 6 операцій, а передпосівний культиватор Framest Frakomb, презентований «Астрою» — 7 операцій.

Передпосівний культиватор Framest Frakomb 6000
Передпосівний культиватор Framest Frakomb 6000

По-друге, багато новинок орієнтовано на ведення сільського господарства в складних умовах. Той же Mzuri Pro-Til 4T позиціонується як агрегат, незамінний при обробці ґрунту в умовах нестачі вологи. Система вертикального обробітку ґрунту Kuhn Excelerator комплектується плоскими лопатями для роботи в умовах твердого ґрунту і круглими прутами для роботи в умовах глинистого ґрунту. Сівалка Mascar Maxi-5 високопродуктивна при обробці важкого ґрунту за мінімальною технологією. А копаюча машина, представлена «Українською овочевою компанією», при використанні на схилах запобігає зсуву ґрунту і т. п.

По-третє, «АгроВесна» в черговий раз продемонструвала, що сюрпризи аграріям можуть підносити не тільки світові бренди, але і українські компанії. Зрозуміло, що перший в світі телескопічний навантажувач нового покоління з гібридною трансмісією JCB 541-70 Agri Pro став справжньою «зіркою» «Зернових технологій-2018». Тим більше, що новинка в Україні дебютувала. Однак, наприклад, і «Заводу Кобзаренка» є чим пишатися. На виставці він представив безпрецедентну для України напівпричіп-цистерну ВНЦ-35, оснащену чотиривісною бочкою з гідравлічною підвіскою.

Цистерна ВНЦ-35 Заводу Кобзаренка
Цистерна ВНЦ-35 Заводу Кобзаренка

І, нарешті, по-четверте, українські компанії активно розвиваються. Причому не тільки вдосконалюють свою техніку, розширюють лінійки моделей, а й опановують цілком нові ніші. John Greaves, який раніше позиціонувався в основному як виробник техніки для збору врожаю, в цей раз привіз на виставку дискову борону з шириною захвату 8 метрів і 12-метровий культиватор. При цьому в найближчі 5-7 років компанія планує стати фул-лайнер.

Культиватор John Greaves
Культиватор John Greaves

Що ж стосується безпосередньо «Агровесни-2018», повторимося, техніка на виставках була представлена найрізноманітніша. Ось лише кілька позицій: «Імперія Агро» презентувала самохідний обприскувач Caffini Striker X44. У цій же номінації «Агріматко Україна» представила Jacto Uniport 3030, компанія «Наутілус»Gladiador 2300. На стенді Кuhn крім «Екселератора» був представлений лінійний глибокорозпушувач Кuhn 4830, на стенді ТМ «Слобода» — культиватори КПС-4МП-3П, важкі дискові лущильники ЛДТ5 і лущильники на пружинних стійках ЛДП-3 і ЛДП-6, на стенді «Агромашу» — чизель-глибокорозпушувач ЧЗ-40, а на стенді «Української овочевої компанії» — культиватор грядоутворювач Forigo.

Втім, при всьому бажанні описати всі новинки в одному огляді проблематично. Не той масштаб. Це як раз той випадок, коли один раз краще побачити.

І якщо вам не вдалося побувати на «АгроВесні-2018», виправити це можна тільки одним способом — прийти на наступну.

(с)Наталя Ларіонова, 2018, Traktorist.uaРадимо почитати