Статті

Lamma-2018: мрії аграрія з англійським акцентом

12 Січня 2018 157

Lamma 2017 з висоти
facebook.com

Якщо ви не змогли відвідати Agritechnica 2017 і не змирилися з тим, що презентації останніх досягнень у виробництві сільськогосподарської техніки пройшли без вас, зараз саме час надолужити згаяне. За кілька днів (17-18 січня) в східній Англії, в Пітерборо, стартує Lamma-2018. Якщо коротко — це найбільша у Великобританії і одна з найбільших в Європі виставка техніки для сільського господарства.

Про те, чим Lamma Show може зацікавити українських аграріїв, ми і хочемо розповісти вам докладніше.

З видом на святого Петра

До недавнього часу головними визначними пам'ятками Пітерборо, який, до речі, є містом-побратимом нашої Вінниці, були 700-річний собор святого Петра (навколо якого, власне, місто і розрослося), пивний фестиваль і гробниця королеви Катерини Арагонской — дочки засновника Іспанії. Тепер своє заслужене місце серед пам'яток міста займає і аграрна виставка.

В Пітерборо Lamma проводиться в п'ятий і в останній раз. З наступного року вона буде проводитися в Бірмінгемі — в Національному виставковому центрі (NEC), найбільшому експозиційному майданчику Великобританії, урочисто відкритому в 1976 році королевою Єлизаветою II. Для розвитку необхідні вільний простір і міцна інфраструктура, тому за 36 років свого існування Lamma змінювала місце розташування вже неодноразово.


Cобор святого Петра в Пітерборо

Одним словом, поспішайте побачити сучасні трактори і комбайни на тлі середньовічного собору Пітерборо. Взагалі ж, Lamma «родом» з Лінкольншира. І хоча третій за величиною острів Гонконгу також називається Lamma, виставку з ним нічого не пов'язує. Та й звідки взятися сільськогосподарській техніці на острові, на якому не можна ні орати, ні сіяти, а головний засіб пересування — велосипед? :)

Зовсім інша справа Лінкольншир. Це сільськогосподарський регіон Великобританії. Тому не дивно, що місцева асоціація виробників сільгосптехніки в 1982 році організувала і провела в виставковому павільйоні Лінкольншира першу виставку. Звідси і назва. Lamma — це абревіатура: The Lincolnshire Agricultural Machinery Manufacturers Association, тобто асоціація виробників сільськогосподарської техніки Лінкольншира. Правда, зараз назва виставки — лише данина традиції. Згодом Lamma перемістилася в Ноттінгемшир, а з 2012 року перейшла у власність однієї з найбільших компаній Британії — Briefing Media. Втім, сама виставка від цього тільки виграла. У тому, що Lamma в даний час переживає свій «золотий вік», багато в чому заслуга саме Briefing Media.


Масштаби виставки Lamma 2017

Від малого до великого

У Lamma-1982 взяли участь всього 50 компаній. З тих пір виставка значно виросла і вшир, і вглиб, і вгору, що наочно ілюструє переїзд виставки з Ноттінгемшира в Пітерборо в 2014 році. Для регіону і місцевого виставкового центру Newark, де проводилася виставка, це стало сумною новиною. Як з'ясувалося, Lamma приносила регіону дохід в £5 млн.. Тому можна зрозуміти представника Newark Адріана Джонсона, який охарактеризував переїзд Lamma, як «дуже сумний день».

Судіть самі, на другу половину січня 2018 року, традиційний час проведення Lamma, в Newark заплановані лише весільна виставка та виставка зброї і медалей.


Відвідувачі Lamma 2017

А ось на Lamma-2018, судячи з усього, в цьому році буде встановлений новий експозиційний рекорд.

Двадцять один рік тому кількість учасників виставки перевищила показник в 100 компаній, що для Lamma «зразка» 1997 року стало великим досягненням. У 2009 році виставка налічувала вже понад 500 експонентів, а в останні роки — більше 800-850.

У цьому році на офіційному сайті виставки вже фігурує цифра в 914 експонентів. Показники відвідуваності виставки відповідні. В останні роки Lamma привертає увагу приблизно 40 тис. гостей.


Багатолюдно на Lamma 2017

Курс на мультимедійність

Втім, все це лірика. Фактично ж Lamma велика і цікава міжнародна виставка новинок сільськогосподарської техніки, сучасних технологій і інновацій. При цьому від Agritechnica британську виставку відрізняє не тільки місце проведення і менший розмах.

Перш за все, Lamma — щорічна і безкоштовна виставка. Вона завжди проводиться в січні і триває два дні. Вхід на виставку вільний. Крім того, організатори пропонують відвідувачам безкоштовну парковку на 10 тис. автомобілів. Погодьтеся, дрібниця, але приємна, хоч і не актуальна для більшості потенційних візитерів з України. Хоча про приїжджих з «далеких країн» організатори теж не забули — в дні роботи виставки з 7 ранку з залізничного вокзалу Пітерборо курсуватиме безкоштовний автобус.

Ще одна відмінна риса Lamma — свій власний конкурс техніки і інновацій Lamma Innovation Awards. Цього року нагороди за інновації будуть вручатися в чотирьох номінаціях: найкраща техніка та інновації в рослинництві і тваринництві, технологічні та екологічні досягнення. Переможців у кожній із номінацій журі оголосить на урочистій церемонії в перший день виставки 17 січня.


Нагорода Lamma Innovation Awards у 2017 році

Окремої згадки заслуговує мультимедійний сервіс, що надається Lamma-2018. У минулому році виставка запропонувала своїм відвідувачам спеціальний додаток для планшетів і смартфонів. Програма дозволяє шукати експонентів і вибудовувати оптимальний маршрут. Під час Lamma-2017 її скачали 5 тис. осіб. Цього року організатори на офіційному сайті виставки пропонують нову версію програми Lamma app. При цьому на самому сайті розміщений інтерактивний план виставки із зазначенням всіх стендів, а на території виставки організовані зони безкоштовного Wi-Fi.

Так що збитися з поставленого курсу на Lamma-2018 ви зможете тільки за умови якщо самі цього сильно захочете. У всіх інших випадках вам не складе великих труднощів знайти потрібний стенд.


Карта стендів на Lamma 2017

В цілому ж, організатори позиціонують Lamma як виставку світових технічних новинок в сфері сільського господарства. Тут часто презентується техніка, яка вперше виводиться на британський ринок.

Багато новинок, представлених на Agritechnica-2017, на Lamma-2018 також можна буде розглянути і «помацати». Якщо врахувати, що масове виробництво багатьох марок нової техніки почнеться тільки через рік-два, це хороший стимул, щоб відвідати виставку.


Відвідувачка виставки Lamma 2017

Крім тракторів та іншої самохідної техніки на Lamma-2018 будуть також представлені сільськогосподарське обладнання, запчастини та додаткові знаряддя. В окрему категорію виділені сільськогосподарські засоби виробництва. Ну і, звичайно ж, як і на багатьох інших великих європейських виставках, тут можна буде придбати вживану техніку.

Що ж стосується безпосередньо новинок, можна сказати, що чотирма «стовпами» Lamma-2018 стануть John Deere, Claas, Case IH і New Holland Agriculture. У цих компаній найбільші стенди на виставці. А так як всі вони добре відомі українським аграріям, з них ми і почнемо наш огляд.


Стенд Claas на Lamma 2017

Claas

стенд G1

Компанія представить на виставці свій новий телескопічний навантажувач Claas SCORPION, розроблений спільно з компанією Liebherr. Для британського ринку — це прем'єра. Раніше SCORPION був представлений на Agritechnica-2017. Особливості нового навантажувача — краща керованість, підвищена вантажопідйомність, розширений комфорт і більша безпека. Забезпечується це за рахунок нової системи управління двигуном Dynamic power і нової системи Smart Loading, яка дозволяє оператору точно управляти робочої гідравлікою і запобігати перевантаження. Крім цього навантажувач оснащений автоматичним стоянковим гальмом і дозволяє оператору в якості нової опції рульового управління вибрати крабовий хід.

Оновлена лінійка SCORPION складається з 7 моделей, в тому числі з двох нових моделей SCORPION 741 і 1033. Перша з них — компактний і маневрений універсал з вантажопідйомністю понад 4,0 тон. Друга — забезпечує великий обхват і дозволяє піднімати вантажі на висоту майже 10 м.

Трактори Claas на Lamma 2017

Крім «скорпіонів» Claas представить на виставці колісні навантажувачі лінійки Claas Torion, розроблені спеціально для сільського господарства. Лінійка Claas Torion також складається з 7 моделей. Дві молодші моделі лінійки оснащені 68-сильними двигунами Yanmar, три «середняка» — економічними двигунами DPS потужністю до 167 к. с., а дві флагманські моделі — двигунами Liebherr потужністю 195 і 228 к. с. На всіх моделях двигун розміщений максимально низько, що створює противагу вантажу і підвищує стійкість навантажувача.

Case IH

стенд G16

На виставці компанія представить нові та оновлені трактора Puma, три нових універсальних трактора Farmall, трактор Maxxum ActiveDrive, нещодавно удостоєний звання Машина року, і три оновлені моделі тракторів флагманської лінійки Quadtrac CVX. Всі трактори Quadtrac CVX оснащені 12,9 літровими шестициліндровими двигунами Cursor 13 з електричним керуванням і трансмісією CVXDrive. На шарнірних гусеничних тракторах така трансмісія застосована вперше.

Трактор Quadtrac 540 CVX на сьогоднішній день — найпотужніший трактор у світі, оснащений безступінчастою трансмісією. Його потужність 613 к. с.


Quadtrac 540 CVX

Нова трансмісія на тракторах Quadtrac CVX забезпечує плавний рух в діапазоні швидкості 0-40 км/год і в діапазоні 0-18 км/год — в режимі заднього ходу. Крім цього тепер оператор може задати три довільні швидкості в діапазоні від 0 до 40 км/год і швидко переходити на задану швидкість за допомогою мультіконтролера. Ще одне приємне нововведення — система автоматичного управління продуктивністю (APM), яка дозволяє вийти на максимальну потужність або, навпаки, на мінімальне споживання палива.

Трактори Puma 140, 150 та 165, які Case IH представить на виставці, будуть оснащені шестиступінчастою трансмісією з напівсиловим переключенням передач, а трактори Puma 185 Multicontroller і Puma 240 CVX – компанія оснастить новою підвіскою переднього моста.

John Deere

стенд G19

На Lamma-2018 американська компанія представить відмічені нагородами трактори 6250R і 8400R, поліпшені і нові моделі тракторів малої потужності серій 5М и 5Е, прес-підбирачі серії V400 і комбайни серій S8000 і S700, а також новітню технологію точного землеробства FarmSight.

Зокрема, на стенді John Deere можна буде побачити 49-сильний John Deere 5050E — новий трактор для сільськогосподарських робіт, найекономічніший в серії 5Е, а також трактор 5090M, який замінить модель 5085M в серії 5М. Решта моделей серії — 5075M, 5100М і 5115M, компанія також поліпшила. Всі трактори оснащені двигунами PowerTech PWX, які відповідають стандартам контролю викидів ступеня IIIB. На молодшій моделі серії — 2,9-літровий трициліндровий двигун, на інших — 4,5 літровий чотирициліндровий. Оновлені також кабіни тракторів, підвищена вантажопідйомність задньої зчіпки.


Стенд John Deere на Lamma 2015

А ось в комбайни новітньої серії S8000 John Deere додав ряд нових функцій, покликаних підвищити комфорт оператора і підвищити продуктивність. Головна серед них – оновлена система збору врожаю HarvestLab 3000. Система HarvestLab була введена в 2007 році і стала першою в світі системою, заснованою на технології ближніх інфрачервоних променів (NIR), вона дозволяє заміряти цілий ряд параметрів- безпосередньо під час роботи, протягом кількох секунд — вологість, вміст білка, крохмалю, цукру. Вдосконалений HarvestLab 3000 більш зручний у використанні і може працювати в більш широкому діапазоні температур.

New Holland Agriculture

стенд R58

На виставці компанія має намір представити концептуальний метановий трактор T6.140 Methane Power з трилітровим чотирициліндровим двигуном потужністю 135 кінських сил і крутним моментом 620 Нм. На британському ринку — це дебют.

Випробування T6.140 Methane Power показало, що по експлуатаційній потужності він ні в чому не поступається звичайному дизельному трактору, але при цьому має цілу низку переваг: довговічність, екологічність і економічність догляду. У порівнянні зі звичайним трактором, обсяг викидів у метанового трактора менше на 80% а витрати на експлуатацію такого трактора — менше на 30%.


Cтенд New Holland на Lamma 2017

... і море новинок

Крім «великої четвірки» на Lamma-2018 новинки представлять і багато інших компаній, добре відомі українським фермерам. Великі експозиції приготували Fendt (стенд B20) і Valtra (стенд В19), Manitou Group (стенд 550), Amazone (стенд R29), Lemken UK Ltd (стенд 500) і т. д.

Так, бренд Fendt, як очікується, вперше представить на британському ринку свій гусеничний трактор МТ 943. Потужність машини — 431 к. с. Ключова особливість цих тракторів Fendt, як відомо — унікальна система підвіски.

Компанія McCormick представить трактори X7 другого покоління. Кабіни тракторів стали більш просторими, а всі моделі оновленої серії оснащені двигуном Power Plus і трансмісією P6-Drive з двома додатковими передачами і додатковим діапазоном - для більш зручного управління коробкою передач. Крім цього трактори X7 оснащені більш продуктивною гідравлікою.


McCormick X7 660

Компанія Lemken на Lamma-2018, як і на Agritechnica 2017, представить свою нову сівалку точного висіву Azurit 9, оснащену інноваційною системою DeltaRow, яка дозволяє висівати насіння в дельта-ряд в шаховому порядку. Агрегат доступний в трьох версіях — 3, 4 і 6 м.

Manitou представить на виставці ультра-компактний всюдихідний вилковий навантажувач MC18. У новій моделі найвищий кліренс серед компактних машин — 30 см, знижений рівень шуму — 79 дБ, двигун потужністю 26,5 кВт і скляний дах, що забезпечує оптимальну видимість.


Cівалка Lemken Azurit 9 на Agritechnica 2017

На стенді компаніі TYM ви зможете побачити нову модель многофункціонального трактора T393. Новинка оснащена 39-сильним двигун Yanmar, має два варіанти трансмісії: ручну трансмісію 12х12 зі встановленим на приладовій панелі важелем перемикання або трьохступінчасту трансмісію HST. Також новинка має найбільшу вантажопідйомність у своєму класі 1200 кг.

Компанія Landini вперше представить на ринку Великобританії трактор Rex 4-100 F потужністю 95 к. с. з лінійки Rex 4, компанія JCB Agri-Pro - оновлений телескопічний навантажувач Loadall 560-80, а Blaney — універсальний компактний навантажувач L1 10-27.


Українські фермери на виставці Lamma 2017

І це — далеко не повний перелік запланованих дебютів, прем'єр і презентацій.

Залишається лише нагадати, що рік тому в січні 2017 року делегація українських фермерів за сприяння посольства Великобританії в Україні вперше відвідала виставку Lamma. Тому можна сподіватися, що з часом і для наших аграріїв виставкові зали в Бірмінгемі, куди переїжджає Lamma, стануть одними з найулюбленіших.

© Наталя Ларіонова, 2017, Traktorist.ua