АгроЕкспедиція. Агрітехніка 2017

Переможці конкурсу «Машина року-2018»: кращі з кращих

1 Грудня 2017 254

Вручення нагороди Machinе of the Year на Agritechnica 2017
Вручення нагороди Machinе of the Year на Agritechnica 2017
Traktorist.ua

Жодна виставка Agritechnica не обходиться без конкурсу Machinе of the Year. У цьому році за одну з найпрестижніших нагород у світі сільгосптехніки змагалися 48 номінантів. У порівнянні з попереднім конкурсом, який пройшов два роки тому, умови майже не змінилися — все ті ж 14 номінацій в різних категоріях техніки: від навісного обладнання до комбайнів-гігантів. Правда, в цьому році організатори виділили в окрему номінацію сінокосильну техніку, а від нагородження за кращу інноваційну електроніку відмовилися. В іншому традиції агротехнічного «Оскара» повністю дотримані: боротьба була запеклою — в окремих номінаціях за перемогу боролися до 5 учасників, а нових ідей і технічних рішень, втілених в пластику і металі, було стільки, що розбігалися очі. Але головне — це якраз той випадок, коли краще один раз побачити і помацати, що ми і зробили. І з радістю ділимося з вами своїми враженнями.

Роторний зернозбиральний комбайн Fendt / Massey Ferguson IDEAL

Цю спільну розробку Fendt і Massey Ferguson сміло можна назвати тріумфатором Machinе of the Year 2018. Мабуть, розробники слідували давньої істини — як «корабель полів» назвеш, так він і поїде. IDEAL визнаний кращим у номінації «Комбайн», а крім цього отримав приз глядацьких симпатій і срібну медаль Agritechnica Innovation Award.

Новий комбайн виділяється навіть кольором — поставлятися він буде виключно в колірній гамі «графіт», хоча це, зрозуміло, не головна його особливість. Фактично серед всіх машин свого класу, присутніх сьогодні на європейському ринку, IDEAL не має аналогів. Він оснащений найбільшим бункером (більше 17 тис. л.), має найвищу швидкість розвантаження (210 л/с), найбільшу площу сепарації і відмінне співвідношенням продуктивності та якості обробки зерна — за рахунок унікальної системи обмолоту і сепарації Helix.

Fendt IDEAL на Agritechnica 2017
Fendt IDEAL на Agritechnica 2017

На ринку лінійка комбайнів IDEAL буде представлена трьома моделями потужністю від 451 к. с. до 647 к. с. Так що, свій Ідеал в новій машині зможуть відшукати не тільки гігантські холдинги, а й відносно невеликі господарства.

В одній номінації з новинкою Fendt / Massey Ferguson в конкурсі взяли участь комбайни John Deere S700, New Holland CR Revelation і Class Lexion, оснащений системою Cemos Automatic.

Читати за темою: Fendt IDEAL: від ідеалу до досконалості

Сімейство комбайнів Krone BiG X 680/780/880

Комбайни нового модельного ряду серії BiG X перемогли в номінації «Комбайн кормозбиральний». Статус світового лідера у виробництві кормозбиральних комбайнів зобов'язує компанію Krone уважно ставитися до своїх розробок. Настільки уважно, що виробник спромігся об'єднати свій комбайн з авіаційною технікою. Ви запитаєте як це може бути? Дуже просто — майбутні власники «великої десятки» зможуть «злітати» над землею завдяки унікальній системі LiftCab, яка дозволяє натисненням однієї кнопки піднімати кабіну на висоту до 70 см, і тим самим усуває одну з головних проблем при збиранні кукурудзи — поганий огляд з кабіни, коли перед очима тільки висока «стіна» з кукурудзяних стебел. Ефект досягається за рахунок розташування кабіни на гідравлічній паралелограмній підйомній платформі.

Комбайн Krone Big X
Комбайн Krone Big X

Діапазон можливостей BiG X 680/780/880 — подрібнення стебел кукурудзи на довжину від 3 до 30 мм, за що відповідає система Optimaize Universal Package. При цьому комбайн дозволяє регулювати довжину подрібнення «на льоту».

Картоплезбиральний комбайн Grimme Ventor 4150.

Цей комбайн визнаний кращим в номінації «Збір урожаю», де конкуренцію йому складали агрегати Ropa Keiler 2, Dewulf Kwatro Xtreme і Holmer Terra Dos Sugar beet.

Ventor 4150 — абсолютно новий чотирьохрядний самохідний комбайн, розроблений компанією Grimme «з нуля». Він оснащений 15-тонним перевантажним бункером і двигуном Mercedes потужністю 530 к. с.

Комбайн Grimme Ventor 4150
Комбайн Grimme Ventor 4150

Ключова особливість «чемпіона» — поліпшене сортування: можливість просіювання землі, вертикального переміщення бульб картоплі і відділення бадилля. Для одно- і дворядних збиральних бункерних комбайнів в даний час це вже загальноприйнятий і затребуваний стандарт, а ось в чотирьохрядних агрегатах до недавнього часу його впровадити не вдавалося — через безліч конструктивних перешкод.

Косарка Krone BiG M 450

Гідна перемога в номінації «Сінозаготівля». Дітище компанії Krone відкриває новий модельний ряд техніки підвищеної продуктивності. Що й не дивно: ширина захвату трьох косильних агрегатів BiG M 450 — без 5 см 10 м. А їх пропускна здатність на 20% більша, ніж у попередників, що дозволяє за одну годину обкошувати 17 га. Крім того, в новинці косильні агрегати навішені по центру ваги і оснащені захистом від наїзду на перешкоду — як на косарках Krone серії EasyCut. Крім нової концепції косарних агрегатів і ходової частини Krone BiG M 450 обзавівся новою кабіною і новим двигуном.

Косарка Krone Big M 450
Косарка Krone Big M 450

Завдяки впровадженню нової технології регулювання граничного навантаження сівалка автоматично знижує швидкість руху при досягненні певного діапазону обертів. У BiG M 450 реалізовані і інші нові функції — автоматичне переміщення фронтального косильного агрегату на поворотах і гідравлічне регулювання з кабіни опорного тиску всіх трьох агрегатів.

У конкурсі косарці-переможниці компанію склали моделі Kuhn Merge-Maxx 950, Vicon Extra 7100 GeoMow і Pöttinger Novacat A10 Crossflow.

Рулонний прес-підбирач Kuhn FBP 3135 Intelliwrap

Перемога в номінації «Кормозаготівля». Журі гідно оцінило інноваційну систему плівкової обмотки Kuhn. На відміну від стандартних обмотувачів, оснащених однією великою бобіною, Kuhn FBP 3135 Intelliwrap укомплектований двома бобінами шириною 750 мм. Завдяки цьому спрощується обслуговування — замінити 2 бобіни по 27 кг набагато легше ніж одну 40 кілограмову, а за рахунок хорошого натягу і обмотки плівки в камері пресування, забезпечується економія до 30% плівки. В цілому прес-підбирач гарантує виняткову щільність рулонів навіть при роботі в найскладніших умовах, а циліндрична обмотка забезпечує ідеальну форму рулонів, яка зберігається протягом тривалого часу.

Рулонний прес-підбирач Kuhn FBP 3135
Рулонний прес-підбирач Kuhn FBP 3135

Крім того Kuhn FBP 3135 оснащений ISOBUS-терміналом, що забезпечує зручність управління і контроль. У режимі реального часу термінал відображає різні робочі процеси, кожен з яких можна призупинити і запустити в будь-який момент.

Поряд с Kuhn FBP 3135 Intelliwrap в боротьбі за титул машини року в сфері заготівлі кормів змагалися Pöttinger Impress Combi і Fendt Squadra 1290 UD / Massey Ferguson 2370 Ultra HD.

Дисковий культиватор Väderstad Carrier CrossCutter Disc

Переможець в номінації «Обробіток ґрунту». У конкурсі брали участь 4 номінанта: новинка Väderstad, Horsh Cruiser XL, Amazone Ceus і Kuhn Smart Plough. Долю номінації вирішила унікальна розробка Väderstad — ножові диски CrossCutter Disc. Вони встановлюються на універсальні дискові культиватори Väderstad Carrier з робочою шириною від 3м до 12,25 м и забезпечують чудові результати роботи по стеблах ріпаку та сидеральних культур,  а також по стерні зернових та по оранці.

Ножові диски CrossCutter Disc культиватора Vaderstad Carrier
Ножові диски CrossCutter Disc культиватора Väderstad Carrier

Диски виготовляються з високоякісної сталі і призначені для інтенсивного ультрадрібного і ультраповерхневого обробітку ґрунту на глибину до 2-3 см. При цьому CrossCutter Disc працює з високою швидкістю — до 20 км/год, але не вимагає від трактора високих тягових зусиль.

Сівалка Lemken Azurit 9

Номінант і переможець в категорії «Посів і посадка». Головною особливістю «сівалки року» є інноваційна система висіву DeltaRow — замість традиційного посіву насіння в один ряд вона дозволяє висівати насіння в два напівряди, зміщених відносно один одного. За розрахунком конструкторів Lemken така система посіву забезпечує краще живлення рослин — надходження води і поживних речовин. Як наслідок, приріст врожайності досягає 10%. Інноваційні сівалки Azurit забезпечують точний і ефективний посів кукурудзи, сої, соняшнику та ріпаку зі швидкістю до 15 км/ч.

Сівалка Lemken Azurit 9
Сівалка Lemken Azurit 9

Що ж стосується безпосередньо системи DeltaRow, суть її зводиться до поперемінної подачі насіння на два сошника посівного вузла, що забезпечується за рахунок поділу насіння синхронізованими ділильними дисками. Трапецієподібні кільця попередньо ущільнюють ґрунт, де і розміщується насіння — завдяки тому, що сошники направляються глибинообмежувальними роликами. Після висіву обидва ряди ще раз ущільнюються притискним роликом.

Всього номінантів в цій категорії техніки було три: крім Lemken Azurit 9Amazone Centaya Super і Kverneland Optima TF Profi.

Електричний навантажувач Weidemann 1160 Ehoftrac

У номінації «Переміщення матеріалів та логістика» учасників було всього два Manitou Newag і Weidemann 1160 Ehoftrac. Перемогла розробка Weidemann. Цей електричний навантажувач виготовляється з 2015 року, проте в цьому році компанія поліпшила робочі характеристики агрегату за рахунок зміни звичайних свинцево-кислотних акумуляторів на батареї типу AGM. У машині використовується два окремих електродвигуна: один для ходового приводу і один для приводу робочої гідравліки. Завдяки цьому мінімізується споживання енергії. Відмінні риси Weidemann 1160 Ehoftrac: компактність, низький центр тяжіння, малий радіус розвороту, висока потужність і велика кількість різного навісного устаткування, але головне — екологічність: можливість позбавиться від викидів при виконанні повсякденної роботи.

Електричний навантажувач Weidemann 1160 Ehoftrac
Електричний навантажувач Weidemann 1160 Ehoftrac

Причіпний обприскувач Amazone UX 01

Переможець в категорії «Захист рослин». Amazone UX 01 оснащений двома інноваційними системами, розробленими спільно з компанією Rometron. Система регулювання штанги ContourControl забезпечує точне нормування на кожній окремій форсунці, а система SwingStop Pro дозволяє активно гасити коливання. Датчики прискорення, встановлені на стрілі, вимірюють її швидкість повороту в напрямку руху, а гідравлічні барабани активно протидіють коливанням. В цілому Amazone UX 01 дозволяє знизити витрату хімікатів на 40-80%.

Причіпний обприскувач Amazone UX 01
Причіпний обприскувач Amazone UX 01

Інші номінанти: Rauch AXIS H 50.2 EMC і Hardi Mega Mounted Sprayer.

Гусеничний трактор FENDT 900 Vario MT

Тепер ця новинка Fendt в своїй номінації — Тractor XXL, — трактор номер один. Принципова відмінність моделі — унікальна система підвіски. За запевненням розробників, вона забезпечує неперевершений рівень комфорту, високу продуктивність і радикальне поліпшення ходових якостей. Інноваційна система складається з чотирьох елементів: сидіння водія на повітряній подушці, 2-точкової системи підвіски кабіни, нової системи первинної підвіски SmartRide і доопрацьованого гусеничного механізму з підвіскою ConstantGrip.

Гусеничний трактор Fendt 943 Vario MT
Гусеничний трактор Fendt 943 Vario MT

Крім того Fendt 900 Vario MT за будь-яких умов працює в ідеальному діапазоні частоти обертання валу двигуна, демонструючи максимальний крутний момент і мінімальні витрати палива. Досягається це завдяки інтегрованій системі низької швидкості обертання валу двигуна Fendt iD, відомої ще з серії Fendt 1000 Vario.

Решта номінантів в цій категорії: Case IH Quadtrac CVX і Holmer Terra Variant 435.

Напівгусеничний трактор Claas Axion 900 Terra Trac

Переможець в номінації високопотужних тракторів High Horsepower Tractor. Axion 900 Terra Trac об'єднує в собі переваги гусеничного агрегату і колісного трактора. Завдяки цьому новинка Claas має відмінні показники зчеплення й захисту ґрунту, а по дорогах трактор може пересуватися на повному ходу. Від інших напівгусеничних тракторів Axion 900 Terra Trac відрізняє підвищений рівень комфорту, що забезпечується унікальною системою амортизації — це перший трактор, в якому амортизована як передня, так і задня вісь. Трактор обладнаний 450-сильним двигуном, його транспортна швидкість 40 км/г.

Решта номінантів: John Deere 8400R, Valtra S Series і Massey Ferguson 8700.

Напівгусеничний трактор Claas Axion 960 Terra Trac
Напівгусеничний трактор Claas Axion 960 Terra Trac

Серія тракторів Valtra T

Переможець в номінації тракторів вищого класу Upper Class Tractor

До складу Valtra T-series входять три моделі: Versu, Direct і HiTech. В цілому, це машини, призначені для експлуатації в важких умовах. За рахунок сучасної технології SCR, яка очищає відпрацьовані гази і оптимізує роботу двигуна, трактора серії Т забезпечують високу потужність навіть при низькій витраті палива. Всі моделі серії оснащені двигунами AGCO Power. До особливостей Valtra T можна також віднести простору і ергономічну кабіну, що забезпечує чудовий огляд у всіх напрямках, високі показники тягового зусилля, комфорт водіння і низький рівень шуму — не вище 70 дБА.

Трактор Valtra T254
Трактор Valtra T254

Інші номінанти на звання «машини року» в цій категорії: Deutz-Fahr 7 series, Case In Puma CVX, New Holland T7 LWB і Steyr CVT.

Трактор New Holland T6.175

Переможець в номінації тракторів середньої потужності Mid Class Tractor. Титул «машина року» New Holland T6.175 отримав за технічні інновації та переваги. Головна з них полягає в тому, що в своєму сегменті ринку тільки трактори New Holland сімейства T6 оснащені новою 8-ступінчастою трансмісією Dynamic CommandTM типу Semi-Powershift.

В цілому трактора New Holland T6.175 — універсальні машини, які для багатьох господарств можуть стати справжньою знахідкою.

Трактор New Holland T6 Dynamic Command
Трактор New Holland T6 Dynamic Command

Інші номінанти на в цій категорії: Deutz-Fahr 6,4 series, Class Arion 500/600, Case IH Maxxum Multicontroller Activedrive 8.

Трактор John Deere 5R

Один з головних сюрпризів Machinе of the Year 2018. Раніше ствердження про те, що трактором року може буди визнана машина, знята с виробництва, сприймалося як нонсенс. Тепер це реальність. Правда, зняття з виробництва сталося ще кілька років тому. А сьогодні «дідок» John Deere 5R знову в лінійці тракторів John Deere, Компанія відновила виробництво, і, як виявилося, не прогадала. Перемога в головному конкурсі року в номінації «Компактний трактор» це зайвий раз підтвердила.

Трактор John Deere 5R
Трактор John Deere 5R

Втім, 5R не просто компактний, але і «народний трактор». За даними експертів, в структурі продажів тракторів John Deere в Європі, на частку 5R припадала майже чверть. Мабуть, тому компанія і повернула свій бестселер до активного життя. Трактор легкий, маневрений і в той же час досить потужний — справжній універсал. А підвіски передньої осі і кабіни, сидіння преміум класу, PowerShift і задні шини групи 44 забезпечують високий рівень комфорту.

Думка авторитетного журі про те, що саме John Deere 5R — компактний трактор - 2018 не змогли похитнути ні Kubota M5001, ні Lindner Lintrac, ні 110 Fendt 200 Vario.

Телескопічний навантажувач Сlaas SCORPION

Це оновлена серія машин Сlaas. Потужні, маневрені і надійні. Вантажопідйомність навантажувачів до 5,5 т., максимальна висота підйому — 8,75 м, що дозволяє гідно справлятися з будь-якими завданнями. А управління всіма колесами дає максимальну маневреність в самих обмежених умовах. Крім цього SCORPION відрізняється інтелектуальним ходовим приводом VARIPOWER PLUS, який служить серцем машини і дає практично необмежені можливості в забезпеченні комфорту руху, точності і чутливості управління. Гідним доповненням до переваг SCORPION є дизайн кабіни, що відрізняється безліччю деталей і гарною ергономікою, що гарантує високу продуктивність роботи.

Телескопічний навантажувач Claas Scorpion
Телескопічний навантажувач Claas Scorpion

 

(с) Наталя Ларіонова, Traktorist.ua, 2017Радимо почитати