Статті

Fendt IDEAL: від ідеалу до досконалості

22 Листопада 2017 3 442

Fendt IDEAL
Fendt IDEAL
Fendt.com

Коли на сайті Fendt з’явився тизер появи нового комбайна, одразу стало зрозуміло, що зовсім скоро громадськості буде представлено щось абсолютно не схоже на попередні розробки бренду.

Fendt IDEAL
Fendt IDEAL

І ось, 8 вересня виробник повністю виправдав наші очікування, представивши світу унікальний комбайн Fendt IDEAL. Це повністю нова розробка, яка вже наступного року вийде в поля європейських країн. Так-так, Fendt IDEAL — не концепт, а готова робоча машина, яку було розроблено з «чистого листа». Всі основні елементи конструкції, від рами до молотарки, створювались спеціально для новинки, а не переносилися зі старих моделей бренду.

Познайомимося поближче з однією з головних прем’єр нового сільгоспсезону.

Три версії Fendt IDEAL

Лінійка Fendt IDEAL буде представлена трьома версіями — 7,8 і 9 класу потужності. Серію 7 буде обладнано двигуном AGCO Power потужністю 451 к.с. На старші ж серії будуть встановлювати двигуни MAN: потужністю 538 к.с. для 8 серії, 647 к.с. — для 9-ї).

Характеристики Fendt IDEAL

Тобто, свій Fendt IDEAL зможуть обрати і відносно невеликі господарства, і гігантські агрохолдинги, яким потрібні справжні «монстри» в полях, щоб встигати вчасно прибирати свої об’єми урожаю.

Інноваційна система обмолоту та сепарації Helix

Виробник розуміє, що поняття хорошого врожаю передбачає бездоганну якість зерна і високу продуктивність на одиницю площі. Тому Fendt IDEAL оснастили унікальною системою обмолоту та сепарації Helix. Дана система дуже ретельно відділяє зерна, не знижуючи якість соломи.

Fendt IDEAL в полі
Fendt IDEAL в полі

Головна «фішка» Helix — це унікальний ротор, що має найбільшу на ринку довжину 4,85 м та діаметр 600 мм. А для забезпечення максимально щадної обробки зібраного врожаю і постійного завантаження ротора витки живлення, бітери та пальці розташовані спіралевидно навколо ротора.

Доречі, в Fendt IDEAL 7 встановлено молотарку з одним барабаном Single Helix, а в старших версіях — двобарабанну Dual Helix.

Fendt IDEAL у полі
Fendt IDEAL у полі

Система Helix потребує мало енергії, але збільшує продуктивність, не впливаючи на якість зерна та легко регулюється при зміні умов збору врожаю.

Дивитись по темі: Fendt презентував нову модель комбайна Fendt IDEAL

Дві скатних дошки замість однієї

Ще одна інновація Fendt IDEAL — інтеграція другої скатної дошки в передню частину молотарки. Завдяки такій системі зібраний матеріал заповнює підготовчу дошку в передній її частині. Задня ж скатна дошка вловлює матеріал із зони відділення, розподіляє його по задній частині, що дозволяє підвищити продуктивність.

Більше того, обидві скатні дошки системи IDEALbalance мають опуклу форму, що гарантує високу продуктивність при роботі на схилах. І водію не потрібно робити якихось налаштувань.

Найбільший бункер на ринку

Fendt IDEAL обладнано бункером ємністю 17 100 л. І це, на хвилиночку, найбільший бункер на ринку! Ви скажете, що для розвантаження такого гіганта потрібна ціла вічність? Але ж ні — швидкість вивантаження матеріалу становить 210 л/сек, що на 32% швидше за будь-якого конкурента на ринку. Тобто, забитий вщент бункер повністю вивантажується за 81,42 секунди!

Fendt IDEAL вивантажує зерно
Fendt IDEAL вивантажує зерно

Для рівномірного заповнення зерновоза комбайнеру не потрібно їздити вперед-назад, оскільки Fendt IDEAL оснащено системою контрою ScrollSwing. Оператор просто крутить коліщатко на багатофункціональному джойстику, за допомогою чого переміщає «рукав» в процесі завантаження. Завдяки ж системі Streamer Gate, яка регулює швидкість розвантаження, цей процес буде проходити в максимально щадному режимі.

IDEALні габарити

Такий велетенський бункер вміщається в доволі компактному «тілі» Fendt IDEAL. Зовнішня ширина комбайну становить від 3,3 м до 3,5 м, при чому рама машини сягає всього лише 1,4 м. Завдяки таким розмірам, Fendt IDEAL задовольняє вимогам правил дорожнього руху.

Гусеничне шасі Fendt IDEAL
Гусеничне шасі Fendt IDEAL

Максимальна зовнішня ширина гусеничного рушія TrackRide (на 26 ") становить 3,30 м, і Fendt IDEAL 9 має площу контакту 2,55 м², тому тиск на грунт залишається на досить низькому рівні.

Швидкість в усьому

Fendt IDEAL не тільки вражає продуктивністю, а й швидкістю підготовки до роботи. Спеціалістами AGCO розроблено нову автоматичну систему навішування жатки AutoDock. Ця система дозволяє навісити жатку всього лише за 5 секунд, при чому всі механічні, електричні і водяні системи під’єднуються з кабіни шляхом натискання кнопки.

Панель керування Fendt IDEAL
Панель керування Fendt IDEAL

Система AutoDock використовує RFID-код, присвоєний кожній жатці, і комбайн Fendt IDEAL одразу розуміє, з якою моделлю він працює. Цей код викликає в терміналі Vario останні налаштування, що застосовувалися до конкретної жатки і це дає можливість знизити робоче навантаження на механізатора.

До речі, для Fendt IDEAL доступна нова жатка PowerFlow, що має максимальну ширину захвату в 12,2 м та дозволяє прибирати матеріал максимально рівномірно.

Слідкуй за матеріалом в режимі реального часу

Спеціально для комбайнів Fendt IDEAL було розроблено систему IDEALharvest. В ній використовуються акустичні датчики маси (MAD), які дозволяють в режимі реального часу відображати стан завантаження молотарки і системи очищення. Датчики розташовані уздовж роторів і короба гуркоту, і вимірюють як обсяг потоку зібраного матеріалу всередині машини, так і виникаючі втрати, відсоток битого зерна та його чистоту.

Інформація про всі системи комбайна виводиться на планшету у кабіні водія
Інформація про всі системи комбайна виводиться на планшету у кабіні водія

IDEALharvest подає дані в режимі онлайн на IPad, розміщений в кабіні. Ці дані показують водієві, в якій частині системи обробки (передній, задній, правій або лівій) зосереджений більший обсяг матеріалу. Більше того, додаток SmartConnect дозволяє створити індивідуальну стратегію збирання за допомогою регулювання на iPad компонентів "магічного" трикутника — битого зерна, втрат зерна і чистоти. Оператор може регулювати співвідношення між продуктивністю машини і якістю обробки в момент роботи. Fendt IDEAL працює відповідно до введених даних, реагуючи на мінливі умови прибирання. Так, наприклад, при появі битого зерна система IDEALharvest здатна автоматично змінювати зазор деки і швидкість обертання роторів.

Зручність, комфорт та краса Fendt IDEAL

Звичайно ж, ми не могли оминути дизайн новинки, яким завжди славляться моделі Fendt. Оскільки комбайн було розроблено «з нуля», то і зовнішній вигляд він має не схожий на інші вироби бренду. Чесно кажучи, дизайн Fendt IDEAL нагадав нашій редакції засоби пересування супергероя Бетмена, тому ми одразу охрестили його «бет-комбайн» :)

Кабіна Fendt IDEAL зсередини
Кабіна Fendt IDEAL зсередини

Варто окремо відзначити простору кабіну Vision, в якій достатньо вільного простору для механізатора. Вона забезпечує гарний огляд та продуману ергономіку.

Де можна побачити Fendt IDEAL?

Ви спитаєте, де і коли вже можна «помацати» героя матеріалу? Перший показ Fendt IDEAL вже відбувся в рамках виставки Agritechnica 2017. А вже в 2018 році новачок з’явиться на європейських полях, та покаже все, на що він здатен!

Fendt IDEAL на Agritechnica 2017
Fendt IDEAL на Agritechnica 2017

 © Андрій Губін, Traktorist.uaРадимо почитати
1 Липня 2019
182

21 Червня 2019
156