АгроЕкспедиція. Агрітехніка 2017

АгроЕкспедиція Agritechnica 2017 (ОНЛАЙН)

16 Листопада 2017 499

Traktorist.ua на Agritechnica 2017
Traktorist.ua на Agritechnica 2017
Traktorist.ua

Дорога до Агрітехніки


11 листопада 

І… Ми розпочинаємо! АгроЕкспедиція Agritechnica 2017 стартувала з Києва точно за розкладом. Попереду був довгий, але цікавий шлях через пів-України, Польщу та Німеччину до найбільшої виставки сільськогосподарської техніки у світі, де на нас чекали 2900 стендів сільгосптехніки.


Команда АгроЕкспедиції Agritechnica 2017 

Кордон с ЄС перетнули вже після заходу сонця. Українські прикордонники виявилися привітливішими за суворих поляків. Але всі митні процедури пройшли доволі швидко і менше ніж через годину ми вже були у Польщі, яка, до речі, в цей день святкувала День незалежності.

12 листопада 

Переночувавши в Варшаві, раненько вирушили далі до Німеччини. Звичайно ж спостерігали за полями, що оточують магістралі. Як і в Україні, у Польщі у багатьох господарствах кукурудзу ще не прибирали. Через постійні дощі комбайн просто не може зайти у поле. Та навіть там, де заходив, вологість кукурудзи сягала позначки у 40%. А от славнозвісних польських садів було небагато. Або ж вони сховалися від нас за височенними парканами, які оточують місцеві автобани.

Якщо ви в Німеччині, то ваша дорога має пролягати через столицю — Берлін. Обов'язково треба проїхати через Бранденбурзькі ворота. У центрі Берліну біля кіоску, в якому продають славетні німецькі ковбаски карівурст, зустріли українських аграріїв з Одещини:)Зустріли аграрного експерта Дениса Марчука

Фермери розповіли, що їдуть до Ганновера з ознайомчою метою, адже планують купити кілька нових тракторів. А пройшовши до Бундестага, зустріли ще й групу українських аграрних експертів та чиновників, які прибули на зустріч до німецького міністерства сільського господарства, а далі також збиралися прямувати до Agritechnica 2017.

Отже, ми ще не дісталися Ганновера, але зацікавленість аграріїв з України в найбільшій сільгоспвиставці світу була очевидною. 


Команда АгроЕкпедиції в Берліні

13 листопада 

Ось і настав перший день виставки! АгроEкспомобіль вирушив до місця проведення виставки ще до світанку, адже вже на під’їзді до Ганновера починаються затори на дорогах, відстань у 100 кілометрів ми долали майже 3 години!

Agritechnica 2017

Увійшовши на територію, де проходить Agritechnica, ми зрозуміли — це ціле місто, зі своїми рестораціями, громадським транспортом, супермаркетами і «постійним населення», яке складають багаточисельні працівники різних служб, які слідкують за тим, щоб захід відбувся на найвищому рівні. І хоча є міф, що тут дуже легко загубитися — не вірте. Навколо вас буде безліч вказівників та інформаційних стендів, тому подорож із павільйону до павільйону проблем не викликає. Окрім відстані, звичайно. Якщо задатися ціллю обійти всі стенди виставки за день, то вийде майже марафонський кілометраж. Недарма тут між павільйонами курсують великі міські автобуси.


І ось ми вже тут. Першим чином завітали до прес-центру, а після цього пішли підкорювати міжнародну виставку Agritechnica 2017.

Стенд Lemken 

На цьогорічну Агрітехніку Lemken привіз 27 своїх ґрунтообробних агрегатів. Головною новинкою німецької компанії є сівалка Azurit 9, яка номінована на премію «Машина року». Відмінною особливістю сівалки Azurit 9 є інноваційна система висіву DeltaRow. Конструктори Lemken роблять ставку на два зміщених щодо один одного напівряду з інтервалом 12,5 см. Завдяки цьому на кожну рослину припадає на 70% більше площі, в результаті чого поліпшується надходження вологи і поживних речовин. Також ця сівалка обладнана системою включення технологічних шляхів.

Більше можете прочитати у нашому окремому блозі-екскурсії стендом Lemken.

Lemken на Agritechnica 2017

На стенді німецької компанії ми поспілкувалися з клієнтами та представниками компанії, оцінили всі новітні розробки компанії, а коли вже збиралися йти, випадково зустріли Віктора Лемкена — члена правління компанії та екс-генрального директора. Сам під час його правління Lemken виріс із регіонального виробника в велику компанію зі світовим ім’ям.


Віктор Лемкен

Стенд Monosem

Французька компанія  Monosem привезла до Ганновера відразу кілька моделей сівалок, обладнаних технологією амортизації при посіві Monoshox, систему електронного керування TC-GEO, лінійку універсальних рам Monosem MultiSlide та ISOBUS-термінал Touch Pro. Окрім цього, багаточисельні відвідувачі стенду побачили новий культиватор Multicrop

Найбільше нас зацікавили універсальні рами MultiSlide, які оснащені розсувною системою дозувальних пристроїв, що дозволяє підлаштовувати агрегат під різну ширину міжрядь. Дозувальні блоки можуть ковзати по всій ширині рами, дозволяючи застосовувати різні конфігурації. Рами MultiSlide можуть бути оснащені дозувальними апаратами на сівалках сімейства NG Plus ME або NG Plus 4.

Більше можете прочитати у нашому окремому блозі-екскурсії стендом Monosem.

Monosem на Agritechnica 2017

Стенд John Deere

Крокуємо далі. Команда АгроЕкспедиторів відправляється до стенду третього нашого партнера — компанії John Deere. На цій експозиції можна провести не одну годину: американський виробник привіз на Agritechnica більше 80 моделей, а також встановив кілька симуляторів управління технікою (віртуальних та аналогових), розвернув торгівлю в фан-шопі, обладнав окрему міжнародну зону для клієнтів компанії з різних країн.
У цьому році John Deere спільно з Kemper отримала золоту медаль виставки за за систему StalkBuster — подрібнювач стерні кукурудзи. StalkBuster — це перша система подрібнення стерні, яка кріпиться до жатки. Це унікальна машина, яка руйнує стерню до проходження комбайна, трактора чи причепу. Машина вбудована в жатку, має відносно невелику вагу та невисоку потребу в потужності, завдяки чому вона не має додаткових обмежень при транспортуванні.
Більше можете прочитати у нашому окремому блозі-екскурсії стендом John Deere.

John Deere на Agritechnica 2017

Всього потроху у Geringoff, Лозівських машин, Vaderstad і Horsch

На стенді Geringhoff, де нас зустріла представник компанії в країнах СНД Раїса Ханнушка. Вона розповіла, що Geringhoff вже 21 рік представлено в Україні, а ринок нашої країни складає 20% від усіх продажів компанії. Виробник представив кукурудзяну жатку MS-SC, яка зриває початок і подрібнює горизонтальним ножем стерню стебла кукурудзи. Модель Rotadisk виготовляє виключно Geringhoff. На ній стоять 15 ротаційних ножів і вона подрібнює солому кукурудзи на 5 см. При цьому стерня зрізається згори донизу навскоси і руйнується згори. Це захищає резину комбайна від проколу, особливо у період заморозків. Horizon Star II подрібнєю солому на маленькі шматочки і зрізає дуже низько - на 5 см. Ці дві крайні моделі запатентовані компанією Geringhoff і виробляються тільки нею.Представник компанії Geringhoff в країнах СНД Раїса Ханнушка

«Лозівські машини» привезли до Ганноверу дискову борону-лущильник «Дукат-5», важку борону «Дукат-Gold» та глибокорозпушувач «Гульден». Це вже не перша Agritechnica для виробників з Харківщини і вони вже точно знають, чим зацікавити інтернаціональну публіку.
Більше про новинки читайте: На агропромисловій виставці Agritechnica 2017 «Лозівські машини» презентують унікальну дискову борону «Дукат GOLD»

«Цікавість до нашої продукції висока, проте стримуючим фактором є відсутність достатньої кількості представництв компанії та дилерів у Європі. Тому будемо працювати у цьому напрямку, наступного року вже відкриємо представництва у Німеччині, Чехії, Словаччині. Наш покупець – це і дрібний фермер, і великий фермер, і агрохолдинг. Техніка може успішно працювати як на малих, так і на великих площах, тому попит маємо постійний», — каже директор з експорту компанії «Лозівські машини» Едуард Чудопалов.

Наступна зупинка агроекспедиторів — стенд Vaderstad. Тут нас зустріли генеральний директор «Вадерштад Україна» Віталій Філатов та менеджер з продажів та маркетингу Vaderstad Маттіас Ховнерт. Представник компанії зі Швеції розповів, що Україна — це дуже важливий ринок, адже вітчизняна доля з усіх продажів Vaderstad становить 5-10% і в майбутньому повинна тільки збільшуватися.

«Є деякі технології проривні, що змінюють саму суть економічних взаємовідносин.  Сівалка Tempo змінює концепцію висіву просапних культур. Ми прямо кажемо ринку, що якщо ви збираєтесь сіяти зі швидкістю менше 15 км/год і не бажаєте цю швидкість збільшувати, то вам не потрібно купувати таку машину. Наша 16-рядна сівалка змінює концепцію таких машин. Тепер ринок замислиться, чи потрібні йому 24-рядні сівалки», — генеральний директор Vaderstad llc Віталій Філатов.

Traktorist.ua уже писав про те, що Vaderstad представив сівалку Tempo L на агропромисловій виставці АгроКомплексі 2017. Цих агрегатів продано в Україні уже близько 20 одиниць.

Наступний стенд — Horsch. Тут ми зустрічаємо керівника сервісної служби відділу запасних запчастин у Росії Михайла Котельникова. Він розповів, що німецький виробник представив цілу низку новинок, серед яких культиватор Tiger 4 MT, дискова борона Joker 6 RT, посівний комплекс Serto 10 SC, причіпні обприскуваі Leeb 6 LT та Leeb 8 GS, самохідний обприскувач Leeb PT 280, посівний комплекс Pronto 3 DC, глибокорозпушувач Terrano 6.4 GX, посівний комплекс Express 4 KR та багато іншого.


Більше читатйте  тут: Компанія Horsch на виставці Agritechnica презентує нову зернову сівалку Serto SC.

Зокрема, культиватор Tiger 4 MT має 30 дисків. Він призначений для роботи на полі після прибирання кукурудзи, соняшнику, зернових культур і може працювати на ґрунтах будь-якої складності, обладнаний робочими органами, які розбивають грудочки.
Ще ми зустрічаємо нашого давнього знайомого — власника «Лампка Агро» Зігмунда Лампку з родиною, який обирав обприскувач для свого техпарку.

Зигмунд Лампка, власник компанії «Лампка Агро» і його син Флоріан

Спеціалісти з буряко- та картоплезбирання Grimme і Ropa

А біля стенду Grimme спілкуємось з директором компанії «Агролінія», він поділився планами компанії, щодо українського ринку.

«Щоб бути успішними на ринку, сьогодні потрібно виробляти якісну продукцію, а також відповідати перед споживачем за її високу якість. Вимоги покупця зростають, і виробник має за ними встигати. Думаю, скоро і на українському ринку з’являться наші товари. Наступного року плануємо відправляти комбайни. Тут тактика така: спершу 2 роки машина працює та доводить свою ефективність, а потім вже можна виводити її на міжнародні ринки. Тому нашу новинку спершу побачать аграрії Німеччини, Франції, Бельгії», - розповів директор компанії «Агролінія», що є офіційним дилером техніки Grimme Дмитро Левічев.


Стенд Grimme
Важко не помітити кремезний бурякозбиральний комбайн Rexor 630. Він має двигун потужністю 625 к.с. та 30-тонний бункер. Головною умовою при його створенні, як нам повідомили, був зміщений хід зліва/справа, а також маленький радіус розвороту, який складає 7,5 м.

Grimme Rexor 630
Grimme Rexor 630 вид ззаду
Далі відвідаємо стенд Ropa. Ropa Tiger 6 на сьогодні вважається найпотужнішим бурякозбиральним комбайном у світі. Його двигун має 768 к.с., а бункер – 30 т. Інновації, які реалізовані в цьому комбайні, забезпечують високу продуктивність вдень і знижують експлуатаційні витрати.

Також на стенді Ropa ми побачили корчувальник, перероблений із серії RR та наділений багатьма додатковими зручними опціями, і навантажувачі для цукрових буряків Maus 5, які, за словами представника компанії, користуються особливим попитом.

«Великим попитом користуються навантажувачі для цукрових буряків. Тут нам належить близько 80% світового ринку, у тому числі й українського ринку. Також відмічаємо постійну цікавість до бурякозбиральних комбайнів. Але на виставці більшість зацікавлених відвідувачів – це європейці. У Європі скасували квоти на цукор, через що минулого року вони збільшили посівні площі на 15%, а цього року ще на 10%. А от в Україні ситуація з виробництвом цукру дещо гірша, до того ж порівняно з минулим роком знизились і внутрішні, і світові ціни на цей продукт. Тому й великого попиту на бурякозбиральну техніку з боку вітчизняного відвідувача ми не спостерігаємо», – розповідає представник СТОВ «РОПА-Україна» Віталій Орловський.

 
Стенд Ropa

На стенді компанії Pottinger нас чекали не лише цікаві новинки, але й приємний сюрприз – зустріч із нашим співвітчизником.

«На кожній виставці Agritechnica  Pottinger виставляє лише новинки або ж оновлену техніку. Ми маємо два напрямки виробництва техніки: кормозаготівельна та ґрунтообробна і посівна. Ці два напрямки є найбільш популярними в Україні. Зараз ми з вами стоїмо біля посівного комплексу №1 в Україні Pottinger Terrasem. Він був кардинально оновлений новими опціями для Півдня, для важких глевких ґрунтів і посушливих умов»,  — експерт з технологічної підтримки «Пьотінгер Україна» Володимир Мірненко.

Техніка Pottinger отримала 4 срібні медалі за:

  • контроль передпосівного обробітку в режимі online;
  • спеціальну систему на косарках, що дозволяє розпізнавати тварин і зберігати їм життя;
  • систему GPS-контролю, яка дозволяє конектити між собою різні одиниці техніки в режимі online;
  • спільну розробку з IT-компанією, що дозволяє систематизувати дані і покращити систему точного землеробства.

 

Другий день Агрітехніки 2017 
14 листопада


Другий день нашого перебування на найбільшій виставці сільгосптехніки був не менш продуктивний за перший: ми зустріли старих друзів аграріїв, відвідали кілька нових стендів, а кульмінацією цього дня стала церемонія нагородження премією «Машина року-2018», серед журі якої було і наше видання. Але все попорядку!

Ранок на Agritechnica починається не з кави, а з відвідин стендів наших партнерів Monosem, Lemken та John Deere.


Ранок на Agritechnica 2017

Серед розмаїття техніки Monosem ми зустріли фермера, якого звати Гонза.  Він з Чехії, і свої 900 га обробляє старенькою сівалкою Monosemяка, за його словами, вже протягом багатьох років працює без нарікань. Правда модель він так і не згадав.  Але час йде і аграрій вирішив придбати модель із точним висівом. Також нам вдалося поспілкуватися із головним маркетологом Monosem Флоріаном Кроше.

Читайте про це та інше в оновленому блозі-екскурсії зі стенду Monosem: Стенд Monosem на Agritechnica 2017: електрична сівалка, універсальні рами та повний контроль (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)


Стенд Monosem

А ось на стенді Lemken ми зустріли групу аграріїв із України. Саме «блакитний» стенд був основною метою подорожі українців до Ганновера, тож ми трохи поспілкувалися з ними про критерії вибору нової техніки. А під час церемонії «Машина року-2018» саме сівалка Lemken Azurit 9 отримала нагороду в номінації «Посівна техніка».

Деталі — в блозі-екскурсії по стенду Lemken! Стенд Lemken на Agritechnica 2017: синє «море» новинок (ОНОВЛЕНО)


Cтенд Lemken

John Deere також вчора став переможцем у «Машина року-2018» — John Deere 5R виграв номінацію «Компактний трактор».
Серія 5R досить потужна та має безліч характеристик для універсальності та комфорту, що ставить її в окремий клас. Цей трактор підійде для будь-якої роботи. Він легкий та маневрений, а також дозволяє працювати з великими навантаженнями, як з фронтальними, так і зачами серії R та працюють однаково добре як в полі, так і на дорозі. З новою серією тракторів 5R паливна ефективність на рівні комфорту і простоти використання дозволяє робити більше, швидше, краще.


John Deere 5R виграв номінацію «Компактний трактор»

Далі на нас чекала презентація нового обприскувача Berthoud Bruin. Цікаво, що розповідь про новинку велася англійською, німецькою та українською мовами! Модель оснащена широким шасі, незалежною підвіскою, гідравлічною колією та новим монітором «все в одному». Обприскувач потужний, швидкий і продуктивний. Bruin — назва американського коричневого ведмедя, а машина «американського концепту» доповнить класичний європейський модельний ряд компанії Berthoud.


Стенд Berthoud

Також стенді Berthoud презентували оновлені самохідні обприскувачі Berthoud RaptorОбприскувачі є в декількох варіаціях: баки 3200л, 4200л, 5200л, штанги від 24 до 44м сталеві або алюмінієві, двигуни 200 або 270 к.с., кліренс від 110 до 180 см. Для всіх моделей самохідних обприскувачів Berthoud пропонує нову революційну систему обприскування Spraytronik.


Обприскувач Berthoud Bruin

Крім того, презентували новий навісний обприскувач Hermes, новий причіпний обприскувач Vantage та гідравлічної системи регулювання кліренсу на обприскувачах Raptor та Bruin.
Далі йдемо до стенду Versatile.

«У цьому році на виставці презентуємо трактор Versatile 610, це значить 610 кінських сил. Двигуни відповідають стандартам Тех4. Модель доступна у декількох варіантах: з двигунами 520, 570 та 610 к.с. Тобто, це трактори дуже великої потужності. Особливість трактора — зимовий підігрів, а вантожопідйомність машини до 12 т», — розповідає директор з маркетингу компанії Versatile Адам Ріт.


А далі наша команда побувала на врученні нагород конкурсу «Машина року-2018». Серед переможців сівалки Lemken Azurit та  серія тракторів John Deere 5R.


Ще нагороди отримали:

Комбайни Ideal (спільна розробка Fendt та Massey Ferguson).

Навантажувач Claas Scorpion


Переможці на нагородженні

Картоплезбиральний комбайн Grimme Ventor 4150

Підбирачі Kuhn FBP 3135

Комбайн Krone Big XКомбайн Ideal

Обприскувачі Amazone UX 01

Сівалки Lemken Azurit


Lemken Azurit

В номінації «Кращий XXL-трактор» переможцем став трактор Fendt 900 Vario MT

Кращий високопотужний трактор – Claas Axion 900

Трактор найвищого класу – Valtra T-Serie

Третій день Агрітехніки

15 листопада

Отож, настав останній день нашого прибування на найбільшій виставці сільгосптехніки в Ганновері. Цього дня ми дізнались про успіхи Гомсельмаш на європейському ринку, побувати на стенді індійської компанії Mahindra, яка приїхала вперше на Agritechnica, ще звітали до стенду «Завод Кобзаренко», роздивились нову кабіну для комбайнів Sampo. І звичайно, зайшли до стендів наших партнерів Monosem, Lemken та John Deere.


Agritechnica 2017

Йдемо до стенду українського «Заводу Кобзаренко». Цього року компанія претендувала на медаль виставки за розвантажувач вагонів. У 2011 р український виробник «Завод Кобзаренкo» отримав почесну відзнаку за інноваційну розробку у сільському господарстві. Її отримала машина БНП­12 «Ковчег» (бункер наземний перевантажувальний).

«Завод Кобзаренко приїхав з 5 одиницями техніки. Це, в першу чергу, причіп Atlant, перевантажувач зерна ПЗМ-30, тюковози на 18 тюків. Та дві новинки: розчинно-заправочні станції, що підвищують ефективність та  новинка цього року — розвантажувач вагонів. Ми претендували на медаль з розвантажувачем вагонів, даної машини немає взагалі на ринку розповідає», продакшн директор «Заводу Кобзаренко» Дмитро Кобзаренко.


Продакшн директор «Заводу Кобзаренко» Дмитро Кобзаренко


 Далі йдемо до стенду Гомсельмаш, цього року компанія привезла на виставку гібридний комбайн.

«У цьому році привезли найпотужніший гібридний комбайн GS16 , він має і ротор і звичайну систему очищення зерна. Основний ринок збуту  —  це Україна, Росія, Казахстан, країни СНД. Намагаємося освоювати і європейський ринок. Продуктивність GS16 16-24 ц / га, 9 м жатка, 10 куб бункер. Останні 10 років ми входимо в ТОП-5 виробників сільгосптехніки по всьому світу. Конкуруємо з Claas, John Deere, New Holland», —  розповідає директор філії Гомсельмаш в Чехії Василь Лук'яненко.


Новий комбайн Гомсельмаш

Прямуємо до стенду індійської компанії Mahindra, компанія вперше презентувала свої трактори та машини на цьогорічній виставці Agritechnica 2017.


Стенд Mahindra

На виставці компанія презентує нові трактори серій  6000 (65-75 к.с.), 7000 (85-95 к.с.) та 9000 (110 -125 к.с.). Всі три агрегати оснащені двигунами Mahindra. Потужність заднього вантажу становить 2.6 т (5000 і 6000) і 4.3 т (9000).


Mahindra 5045

AGCO:  компактний електричний трактор, IDEALний зерозбиральний комбайн та роботизована система Mars

Компанія AGCO представила ряд зернозбиральної та кормозаготівельної техніки, а також трактори різної потужності — від 70 до 650 кінських сил. Дивували ж відвідувачів новинкою — електричним трактором Fendt e100 Vario, який вперше представили на виставці.


Fendt e100 Vario

Читайте більше по темі: Fendt  презентував на Agritechnica 2017 компактний електричний трактор e100 Vario

Але справжньою прем’єрою стала презентація зернозбирального комбайна Fendt IDEAL. Новий зернозбиральний комбайн IDEAL від Massey Ferguson отримав дві нагороди на конкурсі «Машина року»: срібну медаль Agritechnica Innovation Award та приз глядацьких симпатій.


Комбайн IDEAL

Читайте більше по темі: Новий зернозбиральний комбайн IDEAL від Massey Ferguson отримав дві нагороди на конкурсі «Машина року»

Окрім цього компанія привезла на виставку трактор Fendt 900 Vario MT — абсолютно нова машина з новою трансмісією та новим концептом двигуна. Вчора саме цей трактор отримав нагороду «Вибір року». Також AGCO презентувала нові причіпні та самохідні обприскувачі, причепи-підбирачі та роботизовані системи стрічкового висіву.


Fendt 900 Vario MT

На стенді Sampo теж бачимо оновлення, то ж спішимо розпитати про новинки.

«Comia це нова машина, хоча також серія С12. Це найпотужніший наш комбайн в 300 к.с. Його найголовніше нововведення це нова кабіна. Вона встановлена ​​на самому комбайні і в своєму класі комбайнів це  найширша кабіна. Якщо раніше на бюджетній машині сидіння помічника було розміром з підставку пляшок для води, то сьогодні ми маємо крісло помічника повноцінне, дуже зручне крісло. Також є величезна кількість додаткового простору та монітор на базі iPad. Також, є камера заднього виду і можливість установки автоматичних режимів комбайна», розповів нам pегіональний менеджер по маркетингу Sampo-Rosenlew в країнах СНД Михайло Кулик.


Кабіна комбайну Comia


І не могла наша команда оминути стенд New Holland, серед тракторів: T9 - дві моделі від 450 к.с до 535 к.с., дві моделі T6000 від 125 к.с. до 165 к.с. Чотири моделі T8 від 280 к.с.до 3800 к.с. та TD 5 дві моделі від 56 до 61 к.с.


Стенд New Holland

Також компанія презентувала техніку для сінозаготівлі: фронтальну косарку-плющилку DiscCutter F320P та задню косарку-плющилку DiscCutter 320P з гідравлічною підвіскою та захистом від каміння та презентували потужний шестикорпусний навісний плуг PXV зі змінною шириною, системою безперервного відключення та гідравлічним регулюванням глибини польового колеса. До того ж на виставці буде презентовано роторний культиватор RVM з бічним приводом, 4-швидкісною коробкою передач та С-подібними лезами.


Це ще не кінець екскурсії, будемо тримати Вас в курсі новинок і постійно оновлювати блог нашої АгроЕкспедиції!Радимо почитати