Статті

Медалісти Agritechnica Innovation Award 2017: залізо, що стало дорогоцінним металом

10 Листопада 2017 451

Медалі Agritechnica Innovation Award 2017
www.agritechnica.com

Вже 12 листопада розпочнеться наймасштабніша виставка сільгосптехніки в Гановері. Традиційно організатор Agritechnica, Німецьке сільськогосподарське товариство (DLG), влаштовує конкурс інновацій, в якому можуть взяти участь виробники сільгосптехніки та обладнання зі всього світу. Цього року було подано більше 320 заявок від виробників, серед яких незалежна експертна комісія визначила переможців. Журі обрало 2 золотих медалістів та 29 срібних. Урочисте нагородження переможців відбудеться на виставці. А поки пропонуємо вам ознайомитися більш детально з медалістами Agritechnica Innovation Award.

Ти паче, що кожен з партнерів нашої закордонної АгроЕкспедиції — Monosem, Lemken та John Deere — долучиливя до розробки технологій-медалістів.

Золоту медаль за іновації отримали:

John Deere та Kemper за систему StalkBuster — подрібнювач стерні кукурудзи

Зал 13, стенд С31

Кукурудзяний метелик став найбільш поширеним шкідником силосної кукурудзи в багатьох країнах, оскільки він призводить до втрати урожаю та якості, а також сприяє зараженню рослин фузаріозом.

Одним з найдієвіших методів боротьби з цим шкідником, наряду з використанням хімічних та біологічних засобів захисту, є ретельне подрібнення стерні кукурудзи одразу після збирання врожаю.

StalkBuster — це перша система подрібнення стерні, яка кріпиться до жатки. Це унікальна машина, яка руйнує стерню до проходження комбайна, трактора чи причепу. Машина вбудована в жатку, має відносно невелику вагу та невисоку потребу в потужності, завдяки чому вона не має додаткових обмежень при транспортуванні.


John Deere StalkBuster 

Claas за Cemos Auto Threshingавтономну систему обмолоту для комбайнів з соломотрясом та гібридних зернозбиральних комбайнів

Зал 13, стенд С02

Cemos Auto Threshing — це перша система, яка автоматично налаштовує тангенціальну систему обмолоту на соломотрясі та гібридних машинах. Залежно від обраної оператором задачі вона встановлює швидкість обертання барабану та зазор підбарабання для досягнення оптимальних результатів у поточних умовах збирання врожаю. Унікальність системи полягає в тому, що всі регулятори взаємодіють між собою. Наприклад, регулятор пропускної здатності працює через спеціальний комунікаційний модуль керування пропускною здатністю разом з регулятором обмолоту, а також регуляторами сепарації та очищення.

Модуль Auto Threshing — це ще один крок на шляху до повністю автоматизованого обмолоту. Оператору більше не потрібно запам’ятовувати, які параметри потрібно ввести для отримання бажаного результату. Він може просто ввести необхідні значення, під які система автоматичного навчання оптимізує всі параметри. Ця інноваційна технологія дозволяє здійснювати збір урожаю з максимальною продуктивністю.


 Cemos Auto Threshing

Срібні медалі отримали:

New Holland за першу проактивну автоматичну систему налаштування комбайна

Зал 03, стенд D10

Автоматична система налаштування комбайнів використовує дані про колишні врожаї, топографію поля і всі налаштування комбайна на основі позиційних даних GPS для прогнозування параметрів налаштування. Під час першого проходу нової збиральної кампанії система інтерполює дані та швидко реагує на зміну умов.

В основі проактивної системи лежить використання традиційних датчиків та контрольних систем. Вони були доповнені новим датчиком тиску в системі очищення, який побічно вимірює навантаження на сита. Система пропонує оператору три різні стратегії збирання на вибір, а потім комбайн автоматично підбирає оптимальні налаштування з використанням накопичених в системі даних.


Автоматична система налаштування комбайна New Holland

Petkus за систему протруювання насіння MultiCoater CM 300

Зал 06, стенд E40

MultiCoater CM 300 — це система протруювання насіння, яка дбайливо обробляє матеріал в змішувальній камері, а також сушить його. Це стало можливим завдяки використанню спеціальних повітряних подушок у поєднанні з відбивачами, які не містять металу.

Вони одночасно покривають насіння розчином і сушать його, поліпшуючи плинність насіннєвої маси і забезпечуючи дбайливе протруювання за рахунок оптимального однорідного змочування. Це різко знижує тертя насіння і скорочує утворення пилу внаслідок тертя.


MultiCoater CM 300

Fruit-Tec за систему автоматичного проріджування квіток SmaArt

Зал 21, стенд Е10

Кількість плодів на рослині або дереві можна регулювати шляхом видалення квіток для отримання плодів необхідного розміру та якості. Це можна здійснити за допомогою механічного проріджування квіток, проте процес ускладнюється через необхідність визначення оптимального ступеню проріджування і відповідної частоти обертання шпинделя.

Система Darwin SmaArt замінює суб'єктивну оцінку сили цвітіння очима людини на об'єктивний аналіз зображень з камери. Камера на передній стороні проріджувального шпинделя визначає щільність цвітіння кожного окремого дерева і відправляє дані до бортового комп'ютера в режимі реального часу.

Використовуючи алгоритм проріджування, комп'ютер обчислює оптимальну частоту обертання шпинделя і управляє пристроєм проріджування.


Cистему автоматичного проріджування квіток SmaArt

Fliegl за систему Counter SX (спільна розробка з Pöttinger)

Зал 04, стенд В43

Система Counter SX використовує інноваційну радіотехнологію Sigfox, тривимірні датчики і сигнали GPS, щоб розширити функціональні можливості, досягнуті шляхом використання Bluetooth-маячків. Це недорогий і гнучкий варіант впровадження розумного землеробства для господарств з аналоговою технікою.

Шляхом електронного аналізу сигналів з інтегрованих в маячки тривимірних датчиків прискорення і нахилу здійснюється визначення процесів руху машин, вони ідентифікуються і категоризуються. Вся інформація зберігається, що сприяє закриттю численних прогалин в інформації та документації. Ця технологія також може використовуватися для захисту від крадіжок, відслідковування та моніторингу температури.


Система Counter SX

Claas за Culti Cam — стереоскопічну камеру для контролю механічного прополювання пропашних культур (спільна розробка з Einböck, Hatzenbichler та Bednar)

Система Culti Cam використовує кольорову камеру з двома об'єктивами (стереокамера) для отримання тривимірних зображень рослин в полі зору камери, а також покращений алгоритм сегментації та автоматичного визначення висоти і кута камери, що дозволяє здійснювати точний контроль культиватора під час прополювання.

Ця система полегшує роботу оператора, знижує витрати на хімікати, забезпечує більш високу продуктивність і більш ранній початок обробітку.


Система Culti Cam

John Deere за систему AutoTrac (спільна розробка з Monosem)

Зал 13, стенд Е30

Система керування AutoTrac забезпечує активне управління роботою просапних культиваторів без використання традиційної зсувної рамки. Культиватор зміщується за рахунок гідравлічних стабілізаторів з трьохточковим з’єднанням. Контроль над стабілізаторами здійснюється за допомогою інтегрованої системи управління, яка передає інформацію про їхнє поточне положення.

Контрольна система використовує сигнал з камери для обчислення дистанції між навісним обладнанням і рядами культури, а також для коригування позиції.


Система керування AutoTrac

Fendt за роботизовану систему висіву MARS

Зал 20, стенд A26a

Система MARS є першим на ринку варіантом використання технології рою в аграрній техніці і представляє абсолютно нове рішення. Замість однієї великої машини посівом кукурудзи займається «рій» маленьких, автономних безпілотних електричних пристроїв. Оператор завантажує автономних роботів насінням і контролює їхню роботу, а також доставляє їх в поле на причепі. Вони працюють з дуже низьким рівнем шуму і без світла, що дозволяє використовувати роботів цілодобово навіть поблизу житлових будинків.


Система MARS

Pöttinger за технологію підготовки насіннєвого ложа з використанням камери (спільна розробка з New Holland і Josephinum Research)

Зал 27, стенд С39

Ця технологія використовує камери, які в реальному часу роблять знімки поверхні ґрунту і вимірюють ступінь його нерівності. Оператор вводить бажану величину, а реальна нерівність вимірюється позаду борони, після чого її величина передається у вбудовану електронну систему управління.

Ця система на основі отриманих зображень регулює швидкість трактора і частоту обертів ВВП борони для досягнення встановленої якості поверхні. В результаті стає можливим створення рівномірного посівного ложа навіть на ґрунтах зі значними нерівностями, а також значно скорочуються трудовитрати оператора.


Технологія підготовки насіннєвого ложа з використанням камери від Pöttinger

GSI за систему розвантаження зерносховищ Flexwave

Зал 20, стенд A26j

Система розвантаження зерносховищ Flexwave складається з двох повітряних подушок, які спочатку без повітря розміщуються всередині сховища навколо розвантажувального отвору таким чином, щоб перекрити підлогу і стіни до верхнього рівня зернової воронки, яка утворюється під час вивантаження зерна.

Коли під час вивантаження зерно припинить йти самостійно, подушки починають поступово наповнюватися повітрям, щоб направити зерно від стінок до розвантажувального отвору в центрі. Це дозволяє повністю розвантажити сховище без великих затрат часу і важкої ручної праці.


Система розвантаження зерносховищ Flexwave

Krone за пристрій LiftCab

Зал 27, стенд G21

Функція LiftCab дозволяє оператору піднімати всю кабіну комбайна на висоту до 70 см. Цей пристрій знижує стрес для оператора, що виникає від постійного руху крізь стіни кукурудзи (висота якої, залежно від сорту, може сягати 4 м), а також забезпечує гарну видимість поля та інших машин.

Крім того, простір під піднятою кабіною надає легкий доступ для техобслуговування і ремонту.


LiftCab від Krone

Fendt за автоматичний пристрій навішування обладнання VarioPull

Розподіл навантаження на осі трактора визначається опорним навантаженням, тяговим зусиллям, баластуванням і підсилювачем тяги, тому при використанні спеціального обладнання розподіл навантаження завжди буде однаковим.

Пристрій VarioPull вперше дає можливість зсунути точку опори/зчіпки навісного обладнання відносно задньої осі під час руху з гнучкими інтервалами до 80 см по горизонталі. Зсунута вперед точка опори оптимізує розподіл навантаження і стабілізує рух.


Автоматичний пристрій навішування обладнання VarioPull 

Fendt за компактний електричний трактор e100 Vario

Це перший в своєму роді акумуляторний електротрактор. Він використовує концепцію приводу звичайного трактора Fendt Vario потужністю 50 кВт, при цьому двигун внутрішнього згоряння, вихлопна, паливна і повітряна системи, а також радіатор замінені блоком акумуляторів, компактним електричним двигуном і електронною регулюючою системою.

Високопотужний акумулятор ємністю 100 кВт швидко заряджається і дає енергію для роботи протягом чотирьох годин при середньому робочому навантаженні. Акумуляторний блок може також використовуватися для проміжного зберігання виробленої в господарстві енергії.


Електричний трактор e100 Fendt Vario

AGCO за зернозбиральний комбайн IDEAL (спільна розробка з Fendt та Massey Ferguson)

Зал 20, стенд А26

Комбайн IDEAL є першим за останні роки комбайном вищого класу продуктивності, розробленим з нуля, який має допустиму для європейських доріг транспортну ширину всього 3,3 м. Цього вдалося досягти за рахунок молотильного каналу шириною 1,4 м.

Машина оснащена двома аксіальними роторами довжиною 4,85 м (на меншій моделі IDEAL використовується тільки один ротор) з екстра довгими молотильними і сепараційними шляхами діаметром 0,6 м, а також двигунами потужністю до 480 кВт.

Також комбайн оснащений системою автоматичного навішування жатки, за якою комбайн автоматично розпізнає жатку та здійснює встановлення всіх необхідних систем за 5 секунд.


Комбайн IDEAL

Holmer за функцію SmartTurn (спільна розробка з Reichhardt)

Зал 24, стенд А24

Компанії Reichardt і Holmer розробили інтегроване програмне рішення для повної автоматизації повороту бурякозбирального комбайна на поворотній смузі, включаючи підйом і опускання копача. Це мінімізує ущільнення ґрунту і витрати праці.

Для цього було об’єднано механічну систему управління рядами і керування поворотною смугою від Holmer та систему на базі GNSS від Reichardt, і вперше встановлено на самохідний бурякозбиральний бункерний комбайн Holmer Terra Dos T4.


SmartTurn

Agrocom за систему ідентифікації пошкоджених посівів Smart Crop Damage Identification (SCDI)

Зал 15, стенд J12

Тривимірні зображення, які надає система Smart Crop Damage Identification, дозволяють зареєструвати пошкодження рослин тваринами або внаслідок погодних катаклізмів. Система працює на основі аналізу тривимірних зображень, зроблених за допомогою безпілотників на низькій висоті.

Для цього за допомогою спеціального програмного забезпечення прокладаються паралельні польотні смуги для зйомки на стабільних висотах. Отримані зображення потім комбінуються з існуючими лазерними даними з лідарів. Таким чином стає можливим автоматичне обчислення шкоди, нанесеної даній ділянці.


Система ідентифікації пошкоджених посівів Smart Crop Damage Identification (SCDI)

Amazone за регулювальний пристрій для обприскувачів SwingStop pro (спільна розробка з Rometron)

Зал 09, стенд Н19

Пристрій SwingStop pro поєднує в собі компенсатор горизонтальних коливань штанг обприскувача і динамічне регулювання кожного сопла для досягнення рівномірного розподілу по всій ширині захвату і довжині ділянки. SwingStop pro в реальному часі за допомогою датчиків вимірює відносну швидкість кожного сопла по відношенню до швидкості руху обприскувача і відповідним чином регулює норму внесення, що дозволяє досягти максимальної точності і рівномірності внесення.


Регулювальний пристрій для обприскувачів SwingStop pro

Lechler за електричний запорний клапан ESV

Зал 08, стенд В20

Пневматичні клапани для регулювання обприскування складні у виготовленні і потребують наявності у трактора додаткової пневматичної системи. Проте електричний запорний клапан ESV утворює блок з клапана, проводки і вилки для зручного, простого і безпомилкового монтажу на звичайних носіях для однієї або декількох форсунок.

Форсунки керуються через інтерфейс CANbus, відкриваються швидко, їхня швидка реакція і висока точність забезпечує просту інтеграцію в системи «розумного» землеробства.


Електричний запорний клапан ESV 

Kuhn за систему контролю секцій плуга

Зал 12, стенд С05

Електрогідравлічна система контролює положення кожної секції плуга відповідно до позиційних даних GPS. Вона автоматично підіймає і заглиблює корпус плуга з гідравлічною

системою захисту, створюючи абсолютно прямий контур ділянки вздовж межі поля замість стандартного Z-подібного контура.

Це полегшує всі наступні операції, такі як оранка поворотної смуги, посів, внесення добрив і засобів захисту рослин. Одночасно використання системи гарантує ефективне зароблення всіх пожнивних залишків, що є додатковим плюсом для гігієни поля.


Система контролю секцій плуга від Kuhn

Wienhoff за систему LevelTuner

Зал 23, стенд В39

Центр тяжіння цистерн для перегною варіюється залежно від встановленого на них обладнання. Це зумовлює опорне навантаження, яка може мати негативний вплив під час холостих пробігів, що неодноразово викликало серйозні аварії на дорогах, особливо, якщо оператор помилково забував поставити кульову зчіпку на запобіжник.

Система LevelTuner на багатоосьових цистернах автоматично змінює тиск повітря в ресорах передньої осі, залежно від опорної тяги на дишлі. Таким чином забезпечується достатня опорна тяга і гарантується безпека руху по дорозі.


Система LevelTuner 

Claas за систему Telematics Large Vehicle Alert

Система Telematics Large Vehicle Alert — це перша система безпеки руху, яка попереджає водіїв зареєстрованих в мережі автомобілів про розташування і статус сільськогосподарської техніки на їхньому маршруті.

Місцезнаходження машин передається з телеметричних даних через систему телематики або через додаток Claas. Завдяки використанню стандарту відкритих даних, широке коло навігаційних систем зможе отримати доступ до зібраної інформації та інформувати й попереджати своїх користувачів.


Система Telematics Large Vehicle Alert

Amazone за систему SmartService 4.0

В своїй системі SmartService 4.0 компанія Amazone використовує технології «віртуальної реальності» і «розширеної реальності» для подальшого розвитку навчання й професійної підготовки для кінцевих споживачів, а також техніків сервісного обслуговування для підтримки ремонтних робіт.

Система дозволяє здійснювати технічні консультації в режимі реального часу від фахівців для сервісних техніків, а також польове керівництво з використання технологій фірми від сервісних консультантів для кінцевих споживачів.


Система SmartService 4.0 від Amazone

Grimme за самохідний 4-рядний картоплезбиральний комбайн Ventor 4150

Зал 25, стенд F13

Розробка високопродуктивних картоплезбиральних комбайнів для великих виробничих об’ємів і високої ефективності обмежується фізичними розмірами машин і обмеженням транспортної ширини для європейських доріг 3,5 м. Незважаючи на це компанія Grimme змогла встановити щадну й потужну косу елеваторну систему відділення від бадилля і ґрунту в новий самохідний чотирирядний картоплезбиральний комбайн Ventor 4150 зі збереженням допустимої транспортної ширини.

Складний механізм використовується для складання двох сепараційних механізмів всередину машини, коли вони не використовуються, що дозволяє дотриматися допустимої транспортної ширини.


Самохідний 4-рядний картоплезбиральний комбайн Ventor 4150

Pöttinger за систему Sensosafe

Sensosafe — це сенсорний брус, який встановлюється прямо на жатку комбайна для виявлення тварин, які сховалися в полі. Оптичні інфрачервоні датчики з інтегрованими світлодіодними лампами виявляють тварин під час руху машини. У разі виявлення на гідравлічну систему жатки подається сигнал, і вона підіймається.

Інфрачервоні датчики були розроблені спеціально для цієї системи. Вони здатні однаково ефективно виявляти тварин, зокрема оленят, як вдень, так і вночі, а також ігнорувати такі перешкоди, як груди землі, нариті кротами.


Система Sensosafe

DKE-Data за систему Agrirouter (спільна розробка з AGCO, Amazone, Grimme, Horsch, Krone, Kuhn, Lemken, Pöttinger, Rauch та Deutz-Fahr)

Зал 15, стенд G38

Agrirouter є універсальною платформою обміну даними для господарств і агросервісних підприємств. Система з'єднує машини і програмне забезпечення незалежно від виробника для спрощення господарських процесів і досягнення економічної ефективності. Тільки користувач може визначати хто, з ким і протягом якого часу може обмінюватися інформацією.

В результаті спільно з відповідними системами менеджменту господарств всі доступні дані були вперше зібрані разом. Таким чином, аgrirouter спрощує перший важливий крок на шляху до впровадження цифрових технологій на господарствах.


Система Agrirouter

Farmdok за систему автоматичного документування даних

Зал 15, стенд G10a

Farmdok — це аграрний програмний продукт для мобільного і автоматичного документування інформації прямо в полі за допомогою смартфона або планшета. Його інноваційний пробний аналіз даних господарювання та сигналів GPS забезпечує повну автоматизацію збору даних.

Програма використовує алгоритм TaskPrediction, за яким дані, які повинні бути зібрані, автоматично пропонуються перед початком кожного завдання, а під час роботи інший алгоритм WorkCognition виявляє та визначає оброблені ділянки за допомогою глибокого аналізу моделей водіння без необхідності використовувати налаштування геозон. Система проста в експлуатації та не вимагає ніякого додаткового обладнання, тому є недорогим варіантом оцифрування даних господарства.


Система автоматичного документування даних Farmdok

John Deere за систему баластування задніх коліс EZ Ballast Wheels

Ця система розподілу ваги призначена для підвищення зчеплення і зменшення ущільнення ґрунту.

Колісні противаги EZ Ballast Wheels монтуються на колеса трактора за допомогою пелетних вил без необхідності підіймати трактор домкратом для балансування. Після встановлення противаги закріплюються колінчасто-важільними натягувачами замість болтів. Це означає, що їх може легко встановити і зняти одна людина, що дає можливість вибирати оптимальний баласт для кожної операції. Крім того, противаги EZ Ballast Wheels дозволяють економити паливо і захищати ґрунт від надмірного ущільнення.


Система баластування задніх коліс EZ Ballast Wheels 

Claas за систему оптимізації Cemos

Cemos — це інтерактивна система, яка пропонує зручний інтерфейс для оптимізації взаємодії традиційної зчіпки трактор-обладнання. Нова система пропонує оператору меню з рядом налаштувань. Система враховує як параметри, введені оператором, так і налаштування, рекомендовані виробником, а в полі послідовно оптимізує поточні налаштування трактора та обладнання.


Система оптимізації Cemos

Fliegl за перевантажувальну платформу Fliegl Büffel

Fliegl Büffel є новою альтернативою роторним причепам-подрібнювачам і кормозбиральним комбайнам. Це вантажна платформа, яка об'єднує в собі різні компоненти кормозбиральних причепів (підбирач, роторний подрібнювач), прес-підбирачів (проміжний бункер) і кормозбиральних комбайнів (перевантажувальний пристрій).

На відміну від звичайних кормозбиральних причепів, які не продуктивні під час транспортування, коли їхня система подрібнення не працює, у нової машини цей недолік відсутній. Fliegl Büffel має інноваційну роторну вантажну систему з проміжним бункером, звідки маса перевантажується на окремий причіп.

Перевантажувальна платформа Fliegl Büffel

Claas за напівгусеничний трактор з повною підвіскою Axion 900 Terra Trac

Напівгусеничний трактор Claas Axion 900 є першим трактором з амортизованою передньою і задньою віссю, що значно збільшує комфорт під час їзди для оператора, порівняно зі звичайними колісними або напівгусеничними тракторами. Новий трактор поєднує у собі переваги гусеничного агрегату з точки зору зчеплення та захисту ґрунту, а також більш комфортні характеристики приводу стандартного колісного трактора. Це робить машину більш придатною для руху по дорогах на повному ходу.

Трактор оснащений 450-сильним двигуном, а його транспортна ширина не перевищує встановлений ліміт.

 Напівгусеничний трактор з повною підвіскою Axion 900 Terra Trac

Сподіваємося, що цей матеріал допоможе вам зорієнтуватися на Agritechnica!

(с) Вікторія Рипун, Traktorist.ua, 2017
Радимо почитати