АгроЕкспедиція. Цукровий буряк 2017

АгроЕкспедиція «Цукровий буряк-2017». День 5. Кіровоградська область. Агроспецсервіс та Капітанівський цукровий завод

31 Жовтня 2017 198

Цукровий буряк на полі «Агроспецсервіс»
Цукровий буряк на полі «Агроспецсервіс»
Traktorist.ua

АгроЕкспедиція «Цукровий буряк-2017» добігла свого кінця. У заключний день ми завітали до Центральної України, та навіть більше – до самого центру Європи. Ми на Кіровоградщині. Разом з нашими друзями з Bayer, KWS,«Бізон-Тех», Limagrain, Credit Agricole Bank та PEUGEOT CITROЁN UKRAINE відвідали холдинг «Агроспецсервіс», зокрема агрофірму «Панчеве», яка входить до нього, та цукровий завод «Новомиргородський цукор» у смт Капітанівка.

ТОВ «Агроспецсервіс»

Знайомитися з «Агроспецсервіс» ми почали відразу на полі, де саме працювала бурякозбиральна техніка. Нас зустрічає головний агроном Андрій Кушніренко. Розповідає, що до агрохолдингу входять кілька підприємств, земельний банк яких нараховує понад 13 тис. га.

Цукровий буряк займає 4,4 тис. га, з яких 1,2 тис. га вже викопали. Урожайність, щоправда, менша за показники Західної України. Вона складає 4,5 т/га.

«За весь період, коли сіяли, опадів не було і закінчували посівну в такий ґрунт, що можна було б і не сіяти. На початку літа теж не було дощів, буряк почав відставати в рості на два тижні порівняно з минулим роком. Влітку була дуже велика спека. Дощі були, але дрібні, вони йшли та провокували буряк –  він трохи підросте і знову хворіє. Опадів, не враховуючи жовтень, випало 180 мм, а зазвичай хоча б 250 мм», – нарікає агроном.

Головний агроном «Агроспецсервіс» Андрій Кушніренко
Головний агроном «Агроспецсервіс» Андрій Кушніренко

Попередником цукрового буряку була озима пшениця. Після її збору восени провели глибоку оранку на 30-32 см, потім вирівнювання культиватором Framest Frakomb, а навесні – передпосівну культивацію. Сіяти буряк почали 12 квітня сівалкою Kverneland Monopill. Удобрювали землю перед оранкою, внесли діамофоску 180 кг/га, калій хлористий 250 кг/га і безводний аміак 150 кг/га.

Цукровий буряк
Цукровий буряк

На внесення препаратів захисту вплинула холодна весна. За словами Андрія Кушніренка, їх не можна вносити при температурі, нижчої за +10С. Вносили в 2 етапи Бетанал Експерт нормою 0,8 л/га і метамітрон  1 л/га. На третій раз вносили Бетанал Експерт і трифлусульфурон-метил 30гр.

Технопарк «Агроспецсвервіс»

Технічний парк агрохолдингу нараховує близько 30 одиниць.

Зокрема трактори:

John Deere 8335
Fendt 360
Case IH 340
Case IH 310
NewHolland T804
ХТЗ Т-150

Комбайни:

NewHolland CSX 7080
Claas MEGA-350 (Дніпро-350)

Крім того, «Агроспецсервіс» має доволі великий парк бурякозбиральної техніки:

комбайн Holmer Terra Dos T2
комбайн Holmer Terra Dos T3
комбайн Holmer Terra Dos T4-40
комбайн Ropa euro-Tiger V8-4
навантажувач Ropa Maus
навантажувач Holmer Terra Felis

Агрегати:

зубова борона McFarLane WDL-2000
сівалка Maschio Gaspardo Metro
сівалка Amazone Cirrus
сівалка Kverneland Monopill
культиватор Framest Frakomb
культиватор Amazone Centaur 4001

Сівалка Maschio Gaspardo Metro
Сівалка Maschio Gaspardo Metro

Наостанок Андрій Кушніренко зазначає, що, незважаючи на таку врожайність, цукровий буряк – це найрентабельніша культура господарства. На цьому ми кажемо «до побачення» холдингу «Агроспецсервіс» та рухаємося далі.

Капітанівський цукровий завод

На Капітанівському цукровому заводі ми не вперше. Підприємство вже має кілька табличок з написом «Тут була АгроЕкспедиція».  Директор Юрій Нечипоренко розповідає, що завод почав працювати 23 вересня. Порівняно з минулим роком, це пізніше. Але на це вплинула саме та засушлива погода, яка не дала буряку достигнути раніше.

Капітанівський цукровий завод
Капітанівський цукровий завод

Завод став модернізованішим, а звідси й потужнішим. У цьому році за добу переробляють 4150 т сировини, а у минулому було 3400 т/добу. На заводі встановили новий жомопрес і дві нові центрифуги ВМА для цукру першого продукту.

Завдяки цьому вдалося підвищити якість цукру. Зараз завод виробляє цукор ІІ категорії, а в планах виробляти цукор І категорії.

Юрій Нечипоренко говорить, що зараз доволі низька ціна на цукор. Крім того ще й проблеми з реалізацією.

«Ціна на цукор взагалі не мотивує. Зараз 1 кг коштує 12 грн. Це майже собівартість виробництва. Та й реалізовувати його важко. У цьому році ми фактично працюємо на наш склад. Майже все йде туди на зберігання», – бідкається директор заводу.

Юрій Нечипоренко, директор цукрового заводу «Новомиргородський цукор» у смт Капітанівка
Юрій Нечипоренко, директор цукрового заводу «Новомиргородський цукор» у смт Капітанівка 

На цьому наш маршрут солодкими шляхами завершується. Але АгроЕкспедиція ще повернеться сюди неодноразово. Хочеться сказати наостанок, що ні дощ, ні сніг, ні холод не змогли зіпсувати нашої поїздки і нам дійсно було «солодко»! До нових зустрічей на сторінках нашого блогу!

АгроЕкспедиція Цукровий буряк-2017Радимо почитати