АгроЕкспедиція. Цукровий буряк 2017

АгроЕкспедиція Цукровий буряк-2017. День 4. Тернопільська та Хмельницька області. Агрофірма Медобори і Сварог Вест Груп

28 Жовтня 2017 160

Цукровий буряк корпорації «Сварог Вест Груп»
Цукровий буряк корпорації «Сварог Вест Груп»
Traktorist.ua

А поки другий екіпаж тільки починав свою подорож, наша ж тим часом підходить вже до завершення. Тернопільська область не хотіла нас просто так відпускати, тому наостанок ми вирішили завітати у ще одну компанію, після чого відправилися на Хмельниччину. Тим більше, що наші партнери  Bayer, KWS, «Бізон-Тех»,Limagrain, Credit Agricole Bank та PEUGEOT CITROЁN UKRAINE горіли не меншим ентузіазмом, ніж ми.

«Агрофірма Медобори»

Однозначно ця подорож не вдалася б без символізму. Наша солодка експедиція солодким шляхом, щоб познайомитися з солодкими корінцями, нарешті завітала до солодкої агрофірми. Слово «мед» у назві вже говорить про те, що ми приїхали, куди треба.

Анатолій Коваленко, головний агроном «Агрофірми Медобори»
Анатолій Коваленко, головний агроном «Агрофірми Медобори»

Детальніше познайомимося з компанією. «Агрофірма Медобори» приєдналася до «Агрохолдингу 2012» у цьому році. Її земельний банк становить 3300 га землі. Вирощує підприємство пшеницю, ярий ячмінь, горох, кукурудзу, соняшник, ріпак, сою і, звісно ж, цукровий буряк. Та крім рослинництва займаються ще й тваринництвом (1 тис. ВРХ і 50 свиноматок) і трішки бджолярством (30 вуликів).

Пасіка на «Агрофірмі Медобори»
Пасіка на «Агрофірмі Медобори»

Посіви цукрового буряку займають 270 га. Залишилося викопати порівняно небагато – 30 га. Урожайність буряку становить 75-80 т/га, а цукристість – 17,8%.

Про технологію обробітку землі спілкуємося з головним агрономом Анатолієм Коваленком. Розповідає, що попередником буряка була озима пшениця, а її попередником – горох. Після збору пшениці двічі проводили лущення стерні, а потім глибоку оранку глибиною 30-32 см. Потім у полі працював культиватор, а весною провели закриття вологи.

Сіяти почали 2 квітня насіння гібридів Beta Seeds BTS 980. Восени удобрили землю 50 т/га органічних добрив, весною – 2 ц/га нітроамофоски і 2 ц/га аміачної селітри. Для захисту провели три гербіцидні обробки: перша – Бетанал Експерт 1 л/га і метамітрон 1,4 кг/га; друга – максимум через 8-10 днів — Бетанал Эксперт 1л/га і ленацил в нормі 0,3 л/га; третя – через 8-10 днів — Бетанал Эксперт і ленацил.

Техніка «Агрофірми Медобори»

А тепер познайомимося з технопарком підприємства, який нараховує близько 60 одиниць техніки, куди входять також ґрунтообробні агрегати.

Трактори:

Case IH 310 Magnum
МТЗ 821
ХТЗ Т150
К-701

Case IH 310
Case IH 310

Комбайни:

Case IH 5088
John Deere W660
Ростсільмаш Дон 1500 Б

Агрегати

сівалка Sunflower
сівалка John Deere
сівалка Great Plains
дискова борона Sunflower

Також підприємство має самохідний обприскувач Berthoud Raptor 3240.

Самохідний обприскувач Berthoud Raptor 3240
Самохідний обприскувач Berthoud Raptor 3240

«Своїм парком я задоволений, техніки вистачає. Можемо здавати в оренду, якщо комусь треба. Мрію про John Deere. І комбайн, і трактор. Ті хлопці, що працювали на К-701, спробували на John Deere, тепер їх звідти вже не пересадиш»,  — ділиться головний інженер «Агрофірми Медобори» Валерій Стоїловський.

Валерій Стоїловський головний інженер «Агрофірми Медобори»
Валерій Стоїловський головний інженер «Агрофірми Медобори» 

Та для копання буряку підприємство своєї техніки не має, тому орендують комбайн Holmer Terra Dos T3.

На цьому наші гостини на Тернопільщині закінчуються, вирушаємо до сусідньої Хмельниччини.

«Сварог Вест Груп»

Не було жодного сумніву у виборі, кого відвідати у Хмельницькій області. Очевидно, що перш за все ми мали відвідати корпорацію «Сварог Вест Груп», в обробітку якої 80 тис. га землі. Хоча починала вона у 2004 р як маленький відділ з постачання цукрового буряку у структурі Шепетівського цукрового заводу. Сьогодні ж агрохолдинг складається з близько 30 підприємств.

Офіс корпорації «Сварог Вест Груп»
Офіс корпорації «Сварог Вест Груп»

Цукровий буряк займає 10 частину з усього зембанку корпорації. З понад 7,5 тис. га уже викопали 5,8 тис. га. Урожайність становить 72 т/га, а цукристість буряку – 17%.

У корпорації використовують глибоку оранку після лущення стерні. Кілька років тому тут експериментували з поверхневою обробкою ґрунту. Але це не дало результату. Після оранки в ґрунт вносять калійні добрива – 160 кг/га, а також фосфорні – 120 кг/га.

«Коли йде ріст кореневої системи, відкладаються поживні речовини і цукор. Тоді повинен бути фосфор і калій. Якщо їх не буде достатньо, не буде накопичення цукру і може бути надлишок азоту. І тоді той цукор, що є, не витягнеться на цукровому заводі, не буде цукристості», — зауважує головний агроном корпорації «Сварог Вест Груп» Філімон Антонюк.

Філімон Антонюк, головний агроном корпорації «Сварог Вест Груп»
Філімон Антонюк, головний агроном корпорації «Сварог Вест Груп» 

Щодо захисту рослин, то після посіву внесли ґрунтовий гербіцид. У фазі сім'ядолей вносили гербіцид і страхове за три внесення.

Технопарк корпорації описати кількома словами важко. Тут представлені моделі таких марок, як Case IH, John Deere, Fendt, New Holland, Claas та ін. Що ж стосується бурякозбиральної техніки, то на полі, яке ми відвідали, працювали комбайни Holmer Terra Dos T3.

На цьому ми кажемо «до зустрічі» Західній Україні і їдемо на Кіровоградщину, де й проведемо останній день нашої АгроЕкспедиції.Радимо почитати