Статті

Комбайн Fendt 6335C: технічні характеристики зухвалого «новачка»

26 Вересня 2017 309

Комбайн Fendt 6335 C
Комбайн Fendt 6335 C
Traktorist.ua

Зернозбиральні комбайни Fendt серії C, серед яких і модель Fendt 6335C, належать до преміум-сегменту комбайнів середньої потужності та призначені для збирання різних зернових культур — як ранніх, так і пізніх. 

Fendt 6335C — новинка на ринку України. Під час створення цього комбайна виробник зробив акцент на високій продуктивності вимолоту та мінімальних зернових втратах, а також економії пального. 

Журналісти Traktorist.ua вирішили з’ясувати подробиці. 

Двигун і трансмісія 

Fendt 6335C обладнано шестициліндровим двигуном AGCO Power 84 AWF.937 робочим об’ємом 8,4 літра. Турбований двигун із системою електронного вприскування пального Common Rail може розвивати максимальну потужність до 360 к.с. 

Fendt 6335 C 

Редуктори та мости комбайну (це стосується модифікацій 6335 C PL та 6335 C PLI) об’єднані в інтелектуальну структуру Para Level, яка керується гідравлічними циліндрами та здатна під час руху схилами повністю компенсувати ухил до +/–20 %, забезпечуючи одночасно блоку обмолоту й усій системі сепарації та очищення стабільне горизонтальне положення. Водночас система з двох потужних гідроциліндрів, під’єднаних до заднього мосту, компенсує продільний нахил комбайна: до 30 % в гору або до 10% — під час руху вниз по схилу. 

Жатка: автоматичне керування та вибір для різних культур 

Рівномірність подачі скошеної маси — важливий фактор ефективного збирання зернових культур.

Головний транспортер комбайну Fendt 6335C завдяки використанню пальцьового пожнивного барабана Power Feed Roller (PFR) забезпечує рівномірність потоку, його розподілення по ширині та повне використання потенціалу системи обмолоту. 

Жатка Fendt 6335 C 

Автоматизація функцій керування жаткою дозволяє підтримувати оптимальну висоту зрізу навіть для широких жаток (жатки Free Flow доступні з робочою шириною від 4,8 до 7,6 м, а Power Flow — від 5,5 до 7,7 м). За допомогою терміналу Varioterminal 10.4-B оператор може керувати функціями автоматичного вирівнювання жатки Auto Level, задавати висоту зрізу, опорний тиск. 

Висока швидкість роботи жатки — до 1254 зрізів на хвилину — гарантує чистий зріз за  мінімальних потужностей. Для того, щоб ножі при цьому довше залишалися гострими, в конструкції передбачено систему самоочищення. 

Комбайн Fendt 6335 C 

Врізки:

  • Додатковий шнек для ріпаку підвищує продуктивність Fendt 6335C, збільшуючи потік зернової маси на елеватор високостеблевих культур.
  • Жатка Power Flow демонструє високу продуктивність під час збирання полеглого зерна завдяки системі активного подання зернової маси від ножів до шнека 

Fendt MCS Plus ефективний обмолот для максимального врожаю 

Молотильний барабан комбайну має збільшену масу завдяки баласту: в ньому використовується 8 баластних брусків. Таке рішення дозволяє збільшити момент інерції барабану, що, у свою чергу, забезпечує плавний і рівномірний обмолот, водночас зменшуючи навантаження на приводи та витрати пального.

Комбайн Fendt 6335 C 

Важливою особливістю центробіжного сепаратора комбайна MCS Plus (Multi Crop Separator Plus) є можливість регулювання висоти деки (підбарабання) над роторним сепаратором у залежності від умов збирання. Регулювання здійснюється з кабіни оператора. 

Передня секція деки може випускатися у двох варіантах: із розміром комірки 14 мм для зернових культур та 24 мм — для кукурудзи, сої та соняшнику. 

Комбайн Fendt 6335 C 

Оператор Fendt 6335C може швидко вибирати між режимами подрібнення соломи або її валкування. Новий шестирядний подрібнювач соломи забезпечує оптимальне подрібнення й розкидання, маючи водночас знижене енергоспоживання. 

Оптимальне очищення 

Збільшена пропускна здатність решіт HC з електричними регулюваннями — це оптимальний потік повітря та максимальне очищення зерна. Завдяки високим роздільним стінкам зернова маса рівномірно розподіляється навіть за роботи на схилах. Неоптимально обмолочене зерно повертається до молотильного барабана на домолот. До того ж оператор бачить на моніторі терміналу Varioterminal 10.4-B об’єм повернення та має можливість швидко змінювати налаштування безпосередньо з кабіни.

Очищене зерно подається в зерновий бункер об’ємом 8600 або 9000 л (у залежності від модифікації комбайну), відбір зерна для проб при цьому оператор може робити з платформи. Швидкість розвантаження бункера — одна з найвищих у класі: 105 л/с. 

Ергономіка робочого місця 

Робоче місце оператора Fendt 6335C — це простір, чудова видимість та ергономіка. Комбайн комплектується кріслом, яке оператор може відрегулювати для максимальної зручності, та яке оснащено пневмопідвіскою. 

Система шумоізоляції кабіни Skyline дає оператору можливість працювати в тиші. Звукопоглинаюче покриття має навіть вітрове скло. Додає комфорту і клімат-контроль, який підтримуватиме оптимальну температуру робочого місця.

Також можна оптимізувати й положення керма: рульова колонка має 3-позиційне регулювання. 

Кермо комбайну Fendt 6335 C 

Панорамні вікна кабіни забезпечують відмінну видимість стерні, області жатки та вивантажного шнека. Вбудовані камери та великі дзеркала дозволяють контролювати простір позаду комбайну та додаткові робочі зони. 

Нова кабіна Skyline перетворює важку роботу оператора на більш продуктивну та приємну працю», — розповідав на презентації новинки продакт-менеджер із зернозбиральних машин Дмитро Проданов.

Інтелектуальне керування: Variotronic та Varioterminal 

Основні органи керування в комбайні Fendt 6335C зосереджені на підлокітнику крісла. Головний керуючий пристрій — багатофункціональний джойстик — розміщений у передній зоні підлокітника та містить усі елементи, необхідні для керування найбільш важливими вузлами. Положення самого підлокітника можна відрегулювати для максимальної зручності в роботі.  

Контроль робочих операцій здійснюється за допомогою термінала Varioterminal 10.4-B. Цей термінал може зберігати налаштування, внесені у нього оператором для різноманітних зернових культур. Під час роботи на монітор Varioterminal 10.4-B надходить важлива інформація про режими роботи, а система активних попереджень захищає від позаштатних ситуацій. 

Термінал Varioterminal 10.4-B 

Максимально точно керувати комбайном під час зернозбиральних робіт допоможе система автоматичного рульового керування Vario Guide. За допомогою термінала можна налаштувати необхідні параметри автоматичного керування з точністю 20 см (режим Standard), 5 см (режим Precision) та 2 см (режим RTK). 

Нагадаємо, що перший проданий в Україні Fendt 6335C вже працює на полях Черкащини. Радимо почитати