Статті

Інновації майбутнього. Переможці премії Agritechnica Innovation Award 2019. Частина 2

8 Листопада 2019 277

Переможці премії Agritechnica Innovation Award 2019. Частина 2
Переможці премії Agritechnica Innovation Award 2019. Частина 2
Traktorist.ua

У попередній частині ми знайомили вас із переможцями премії Agritechnica Innovation Award, які отримали свої нагороди за розробки у сфері механізації: ріжучі ножі, системи обмолоту, шини та ін. Ця частина присвячена інноваційним розробкам, які торкнулися діджиталізації, тобто електронні системи, датчики та додатки.

У першій частині ми знайомилися з переможцями, які досягли успіху у механізації.

Але спочатку факт! На Agritechnica 2017 золоті медалі отримали відразу дві розробки: John Deere та Kemper за систему StalkBuster, яка подрібнює стерню кукурудзи, та Claas за Cemos Auto Threshing — автономну систему обмолоту для комбайнів з соломотрясом та гібридних зернозбиральних комбайнів.

AGCO, підрозділ Fendt (Зал 20, стенд B14b)

Система автоматичного управління транспортом та навісним обладнанням у виноградарстві

Розроблено разом з Braun Maschinenbau (Зал 20, стенд B14f)

Розроблена спільно компаніями Fendt та Braun система автоматичного управління транспортом та навісним обладнанням значно збільшує продуктивність у виноградарстві, при цьому знижуючи напруження водія. Контур землі, лози, жердини тощо записуються за допомогою лазерної технології, а інформація передається вузькоколійному трактору Fendt 200V Vario через інтерфейс ISOBUS. Крім того, 3D положення визначається за допомогою гіроскопа, і трактор приймає трек та виконує вказівки на основі цієї інформації. Висоту та ширину інструментів, встановлених зліва та справа між осями, можна регулювати незалежно один від одного, однак систему можна використовувати також для бічного наведення задніх пристроїв для поверхневої обробки.

Система автоматичного управління транспортом та навісним обладнанням у виноградарстві (джерело: agritechnica.com)

Таким чином, комбінована система управління трактором і навісним обладнанням спрощує експлуатацію сільськогосподарської техніки під виноградною лозою. Крім зниження навантаження на водія і збільшення продуктивності, більш точне керівництво цими інструментами також дозволяє скоротити використання інших заходів захисту рослин.

AMAZONEN-WERKE H. Dreyer GmbH & Co. KG (Зал 09 стенд H19)

Додаток EasyMix

Значна кількість змішаних добрив готується у децентралізованих місцях з метою використання недорогих індивідуальних добрив та одночасним застосуванням декількох поживних речовин у бажаному співвідношенні. Окрім деяких змішаних добрив, що випускаються як стандартні з визначеним співвідношенням поживних речовин та початкових компонентів, до цього часу не було ніяких посібників, наприклад, схем розкидання добрив, що дозволять оптимально регулювати розподіл добрив відповідно до властивостей отриманої суміші.

Додаток EasyMix (джерело: agritechnica.com)

За допомогою додатку «EasyMix» від Amazone, що використовується з дводисковими розкидачами добрив, тепер можна оцінити розподіл окремих компонентів та визначити оптимальне регулювання добрив для суміші до її отримання. Це досягається шляхом введенням визначених компонентів для змішування, властивостей розподілу добрив та необхідної робочої ширини. Почерговий вплив окремих компонентів на розподільний диск та їхня різна поведінка враховуються при визначенні очікуваної якості розподілення.

В результаті додаток зменшує небезпеку нерівномірного розподілу поживних речовин, що виникає внаслідок непридатних компонентів суміші, надмірно великої робочої ширини або неправильного регулювання розподілення добрив.

Claas — Vertriebsgesellschaft mbH Німеччина (Зал 13 стенд C02)

Система Cemos Auto Performance

Cemos Auto Performance — це система комбінованого регулюванням швидкості виходу/пересування двигуна на кормозбиральних комбайнах.

Система Cemos Auto Performance (джерело: agritechnica.com)

Завдяки системі Cemos Auto Performance, комбайн підтримує задану постійну швидкість та регулює потужність двигуна та швидкість руху з урахуванням маси урожаю. Зі збільшенням маси врожаю спочатку збільшується потужність двигуна, а потім зменшується швидкість руху. Якщо маса врожаю менша, то потужність двигуна автоматично зменшується. Це підтримує постійну швидкість і усуває різкі зміни в навантаженні. Це призводить до рівномірного потоку врожаю з високою експлуатаційною надійністю та меншим споживанням палива. Робота водія полегшується особливо за вимогливих обставин під час жнив.

Система Cemos Auto Chopping

Завдяки автоматичній системі Cemos Auto Chopping, Claas вперше автоматизував оптимізацію коригування врожаю подрібнювача соломи. Під час обмолоту система постійно визначає вміст вологи і кількість соломи та автоматично підлаштовує положення протилежного ножа та основу тертя в подрібнювачі соломи до необхідного стану. Це економить до 10% дизельного палива. Використовуючи термінал Cebis, водій просто вказує, чи хоче він працювати з досягненням найвищої якості дрібної соломи (полови) або найвищою ефективністю.

Система Cemos Auto Chopping (джерело: agritechnica.com)

Завдяки Cemos Auto Chopping максимальна, але якнайменша потужність постійно надходить на подрібнювач соломи. Це економить пальне, водночас пропонує переваги як для рільництва, так і для вирощування сільськогосподарських культур.

CNH Industrial Italia SpA, Italy, (Павільйон 11 стенд C01)

ISOMAX

Спільна розробка з:

OSB AG (Павільйон 11 стенд C02)
Fliegl Agrartechnik GmbH (Зал 04 стенд A40)
Competence Center ISOBUS e.V. (Зал 27 стенд G33)

ISOMAX від AGXTEND (торгова марка) стала новим рішення для майбутніх додатків ISOBUS. Система, яка повністю сертифікована AEF (прим. Фонд аграрної електроніки), є універсальною, всеосяжною та містить усі елементи, включаючи з’єднувач та ECU (прим. Електронний блок керування). Системою ISOMAX можна керувати через будь-який термінал ISOBUS. Таким чином, він дозволяє власникам старих пристроїв модернізувати їх технологією та підключати її до системи ISOBUS трактора. Відкритий код ISOBUS Dev Kit дозволяє фермерам, учням, студентам, а також фахівцям розробляти рішення, сумісні з ISOBUS, за дуже невеликі витрати. Оскільки ISOMAX забезпечує автоматичне розпізнавання агрегатів та функцію ISOBUS «TC-GEO», вона не вимагає від операторів введення даних вручну. Крім того, це забезпечує основу для здійснення точного землеробства. Наприклад, розміри машини автоматично передаються в рульову систему трактора. Вбудований датчик MEMS (прим. мікроелектромеханічні системи) реєструє надійно час в польових та дорожніх умовах, також і фактичний робочий час. Можливо також підключення до інших систем, наприклад «Fliegl Counter».

ISOMAX (джерело: agritechnica.com)

Будучи частиною еволюції ISOBUS, ISOMAX представляє нову комбінацію платформ ISOBUS та підключених до нього сенсорних систем. ISOMAX - це недорогий і привабливий варіант для малого бізнесу для виходу у світ ISOBUS.

Gebr. Schumacher GmbH (Зал 13 штенд B26b)

SmartCut

Завдяки технології SmartCut для лезових приводів, сенсори кута повороту та обертової сили вперше були вбудовані в коробку передач. Датчик кута повороту опосередковано вимірює положення леза для косіння; датчик сили обертання приводу у відповідному положенні. Це дозволяє SmartCut розрізняти сили різання, тертя та посилення. Останнє виникає, коли ножі стикаються з сторонніми елементами або проти пальців комбайна. Підвищені сили тертя виникають із зігнутими пальцями або лезами ножа чи іншими дефектами. Сила різання залежить від оброблювальної культури та швидкості руху. Таким чином, SmartCut вперше створює основу для навантажувального керування лезовим приводом. Виміряна сила різання також служить вхідним сигналом для контролера пропускної здатності комбайна.

Технологія SmartCut (джерело: agritechnica.com)

Технологія SmartCut попереджує зношення та сприяє ранньому виявленню дефектів. Це скорочує простої та ремонт, а з ними і різні непередбачені витрати на комбайна.

Grimme Landmaschinenfabrik GmbH & Co. KG (Зал 25 стенд G06)

SmartView

SmartView від Grimme зосереджується на моніторингу процесів очищення та сортування на картоплекомбайнах, що мають також збирачі та оператора, який використовує та взаємодіє через систему. Пропонуючи функції масштабування, уповільнений рух в реальному часі та налаштовані перегляди камер на екрані дисплея Multi-Touch, система покращує моніторинг потоку врожаю та позбавляє від необхідності коригування камер вручну. Монітор R-Connect від ROPA фокусується на інтелектуальних та повністю автоматизованих камерах з комбайнів цукрових буряків до так званого Інтернет-порталу R-Connect, який пропонує платформу фермерського управління та логістики. Подача з камери урожаю буряка перед збиранням та з вивантажувального елеватора доступні на Інтернет-платформі, що допомагає менеджерам контролювати якість обробки на комбайні, а також всі дані та завдання роботи, тому менеджери можуть віддалено підтримувати операторів.

Моніторингу процесів очищення та сортування на картоплекомбайнах SmartView від Grimme (джерело: agritechnica.com)

Ці два вироби — це перший крок до повністю автоматизованих налаштувань комбайнів. Крім того, пропонуючи можливість оптимізувати процеси на комбайні, системи також дозволять заощадити дорожні витрати на інженерне обслуговування та покращити логістику, а отже, і якість врожаю при його доставці на завод.

John Deere Walldorf GmbH & Co. KG (Зал 13 стенд C40)

Проактивний контролер пропускної здатності

Контролери пропускної здатності на зернозбиральних комбайнах не можуть реагувати на зміни умов збирання врожаю, допоки матеріал вже не знаходиться в жатці, у впускному каналі або в молотильному агрегаті. При екстремальних змінах умов збирання врожаю таких як лежачі культури, часткові розриви та бур'янисті ділянки, це призводить до відповідно високого перевантаження або недовантаження в поєднанні зі швидкістю руху, яка занадто різко змінюється. В таких умовах контролер пропускної здатності часто відключається.

Проактивний контролер пропускної здатності (джерело: agritechnica.com)

John Deere вирішує цю проблему з проактивним контролером пропускної здатності. 3D-камери виявляють ситуацію перед комбайном так само, як активний водій. Висота врожаю, лежачий урожай з напрямком лежання, прогалини, проїзні смуги та прибрані площі виявляються та класифікуються за допомогою так званого «машинного навчання». До того ж, система також використовує дані вегетаційних моделей, які складаються з карт біомаси, згенерованих за допомогою супутникових або інших технологій. Сигнали камери та біомаси також можна використовувати окремо у кожному конкретному випадку. Як тільки зернозбиральний комбайн починає збирати урожай, система обчислює регресійні моделі з даних реального часу та географічною прив’язкою. Отже, умови збирання перед машиною відомі, як стратегії, які все ще задає водій. Зернозбиральний комбайн об'єднує всі значення датчика, а потім пристосовує свою швидкість руху та свої налаштування до урожайної ситуації.

Проактивний комбайн працює вперше автоматично, як і комбайн, керований активним досвідченим водієм. За допомогою цієї технології John Deere зробив серйозний крок у подальшому розвитку автоматизації збирання врожаю.

LEMKEN GmbH & Co. KG (Зал 11 Стенд A42)

iQblue connect

iQblue connect — це універсальний, модернізований та мобільний модуль, який автоматизує реалізацію функцій через ISOBUS та представляє простий та незатратний спосіб використання функцій TIM відповідно до останнього стандарту AEF (прим. Фонд агропромислової електроніки). Це означає, що можна автоматично керувати навісним агрегатами з трактора. iQblue connect має GPS-приймач, використовує мобільну мережу та взаємодіє з агромаршрутизатором. Крім того, система має вбудовану мобільну передачу даних для інтеграції програм у цифрову документацію. Проста у використанні система підключається до різних агрегатів через рівномірний інтерфейс і без додаткових елементів, автоматично налаштовуючись на новий пристрій. Модуль може бути розширений додатковими налаштуваннями, розробленими для конкретних програм, що дозволяє користувачам також автоматизувати функції пристроїв з механічним приводом. iQblue connect також можна обладнати під існуючі агрегати, де вони використовують наявні пристрої.

Мобільний модуль iQblue connect (джерело: agritechnica.com)

iQblue connect дозволяє користувачам автоматизувати велику кількість різноманітних додатків для сільськогосподарської техніки. Виробник продемонструє різні випадки використання, такі як оранка, культивація або обробка ґрунту.

Naïo Technologies, Франція (Павільйон 11 стенд B04)

Dino — автономний робот і точний культиватор бур'янів

Робот Dino в поєднанні з точним культиватором бур’янів — це перша автоматизована техніка для механічної боротьби з бур’янами в грядках салату. Робот визначає знаходження салату і активує два електричні ножі, які вирізають бур’ян у просторі між двома головками салату. Культиватор також створює цифрову карту, яка потім використовується для збирання врожаю.

Автономний робот і точний культиватор бур'янів Naïo Dino (джерело: agritechnica.com)

Ця технологія знижує витрати на ручну боротьбу з бур’янами. Робот Dino в поєднанні з точним культиватором бур’янів є легким варіантом для встановлених на тракторі, культиваторів, так як зменшує ущільнення та забезпечує підвищену надійність.

Precision Planting LLC, США (Зал 20 стенд B14j)

Система SmartDepth

SmartDepth контролює глибину висіву автоматично і точно відносно поточних умов ґрунту, таких як рівень вологи. Для цього оператор визначає діапазон висіву, тобто мінімальну і максимальну глибину, і вводить мінімальну вологість. В процесі висіву система SmartDepth вимірює та аналізує різні рівні вологи на різних глибинах у режимі реального часу. При цьому вона автоматично збільшує глибину висіву за необхідності, використовуючи електричний привід. Таким чином, кожне насіння отримує достатньо вологи у ґрунті для надійного проростання.

Система SmartDepth (джерело: agritechnica.com)

Автоматично розміщуючи насіння на глибинах, де рівень вологи достатній, система забезпечує рівномірне проростання, а також більш рівномірний урожай. Оскільки розміщення насіння адаптується до різних умов у полі, це зменшує ризик поганого проростання. Система, ймовірно, заощаджує насіння, оскільки операторам не доведеться враховувати додаткові обсяги для потенційно більш високих норм висіву, які містять більш вузькі цільові відстані та менші обсяги, ніж оптимальний урожай.

RAUCH Landmaschinenfabrik GmbH (Зал 09 стенд D20)

Система контролю розподілу добрив HillControl 

Система контролю HillControl від Rauch — це програмне забезпечення, яке покращує точність розподілу при розкиданні добрив, особливо на горбистій місцевості. Система функціонує в поєднанні з датчиком нахилу та швидкості нахилу на розкидальних дисків, змінюючи точку застосування, швидкість диска та кількість дозування. Внаслідок цього відстань розкидання і напрямок добрив під час розкиду змінюється з контрольованим регулюванням точки внесення, таким чином коректуються дефекти в схемі розкидання.

Система контролю HillControl від Rauch (джерело: agritechnica.com)

Особливо на надзвичайно горбистій місцевості, система контролю HillControl значно покращує точність розподілу при використанні дводискових розкидачів. Крім того, зменшується також надмірне та недостатнє дозування розподілу добрив під час руху по пагорбам.

Система дозування MultiRate

За допомогою системи дозування MultiRate для пневматичних розкидачів від RAUCH дозування кожного окремого отвору для виходу добрива регулюється безперервно та незалежно електронним шляхом.

Система дозування MultiRate від Rauch (джерело: agritechnica.com)

Електропривід потужністю 48 В забезпечує надзвичайно короткі терміни регулювання, а отже і швидку зміну кількості добрив, що застосовуються під час руху. Перпендикулярно напрямку руху, внесення добрив може змінюватись смугами шириною 1,2 м, що призводить до значно більшої просторової здатності порівняно з можливостями, які існували в минулому. Для внесення добрив відповідно до карти застосування добрив, такі значення реалізуються більш точно, а ризики надмірного та недостатнього дозування значно зменшуються. Граничне розкидання можна також оптимізувати, пристосувавши кількість до зовнішнього отвору для внесення добрив у поєднанні з перегородкою для розподілу по межі. 

Robert Bosch GmbH (Павільйон 11 стенд C10)

NEVONEX

Спільна розробка з:

Topcon Agriculture, павільйон 11, стенд C10f і зал 15, стенд H27
RAUCH, павільйон 11 стенд C10e і зал 9, стенд D20
ZG Raiffeisen eG, павільйон 11, стенд C10g
BASF Digital Farming, павільйон 11, стенд C10b і зал 15, стенд G48
LEMKEN, павільйон 11, стенд C10c і зал 15 стенд A42
Pessl Instruments, павільйон 11, стенд C10d і зал 15, стенд D53
Amazone-Werke, павільйон 11, стенд C10a і зал 9, стенд H19
Syngenta Crop Protection LLC, павільйон 11, стенд C10h

Постійні інновації в сільському господарстві призвели до появи різноманітної розумної техніки, агрегатів, датчиків та програмного забезпечення. Це означає, що агрегати можна надійно підключити та використовувати через портал ISOBUS. Тим не менш, до цього часу бракувало відкритої системи, яка забезпечує основу для імпорту не тільки даних, але й, а передусім логічних схем та знань.

NEVONEX — це саме така відкрита платформа. Як і операційна система, вона є основою для програмних додатків (функцій) для запрограмування нової або існуючої сільськогосподарської техніки. На основі автомобільних технологій, NEVONEX створений на надійній та захищеній від злому технології з наскрізним шифруванням. Подібно до існуючих додатків, він дозволяє користувачам запускати програмні функції безпосередньо на сільськогосподарській техніці, вимагаючи лише відповідного контролера та реєстрацію на платформі NEVONEX. Користування інтегрованим інтерфейсом дозволяє безперешкодно отримувати доступ до платформи через ISOBUS або використовувати власні сигнали.

Платформа NEVONEX (джерело: agritechnica.com)

Інноваційним аспектом цього продукту є той факт, що він визначає універсальні інтерфейси, забезпечує безпечні та надійні права на читання та розпорядження, а також накопичує зібраний досвід, доступний в аграрній галузі та в секторах видобутку і переробки.

ROPA Fahrzeug- und Maschinenbau GmbH (Зал 25 стенд H07)

Монітор R-Connect

«SmartView» від Grimme та Ropa зосереджується на моніторингу процесів очищення та сортування на комбайнах для картоплі, що включає також збирачів та оператора, які використовують та взаємодіють через систему. Пропонуючи функції масштабування, повільний рух у прямому ефірі та налаштовані перегляди камер на екрані дисплея Multi-Touch, система покращує моніторинг потоку врожаю та позбавляє від необхідності коригування камер вручну. «Монітор R-Connect» від ROPA фокусується на інтелектуальних та повністю автоматизованих подачах камер від комбайна для збирання цукрових буряків до так званого Інтернет-порталу «R-Connect», який пропонує платформу управління фермерством та управління логістикою. Знімки камери з врожаю буряка перед збиранням та з вивантажувального елеватора, а також дані про апарату та завдання роботи, доступні на Інтернет-платформі, що допомагає менеджерам контролювати якість обробки на комбайні та віддалено підтримувати операторів.

Монітор R-Connect від Ropa (джерело: agritechnica.com)

Ці два вироби — це перший крок до повністю автоматизованих налаштувань комбайнів. Крім того, пропонуючи можливість оптимізувати процеси на комбайні, системи також дозволять заощадити непередбачувані витрати на технічне обслуговування інженерів та покращити логістику, а отже, і якість врожаю при його доставці на завод. 

Samson Agro A/S, Данія (Зал 23 стенд A35)

Датчик NPK

Вперше Самсон пропонує систему визначення азоту, фосфору та поташу в гної, яка базується на датчику ядерно-магнітного резонансу (ЯМР). Це дозволяє провести аналіз інгредієнтів гною без вимог калібрування залежно від матриці.

Датчик NPK (джерело: agritechnica.com)

Датчики, засновані на ЯМР-технології, передбачають меншу кількість помилок при аналізі гною. Початкові лабораторні тести також показують відповідне узгодження з лабораторними значеннями.

Väderstad GmbH (Зал 12 стенд B25)

Система автоматичного контролю міжряддя WideLining

Система WideLining від Väderstad є першою системою формування технологічної колії без відключення висівних секцій сівалки. Натомість ця система створює ширину доріжки 105 см, автоматично пересуваючи насінні рядки, не вимикаючи їх. Таким чином, система змінює міжряддя, не виснажуючи цінні властивості землі та потенціал урожайності. Три міжряддя позаду трактора зміщуються гідравлічно з 75 см до 60 см, створюючи колію, при цьому не збільшуючи норму висіву на сусідні сівалки, зі швидкістю руху 12 км/год і більше.

Система автоматичного контролю міжряддя WideLining (джерело: agritechnica.com)

Замість створення типових доріжок на 150 см шляхом відключення сівалки на 75 см рядків, система WideLining від Väderstad, створює колії в 105 см, які досить широкі, щоб техніка для рідких добрив могла рухатись на високопрохідних шинах. 

Agritechnica Innovation Award 2019: частина 1

© Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати
14 Листопада 2019
58