Статті

Інновації майбутнього. Переможці премії Agritechnica Innovation Award 2019. Частина 1

7 Листопада 2019 288

Переможці премії Agritechnica Innovation Award 2019. Частина 1
Переможці премії Agritechnica Innovation Award 2019. Частина 1
Traktorist.ua

Кожні 2 роки у Ганновері відбувається найбільша сільськогосподарська виставка у світі. Цьогоріч вона стартує 10 листопада. Планується, що в ній візьме участь понад 2750 учасників. Окрім виставки самої техніки на Agritechnica проводять конкурс інновацій Agritechnica Innovation Award. У цьому році незалежна експертна комісія, призначена DLG (Німецька Аграрна Спільнота), на основі вимогливих критеріїв визначила лауреатів премії за інновації серед 291 затвердженої заявки на інноваційні вироби. За умовами конкурсу, лише одна інноваційна технологія отримала золоту медаль, а 39 інновацій — срібну медаль. І зараз ми познайомимося з першою частиною переможців, які досягли успіху у механізації. 

Але перед тим цікавий факт: Першу золоту медаль за інновації було вручено у 1997 р. Її отримала модель трактора Valtra Valmet 8750 з вперше застосованою на ній функцією підвищення потужності ВОМ Sigma Power.

Переможець золотої медалі Innovation Award:

John Deere Walldorf GmbH & Co. KG

Електромеханічна коробка передач eAutoPower e8WD

Розроблено спільно з Joskin.

Коробка передач eAutoPower для нових великих тракторів John Deere 8R стала першою електромеханічною коробкою передач з поділом потужності в сфері агротехнологій. Технічно гідроагрегат (насос/двигун) не використовується, а замість цього використовуються два електродвигуни як безступінчастий привід. Електродвигуни розроблені таким чином, що не тільки живлять привід, а також можуть виробляти до 100 кВт електроенергії для зовнішнього споживання. В результаті можлива електрифікація обладнання трактора демонструється системним рішенням для розкидання гною, розробленим спільно з компанією Joskin, де дві осі розкидача Tridem приводяться в дію електричним приводом.

Електромеханічна коробка передач eAutoPower e8WD (джерело: agritechnica.com)

Для тракторів умонтування такої електричної системи сприяє підвищенню ефективності роботи коробки передач і зниженню витрат на технічне обслуговування. Крім того, при використані електроенергії зовнішніми електричними компонентами, надлишкові потоки такої електроенергії, що виникають в процесі експлуатації «приглушуються». Використання у поєднанні з осьовим приводом розкидача гною сприяє більш високій тязі, зменшенню ковзання та покращеному наведенню маршруту на бічних схилах.

Переможці срібної медалі Innovation Award:

AGCO International GmbH, Швейцарія, (Зал 20 стенд B14)

Система управління Fendt IDEALDrive

Під час збирання обмолотих культур кермо та рульова колонка погіршують огляд зібраного врожаю, який прямо втягується перед похилим конвеєром. Це особливо актуально при складних умовах збирання урожаю. Занадто пізнє виявлення проблеми з потоком маси призводять до можливих засмічень та простоїв, та в загальному до продуктивності обмолоту.

Завдяки системі управління Fendt IDEALDrive компанія AGCO забезпечує безперешкодний огляд зони безпосередньо перед зернозбиральним комбайном, розподіляючи рульову колонку та кермо. Сидіння водія обладнано лівим підлокітником з джойстиком. Усі функції рульової колонки, від керма до поворотників, інтегровані. Інтенсивність рульових команд обернено пропорційна швидкості руху, підвищуючи безпеку під час руху на дорогах загального користування зі швидкістю до 40 км / год. Система відповідає вимогам ЄС щодо правил дорожнього руху.

Система управління Fendt IDEALDrive (джерело: agritechnica.com)

IDEALDrive — перший представник автоматизованої аграрної техніки, управління яким здійснюється повністю джойстиком. Окрім покращеного огляду, збільшуються маневреність та комфортність експлуатації під час збиральних робіт, а також огляд під час руху по дорогах загального користування, а разом із цим і безпека. Загалом, як і в секторі будівельної техніки, система сприяє збільшенню ефективності комбайна. 

Alliance Tire Europe BV, Нідерланди, (Зал 04 стенд C28)

398 MPT — Високошвидкісна та високопрохідна шина

Новинка Alliance 398 MPT забезпечує швидку їзду на автострадах та швидкісних дорогах, а завдяки конструкції протектора та зниженому тиску шин пропонує чудову тягу та зменшене навантаження на ґрунт в полях та позашляхових дорогах. Конструкція, зі сталевими ременями та сталевим корпусом, забезпечує низьке нагрівання при високих швидкостях руху, безпеку руху та гнучке пристосування до поверхні зі зниженим тиском в шині.

З такими шинами, як Alliance 398 MPT, межа між ріллею та асфальтом є більш «проникною», тобто в деяких випадках технологія вантажних автомобілів, яка значно енергоефективніша в дорозі порівняно з тракторами, може використовуватися і для сільськогосподарського транспорту у полі з гіршими дорожніми умовами.

Шини Alliance 398 MPT (джерело: twipu.com)

AMAZONEN-WERKE H. Dreyer GmbH & Co. KG (Зал 09 стенд H19)

Система AmaSelect Row

Система AmaSelect Row дозволяє користувачеві переходити з суцільної обробки до застосування стрічкового обприскування, без будь-яких заходів переключення та в будь-який час, із «стандартним» польовим оприскувачем по рядкам різних культур (цукрові буряки, кукурудза, картопля тощо). Для цього чотирискладний корпус форсунок AmaSelect пропонує перемикання часткової ширини на 50 см і положення форсунок на відстані 25 см і 50 см з гнучким перемиканням кожної окремої форсунки. Ця унікальна конструкція корпусу форсунок дозволяє обприскувати рядки з шириною 75 см і 50 см без переналаштовування. Конфігурація насадок для індивідуального господарства обладнується та програмується залежно від ширини міжряддя. Система може переключатись зі стрічкового обприскування на звичайний режим шляхом натиснення кнопки. Встановлені установки застосування для загальної області та стрічкового обприскування зберігаються в терміналі управління. В результаті механізм включення форсунок здійснюється автоматично під час зміни функції, запобігаючи передозуванню в штанзі. 

Система AmaSelect Row (джерело: agritechnica.com)

Основна умова застосування штанги обприскувача таким методом — це, звичайно, точне положення оброблюваної культури, що відбирається під час висіву за допомогою технології RTK (прим. «кінематика реального часу» — один з методів GPS), а також точне наведення траєкторії. Крім того, передбачається оптимальне розташування штанги, оскільки поєднання кута обприскування та відстані від землі визначає ширину розпилювальної смуги. Використовуючи спеціальні форсунки з кутом розпилення 40 градусів, ширина розпилення становить 25 см при відстані 35 см від землі. Це, звичайно, залежить від висоти штанги обприскувача.

Традиційно стрічкове обприскування часто поєднується механічним заходами в боротьбі з бур’янами. За допомогою системи AmaSelect Row досягається розв'язка двох методів; кожна система може оптимально застосовуватись, що відповідно, сприяє продуктивності оптимального використання обох систем. Як результат, кількість засобів захисту сільськогосподарських культур, що застосовуються в міжрядді, значно зменшується без втрати продуктивності. Це знижує витрати, при цьому захищаючи навколишнє середовище.

BISO GmbH, Austria (Зал 05 стенд E28)

Система 3D Varioflex

Завдяки системі різання 3D Varioflex, BISO вперше поєднав переваги гнучкої різальної стрічки зі змінною довжиною ріжучого столу. Жатка регулюється по висоті загалом на 25 см, а контакт різального апарату на землі вимірюється датчиками сили в носіях паралелограма. Діапазон контактного тиску може бути відрегульований від 0 до 50 кг, так що носії, з'єднані ззаду з рамою, активно направляють жатку над ударами в землю. Вертикальні рухи змінного різального шнеку мають перевагу від направляючих плит.

Система 3D Varioflex (джерело: agritechnica.com)

BISO вперше забезпечує фермерів шнековою систему різання з активним регулюванням жатки до землі. Його можна використовувати замість звичайного різального апарату зі змінною довжиною шнеку та гнучкою системою різання, таким чином зменшуючи витрати.

CLAAS — Vertriebsgesellschaft mbH Німеччина (Зал 13 стенд C02)

Система APS Synflow Walker

Завдяки системі APS SYNFLOW WALKER, комбайни CLAAS встановили нові стандарти щодо обмолоту та функцій розділення в соломотрясах комбайнів. Цілком новий молотильний агрегат оснащений барабаном попереднього пришвидшувача довжиною 450 мм, молотильним барабаном довжиною 755 мм з десятьма брусками та додатковим роздільним барабаном діаметром 600 мм перед робочим колесом. Ширина пристрою становить 1700 мм у моделях серії 6000 та 1420 мм у моделях серії 5000. Великі діаметри барабана утворюють низькі кути зачеплення 132° (молотильний барабан) і 116° (роздільний барабан). Ці характеристики, разом із синхронізацією швидкостей барабана, забезпечують прямий та м'який потік маси з економію пального. В результаті робочі розподільні площі становлять 3,18 м² та 2,66 м² відповідно.

Система APS Synflow Walker (джерело: agritechnica.com)

Таким чином, APS Synflow Walker збільшує обмолот і створює бережливі умови для соломи, в той же час покращуючи якість роботи, досягнуту дотичною системою обмолоту та сепарації.

ESM Ennepetaler Schneid- und Mähtechnik GmbH & Co. KG (Зал 27 стенд H47)

Система ESM biduxX©

Новий подвійний ніж Bidux X пропонує кілька інтригуючих і цікавих деталей. Завдяки новим геометричним характеристикам леза верхнього та нижнього ножів налаштовані таким чином, що зменшуються зношеність та утворення зазорів. Крім того, нова геометрична форма виключає необхідність повторного шліфування всіх ріжучих країв лез на верхньому і нижньому ножах. Грибовидне кріплення обох ножів сприяє покращенню утворення зазору, що, в свою чергу, призводить до більш тривалого терміну служби загострених лез. Один набір ножів для щоденної роботи - це нова і важлива формула використання подвійних ножів для сталого землеробства.

Косарка ESM з системою Bidux X (джерело: esm-ept.de)

Перевагами цієї значно вдосконаленої системи різання стали незабруднений корм та швидше в'янення, зменшення витрат пального та менша шкода для салону, оскільки системою можна керувати за допомогою меншого трактора. Інші переваги включають більш швидке відростання та захист всієї фауни на пасовищі. Ця ріжуча система вибору для фермерів з акцентом на стійкість, особливо з огляду на незатратність в порівнянні з витратами на дискові косарки.

Forigo Roter Italia S.r.l., Італія, (Зал 21 стенд C05)

ModulaJet

Система ModulaJet від Forigo Roter Italia SRL — це інноваційна технологія розміщення насіння для культур, вирощених під плівкою. Насіння пневматично виділяють, потім прискорюють у повітряному потоці і вистрілюють через плівку в ґрунт. Це створює дуже маленький отвір прямо над насінням, який є занадто малим, щоб дозволити проникнути бур'янам. Глибина розміщення насіння регулюється рівнем потоку повітря. Норма висіву та нанесення плівки в кінці поля контролюється в електронному режимі. Система найкраще працює для насіння великих культур, таких як кукурудза або соя.

Система ModulaJet від Forigo Roter Italia SRL (джерело: agritechnica.com)

Використання набагато менших отворів у плівці значно знижує ступінь розвитку бур’янів після того, як нові рослини проросли, зменшуючи подальшу обробку рядкових культур.

Carl Geringhoff Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG (Зал 13 стенд A39)

Horizon Star III Razor Maize Picker

Geringhoff розробив жатку для збирання кукурудзи з інтегрованим подрібнювачем стерні на основі зйомного методу Rota Disk, з одним ріжучим та двома збиральними роликами. Він складається з кутових лез на роторі заднього збирача подрібнювача під збиральними блоками. Для максимального знищення всієї кукурудзяної стерні ротори повинні спрямовуватися на найкоротші відстані до поверхні землі. Щоб досягти цього, Geringhoff пропонує раму Horizon Star III Razor з обертовим з'єднанням в центрі. Центральна зона з похилим конвеєром комбайна та дві бокові зони оснащені датчиками.

Horizon Star III Razor Maize Picker (джерело: agritechnica.com)

Як результат, Horizon Star III значно сприяє удосконаленню захисту сільськогосподарських культур у процесі виробництва кукурудзи.

GreenTec A/S, Данія (Зал 26 стенд F12)

Косарки Scorpion

Косарки Scorpion пропонують обидва типи управління ріжучої головкою. З одного боку, вони пропонують паралельне управління, що дозволяє операторам підтримувати послідовну глибину різання на живоплоті з дуже невеликим регулюванням зі сторони оператора. З іншого боку, гібридна система руків’я оснащена стандартним блоком управління, який дозволяє операторам гнучко керувати ріжучою головкою під час косіння нерівномірної рослинності.

Косарка GreenTec Scorpion (джерело: greentec.eu)

Ця інноваційна гібридна система руків’я дозволяє перемикатися між двома режимами під час руху. Паралельний контроль дозволяє операторам стежити за навколишнім середовищем для підвищення безпеки праці, а перехід на ручний режим під час руху дозволяє виконувати певні елементи косіння для підвищення продуктивності.

Agrarsysteme Hornung GmbH & Co. KG (Зал 04 стенд A54)

Автоматичний обв’язувальний візок

Універсальний обв'язувальний візок від Agrarsysteme Hornung автоматизує належне закріплення вантажів ременями з порівняно невеликими зусиллями, і займає менше 60 секунд. Автоматичні ремені можуть бути розміщені за бажанням на причепі. Поворотні важелі на передній і задній стінках накладають ремені на вантаж. Потім вони автоматично натягуються. Цей спосіб закріплення також функціонує з частковим завантаженням і неточно розміщеними тюками.

Універсальний обв'язувальний візок від Agrarsysteme Hornung (джерело: agritechnica.com)

Незважаючи на жорсткий графік роботи, це дає змогу водієві дотримуватись вимоги щодо закріплення вантажу, тоді як небезпека під час зав’язування та для інших учасників дорожнього руху при русі громадськими дорогами значно зменшується. 

HORTECH Srl, Італія, (Зал 21 стенд F04)

Комбайн VENTUM

Самохідний овочезбиральний комбайн VENTUM — це перша машина, яка поєднала стадії збирання, обробки та упаковки в один автоматизований процес. Після збирання врожаю він рухається по системі різних конвеєрних стрічок, що працюють з різною швидкістю, до переробного агрегату. Технологія також поширює і розкидає посіви. Сторонні предмети та небажані частинки відокремлюються шляхом видуванням матеріалу на 30 см зазору на інший пояс. На останньому етапі очищена, зважена та упакована продукція автоматично переноситься на транспортний засіб.

Самохідний овочезбиральний комбайн Hortech Ventum (джерело: terraevita.edagricole.it)

Самохідний комбайн VENTUM автоматизує всі етапи збирання, переробки та пакування, забезпечуючи суттєве підвищення ефективності та якості збирання овочів, тим самим збільшуючи продуктивність та зменшуючи витрати. 

John Deere Walldorf GmbH & Co. KG (Зал 13 стенд C40)

Розумна амортизація вібрації квадратних прес-підбирачів

Великі квадратні прес-підбирачі забезпечують високу компактність транспортування та зберігання рослинної сировини і, таким чином мають велике значення у сільському господарстві. Однак, завдяки великим інерційним і натискаючим зусиллям, ці великі прес-підбирачі створюють вібрації, які піддають тракторну кабіну неприємним сильним похитуванням, що спричиняє навантаження на тракториста.

Завдяки розумній амортизації вібрацій, такі колихання майже повністю усунені на моделях серії тракторів 7R спільно з прес-підбирачами John Deere. На основі сигналів датчиків прискорення в приймачі GPS та інших сигналів всередині трактора безперервно врегульований привід регулюється за допомогою частоти поршня прес-підбирача, так що періодична зміна налаштування швидкості компенсує створювані вібрації. Для цього не потрібно додаткового обладнання.

Трактор John Deere 7R (deere.com.au)

Ця технологія, що спеціально розроблена для активного зменшення вібрацій, створює значне покращення для здоров'я та працездатності водіїв тракторів.

Пакет ефективних рішень для великих комбайнів

Розробляючи свій новий двохосьовий роторний комбайн, John Deere не тільки удосконалила прилади для обмолоту та сепарації, але і всі інші функціональні елементи, враховуючи максимальну ефективність. Метою конструкції було досягти максимальної стабільності роботи з незмінними налаштуваннями машини, де це можливо, у складних умовах збирання. Це починається з ідентичної точки повороту похилих конвеєрів та барабанів подачі, щоб завжди підтримувати кут подачі однаковим щодо роторів. Нова розробка також включає абсолютно нову, тонку, ремневу концепцію приводу, яка дозволяє дотримуватися транспортної ширини в 3,5м при поточному розмірі максимальної ширини каналу 1,72 м та 710 мм передніх шин. Концепція обмолоту та сепарації двохосьового ротора була розроблена для максимальних об’ємів пропускної здатності соломи та стабільності роботи. Особливо під час очищення велике значення надавалося скиду великих потоків повітря, в тому числі за допомогою технології розподілу соломи, щоб мінімізувати зустрічний тиск повітря і максимально збільшити виділення повітря. Оптимізація закінчується на подрібнювачі, замінюючи кутові леза на так звані «зубчасті» леза для максимального збільшення потоку повітря.

Гусеничний комбайн John Deere T670i (джерело: agrimachinerynews.com)

Загальна конструкція містить усі відомі в даний час технічні елементи для досягнення максимальної ефективності комбайна. Це також призводить до зменшення введення з максимальним виходом обмолоту, а отже, і ефективності.

Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH & Co. KG (Зал 27 стенд F24)

Автоматичний пристрій для видалення шпагату на стаціонарних пресах-грануляторах Premos

Цей автоматичний пристрій для видалення шпагату підвищує ефективність гранулювання та покращує безпеку праці.

Зерно, насіння ріпаку та солома кукурудзи є затребуваною сировиною у сільському господарстві та промисловості. Солому можна продавати у вигляді пелетів (гранул), подрібненої соломи або солом'яного порошку. Заготовлену солому розбивають на квадратні тюки різного розміру, які, наприклад, потрібно розбити перед переробкою в пелети. Однак проблема полягає в тому, що спочатку потрібно видалити шпагат, а це доволі неприємна ручна робота в запиленому середовищі.

Автоматичний знімач шпагату на стаціонарному пресі-грануляторі Premos обрізає шпагат, виймає його з тюків, котушок і поміщує в контейнер в автоматизованій послідовності. На першому етапі трикутний ніж ріже шпагат у нижній частині тюка, тоді як граблі на вершині збирають і подають його до гідравлічної котушки. Під час обертання він намотує струни і потім поміщає котушку в контейнер. Оператор може віддалено перервати автоматичну послідовність. 

Прес-гранулятор Krone Premos 5000 (джерело: agriland.ie)

Система забезпечує значне вдосконалення щодо безпеки праці, комфорту оператора, простоти використання та продуктивності.

Косарка EasyCut F 400 CV Fold

Німецькі правила дорожнього рух обмежують транспортну ширину навісних пристроїв на тракторі до 3 м. Через це обмеження максимальна робоча ширина фронтальних косарок не може перевищувати 3,2 м залежно від системи різання. Однак робоча ширина 3,2 м досить мала для досягнення результатів і пов'язана з ризиком руху шин на порізаній траві та залишення смуг необрізаної трави.

Нова дискова косарка Krone EasyCut F 400 CV пропонує робочу ширину до 4 м, що усуває вищезазначені проблеми, використовуючи машину в поєднанні з задньою або двосторонньою косаркою, особливо при косінні вигинів та похилих полів. Ця комбінація пропонує більше покриття, що виключає залишення необроблених смуг. З іншого боку, складувана ріжуча планка дозволяє машині повертатись назад на транспортну ширину 3 м. До додаткових переваг можна віднести гідравлічний відкидний механізм, який керується з кабіни та забезпечує додаткову безпеку на дорозі.

Дискова косарка Krone EasyCut F 400 CV (джерело: agritechnica.com)

Ще однією перевагою великої ширини передньої косарки є той факт, що вона виключає необхідність в установці складних сенсорних систем управління для уникнення залишення смуг, що в свою чергу є дорогою технологією, яка фактично не сприяє загальній ефективності. Необроблені смуги усуваються, а якість роботи покращується.

CNH Industrial Deutschland GmbH NEW HOLLAND (Зал 03 стенд A49c)

Обмолот CX

Вперше з часу створення била молотильного апарату, New Holland сегментував били, які раніше були суцільними по всій ширині, та зміщував їх один до одного. Ця конфігурація призводить до безперервного процесу обмолоту зі зменшеним ударом та посиленим ефектом тертя. Це, у свою чергу, збільшує сепарацію зерна на молотильному підбарабанні, а разом з цим і обмолот. Молотильний барабан більш рівномірно приймає обмолочені культури з похилого конвеєра, а типові утворювані шуми — майже не чутні. Момент інерції маси збільшується більш важким молотильним барабаном, зменшуючи піки навантаження. Крім того, в зернозбиральний комбайн вбирається більше пилу. До того ж, вперше направляючі рейки з нержавіючої сталі на солом'яному барабані покриті поліуретаном. Цей більш м'який матеріал створює більш еластичний вплив проти залишків зерна, зменшуючи розбивання зерна.

Обмолот CX (джерело: agritechnica.com)

Завдяки цим нововведенням технології обмолоту та сепарації CX, New Holland збільшує обмолот і якість роботи, а разом з цим і ефективність прохідних комбайнів.

Інноваційна трансмісія для великих прес-підбирачів HD

Великим прес-підбирачам, які виробляють тюки високої щільності, потрібен маховик з високою інерцією та потужний поршень. Тому виникає необхідність в захисних пускових системах для запобігання зупинки трактора або перенапруги вала відбору потужності при включенні прес-підбирача.

Поширеним вирішенням проблеми є, або використанням гідравлічної системи запуску, яка працює при меншому крутному моменті, або переключення від 540 об/хв до 1000 об/хв на валі відбору потужності. CNH та Walterscheid розробили нову трансмісію, де відносно поточного крутного моменту трактора, коробка передач зміщується вгору до бажаної швидкості маховика. Ця функція називається «Power Shift Function», і вона дозволила розробникам збільшити швидкість маховика та випускний сигнал, зменшуючи при цьому інерцію та розміри маховика. Зміщення виконуються за допомогою багатодискових муфт зчеплення з внутрішнім охолодженням. Багатодискові гальма з внутрішнім охолодженням, які також вбудовані в коробку передач, уповільнюють поршень, коли він знаходиться в оптимальному вихідному положенні. Це також служить аварійними гальмами, які зупиняють поршень протягом восьми секунд. Система також знижує ризик виникнення пожежі, оскільки видаляє гальмо маховика з запиленого середовища. За допомогою цієї інтелектуальної системи управління можна також вибрати необхідний режим обслуговування. 

Інноваційна трансмісія для великих прес-підбирачів HD (джерело: agritechnica.com)

Нова концепція приводу для великих прес-підбирачів допомагає валу відбору потужності трактора у запуску важкого маховика, тим самим захищаючи трактор і муфту відбору потужності. Гальма, які тепер вбудовані в коробку передач, приводять маховик у безпечну та ефективну зупинку та значно знижують небезпеку виникнення пожежі.

Система управління прес-підбирача для тракторів T7

Великі квадратні прес-підбирачі забезпечують високу щільність транспортування та зберігання рослинної сировини, а отже, мають велике значення у сільському господарстві. Однак, завдяки великим інерційним і натискаючим силам, великі прес-підбирачі індукують вібрації, які піддають тракторну кабіну сильним коливанням, що спричинює навантаження на водія.

Щоб зменшити це вібраційне навантаження, можна вибрати режим пресування для серії тракторів New Holland T7. Це змінює координацію підвіски передньої осі та збільшує нахил граничної кривої на карті двигуна. Це дозволяє уникнути коливань агрегатів трактора, системи роз’єднується, що призводить до значного зменшення вібраційного навантаження. Для цього не потрібно додаткового обладнання. Ця пасивна система сумісна з прес-підбирачами будь-якого виробника.

Трактор New Holland T7 (джерело: agritechnica.com)

Ця технологія, спеціально розроблена для активного зменшення вібрацій та значно сприяє працездатності тракториста.

Pfanzelt Maschinenbau GmbH (Зал 26 стенд C22)

Захисний екран для гусеничних тракторів

Дереворуби ризикують отримати травму при падінні гілок і верхівках дерев, особливо при вирубці мертвої деревини.

Новий захисний екран прикріпляється до гусеничного трактора Moritz і відкривається, коли трактор знаходиться біля дерева. Охоплюючи дерево на відстані 2 м від землі, екран забезпечує ефективний захист лісорубам, особливо на підготовчій фазі. Для фактичної вирубки лише одна половина екрану залишається відкритою, щоб гідравлічна потужність була доступна для фактичної вирубки. На відміну від існуючих рішень, де захисний екран відсторонений від форвардера, це рішення пропонує перевагу в тому, що лісоруби не працюють під незахищеним краном. Ще одна перевага полягає в тому, що новий екран використовується разом із гусеничним трактором, який в експлуатації коштує дешевше, ніж форвардер.

Гусеничний трактор Pfanzelt Maschinenbau Moritz (джерело: agritechnica.com)

Особливо з огляду на збільшення мертвої деревини в лісах внаслідок зміни клімату, цей екран є внеском у безпеку праці на лісових роботах. Незважаючи на те, що трактор може не мати можливості переходити на будь-який тип місцевості, екран представляє ефективний та порівняно незатратний спосіб підвищення безпеки праці для лісорубів.

ROPA Fahrzeug- und Maschinenbau GmbH (Зал 25 стенд H07)

Віджимач для картоплі

Новий віджимач для картоплі — це перша система, в якій використовуються дві шини, які рухаються гідравлічно з різною швидкістю, тим самим видавлюючи картоплю, що проходить між ними. Одна шина оснащена кутовими ножами, які розрізають великі бульби на шматочки до їх подрібнення. Комбіноване використання ножів і шин сприяє ефективності віджимача, оскільки вузький зазор не розширюється, і при цьому віджимає великі бульби. Для надійної продуктивності та тихої роботи, прилад має захист від пошкодження від пружин і дозволяє користувачам вибирати окремі швидкості обертання.

Картоплезбиральний комбайн Ropa (джерело: ropa-maschinenbau.de)

Новий віджимач не пошкоджує бульби, які сортуються збиральною технікою. Картопляний віджимач — це модернізований прилад для модульних картоплезбиральних комбайнів Ropa.

Rostselmash, Росія (Зал 09 стенд A31b)

Система нічного бачення RSM Night Vision

Система RSM Night Vision використовує не тільки видиме світло, але і частину ближнього інфрачервоного спектра світла економічно вигідної камери на кремнієвій основі. На відміну від дорогих теплових камер, система нічного бачення RSM освітлює більший простір. Ще одна перевага полягає в тому, що система не обов'язково встановлюється на зовнішній стороні машини, де вона піддається впливу пилу та сміття. Функція електронної попередньої обробки та алгоритми, що використовуються в RMS, роблять систему дуже чутливою та ефективною в умовах з дуже малим потоком світла. Цей високий рівень чутливості дозволяє користувачам використовувати цю технологію разом із звичайними ліхтарями трактора, де вона забезпечує видимість у межах від 250 м до 1500 м, а також дозволяє операторам працювати на більш високих швидкостях. Водночас це допомагає їм швидше побачити людей та перешкоди. Знімки з основної камери, яка встановлена ​​в кабіні і спрямована на машину, проектується на передній екран, тоді як знімки бічних камер відображаються на екрані дисплея. 

Система нічного бачення RSM Night Vision (джерело: agritechnica.com)

Samo Maschinenbau GmbH, Австрія (Зал 13 стенд A52)

Система VarioCHOP

Система VarioCHOP — це агрегат або прилад для культивації зі змінною шириною обробки, який можна зручно регулювати з кабіни трактора. За допомогою VarioCHOP можна швидко здійснити регулювання до різних польових умов, посівів, погодних явищ, ерозії та стадій росту. Система спрацьовує часом приблизно за п’ять секунд і може використовуватися на мотиках до 99 рядків. Механічне регулювання кожного окремого культиватора здійснюється за допомогою одного точного гідравлічного циліндра, який з'єднаний з надпотужним датчиком кута управління. В результаті, з кабіни трактора можна відрегулювати оптимальний діапазон культивації. Це дає можливість завжди досягати ідеальної відстані від першого до останнього рядків.

Система VarioCHOP (джерело: agritechnica.com)

Agritechnica Innovation Award 2019: частина 2

© Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати