Статті

Чорне золото Херсонщини. Як отримати врожай в посушливих умовах

14 Листопада 2019 227

Чорне золото Херсонщини. Як отримати врожай в посушливих умовах
Чорне золото Херсонщини. Як отримати врожай в посушливих умовах
Traktorist.ua

Бездощів’я та посуха змушують аграріїв серйозно турбуватися та шукати способи й технологію, аби зберегти ґрунтову вологу й створити оптимальні умови для вирощуваних культур. Зіткнувшись із такими проблемами, Юрій Малета — керівник ФГ «Ельдорадо» у Херсонській області, змінив власне підхід до ведення сільськогосподарського виробництва.

Юрій Малета, керівник ФГ «Ельдорадо»

Усі добре знають, як непросто вирощувати культури на Херсонщині, а тим більше — без штучного зрошення. Тому в цьому господарстві обрали найбільш оптимальний і раціональний спосіб системи землеробства для їхніх умов, а саме технологію без обробітку ґрунту — No-till. І варто зазначити, що ця технологія в господарстві працює та дає стабільні результати протягом більше ніж дев’ять років. Усе це — завдяки керівникові АФ «Ельдорадо» Юрію Малеті, його наполегливій праці та сміливості в пошуку нових рішень і підходів до застосування  сучасних технологій. І це гідне поваги, адже доволі непросто самому набувати нового досвіду: експериментувати, випробовувати, пізнавати та досягати оптимальних результатів.
Так, одним із таких досягнень є революційна технологія вирощування озимого ріпаку. Запитаєте: в чому революційність? Передусім — це спосіб та норма висіву озимого ріпаку. Вже не перший рік у господарстві озимий ріпак висівають за допомогою сівалки точного висіву Tempo F8 від компанії Väderstad. Завдяки їй вдається досягти рівномірного висіву із чітко заданою нормою розподілу насіння в рядку. Ми звикли чути про висів ріпаку з такими міжряддями: 12,5 см, 15, 19, 30 та 45 см, — проте мало хто чув про сівбу ріпаку з міжряддям 70 см. Але це — реальність, успіх якої підтверджено не одним роком практики. Друге новаторство в технології  — це власне норма висіву.

Напівпричіпна сівалка точного висіву Väderstad Tempo F8 (джерело: vaderstad.com)

За рекомендаціями більшості виробників насіннєвого матеріалу озимого ріпаку густота рослин має становити не менше як 500 тис. шт./га. Тобто норма висіву за їхніми рекомендаціями становити має бути 550-600 тис. шт./га. Та в цьому господарстві висівають із нормою 190-200 тис. шт./га! І в результаті такої технології висіву врожайність гібридів фірми Pioneer та німецької фірми DSV, висіяних 15 серпня, становив 42 ц/га, а за сівби 15 вересня – 34 ц/га.

Безумовно, таких результатів мало хто досягає навіть в умовах достатнього зволоження. Звісно, без внесення добрив і засобів захисту рослин таких показників не досягти. Але з урахуванням, що цей урожай вирощено в умовах Херсонської області — результат  більш ніж переконливий: технологія працює!

Прес-служба «Väderstad Україна»Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна

Радимо почитати