Статті

Väderstad Carrier. Один культиватор за будь-якого способу обробітку ґрунту

4 Листопада 2019 236

Väderstad Carrier. Один культиватор за будь-якого способу обробітку ґрунту
Väderstad Carrier. Один культиватор за будь-якого способу обробітку ґрунту
Traktorist.ua

Обробіток ґрунту є однією з найважливіших складових системи землеробства. Тільки шляхом механічної дії на ґрунт робочими органами машин та знарядь можна створити сприятливі умови водного, повітряного та поживного режимів для зростання й розвитку сільськогосподарських культур. Для цього застосовують різні способи обробітку ґрунту. Залежно від глибини  занурення в ґрунт робочих органів, вирізняють два основні способи обробітку: традиційний і мінімальний.

Оранка є перевіреним і надійним методом обробітку ґрунту, використання якого має низку унікальних переваг. За один прохід плуг подрібнює залишені на поверхні поля рослинні рештки, ретельно перемішує їх із шаром ґрунту та формує якісне насіннєве ложе для проведення сівби. Основний ризик використання традиційної технології обробітку полягає в створенні переущільнених шарів ґрунту. Щоб уникнути цього, слід кожного наступного року змінювати глибину обробітку. За наявності великої кількості рослинних решток є небезпека утворення надто товстого шару соломи на поверхні, що утруднює ретельне її подрібнення та мульчування.  Із цим завданням без проблем може впоратися лише за один прохід дисковий культиватор Carrier компанії Väderstad!

Дисковий культиватор Väderstad Carrier XL 925 (джерело: vaderstad.com)

Дисковий культиватор Carrier компанії Väderstad легко пристосовується до умов поля та здатен справлятися з будь-яким завданням — від лущення стерні з ефективним подрібненням та розподіленням рослинних решток або органічних добрив до формування оптимального посівного ложа. Його універсальність під час обробітку ґрунту допомагає зменшити кількість проходів полем, заощадити витрати на один гектар та зберегти родючість ґрунту.

Під час роботи на полі після оранки важкі вирівнювальні планки CrossBoard Heavy дають можливість культиватору Carrier ретельно подрібнювати грудки та вирівняти ґрунтову поверхню. За допомогою важких вирівнювальних планок CrossBoard Heavy культиватор забезпечує оптимальне насіннєве ложе. До того ж якісна підготовка під висів відбувається за меншої кількості проходів машини, що не лише сприяє збереженню ґрунтової вологи, а й заощаджує  робочий час і кошти.

Доведено, що за поверхневого (мінімального) обробітку вологість посівного шару ґрунту на 2,5-3,5% вища, ніж після оранки або глибокого обробітку. Такий обробіток доцільніший у посушливих регіонах Степу та Лісостепу, до яких належить більшість території України. Широкий асортимент дисків для Сarrіer компанії Väderstad дає змогу виконувати обробіток від 2,5 до 16,0 см. Завдяки цьому культиватор є універсальним для застосування як за традиційної, так і мінімальної технологій обробітку ґрунту.

Дисковий культиватор Väderstad Carrier X 425-625 у роботі (джерело: vaderstad.com)

Дисковий культиватор Carrier може бути оснащений 450-міліметровими або 470-міліметровими дисками TrueCut. Ці диски обробляють ґрунт, ретельно подрібнюючи агрегати поверхневого ґрунтового шару та створюючи сприятливе для проростання насіння посівне ложе. Примітно, що 450-міліметровий диск має маленькі вирізи, завдяки яким здійснює інтенсивний обробіток за невеликої глибини. А 470-міліметровий диск TrueCut  ліпше працює з більшою кількістю пожнивних решток — більші вирізи на ньому забезпечують глибше проникнення в ґрунт.

Ультраповерхневий  обробіток ґрунту — це обробіток на глибині 2-3см, що підвищує родючість поля та залишає чисте поле після збирання врожаю. За такого способу обробітку верхній шар швидко прогрівається, а це означає, що велика частина насіння падалиці проростає на невеликій глибині. Зрештою, обробіток ґрунту в такий спосіб дасть змогу поліпшити результат роботи за зниження витрат, адже що менше ґрунту буде переміщатися, то менше пального буде витрачено. Обладнавши культиватор Carrier диском CrossCutter, ви можете виконувати ультраповерхневий обробіток на глибині всього 2-3 см, тобто із незначним занурюванням робочих органів в ґрунт на відміну від звичайного диска. Це означає, що використовується менше пального за збільшення робочої швидкості. Оптимальна швидкість руху за роботи дисків CrossCutter — від 15 до 20 км/год.

Оцініть на власній практиці переваги дискового культиватора Carrier компанії Väderstad: він легко пристосовується до умов поля та здатен справлятися з будь-яким завданням — від лущення стерні з ефективним подрібненням і розподіленням рослинних решток або органічних добрив до формування оптимального посівного ложа. Окрім того, його універсальність під час обробітку ґрунту дає змогу зменшити кількість проходів машини полем, що заощадить вам витрати на один гектар та сприятиме збереженню родючості ґрунту.

Прес-служба «Väderstad Україна»Радимо почитати