Статті

Мудрість і якісна техніка приходить із часом. Секрети господарства Явір

5 Вересня 2019 393

Мудрість і якісна техніка приходить із часом
Мудрість і якісна техніка приходить із часом
Traktorist.ua

Кожне успішне господарство в Україні, чи то невелике фермерське, чи то великий агрохолдинг, починало свою діяльність зазвичай не на великих площах, та зрештою примножувало свій зембанк. Така ж ситуація і з технікою. Чи не всі агропідприємства починали долати свій шлях на здебільшого стареньких білоруських та вітчизняних тракторах. Та згодом бюджет дозволяв розширити свій техпарк потужнішими, комфортнішим і продуктивнішими імпортними тракторами. Хтось довіряв одному бренду, а хтось пробував працювати і з іншими. Traktorist.ua вирішив познайомитися із одним таким господарством, зембанк якого з моменту створення виріс у 50 разів, а техпарк часто оновлювався сучасними тракторами. Тож ми вирушили до господарства «Явір», що на Полтавщині, щоб побачити на власні очі, як і де працює сучасна техніка. Та перед цим…

Другий день в полі

По дорозі до «Явору» разом із заступником керівника департаменту сільгосптехніки «Бізон-Тех» у Полтавській області Романом Столяренком ми заїхали до іншого господарства — «Агрофірми Соняшник». Підприємство обробляє майже 2000 га землі. Вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою, ячмінь. На полі господарства саме працював трактор Massey Ferguson 7724 S з плугом Amazone Cayros XS.

Особливістю їх є те, що це перші 2 дні роботи після придбання. Ми познайомилися з оператором Віктором Ємцем. Він сам орав поле після збирання пшениці.

«Другий день на ньому працюю і у порівнянні з МТЗ — це небо й земля. Цей набагато простіший, легший і комфортніший. Тут менше треба тиснути на педалі, тому що все автоматично, все під рукою. Є кондиціонер, підрулювач, але поки немає антени, тому працюємо без навігації, за старим методом», — ділиться враженнями працівник господарства.

Роман Столяренко говорить, що на цьому тракторі є підготовка під навігацію і господарство планує її встановити. Опційно трактор має двигун потужністю 240 к. с., систему зворотного зливу, 4 гідровиходи, термінал ISOBUS, додаткове освітлення і 2 монітори, найновіший із яких — Datatronic 5.

Трактор Massey Ferguson 7724 S з плугом Amazone Cayros XS

На даний час трактор Massey Ferguson 7724 S працює з п’ятикорпусним плугом Amazone Cayros. Оранка проходить на швидкості 8-9 км/год і на глибину 25-27 см. Витрата пального — 13 л/га. За словами представника компанії «Бізон-Тех», сьома серія тракторів у своєму класі дуже економічна.

Крім того, трактор дуже простий у керуванні. Віктор Ємець говорить, що в перший день роботи трактора налаштовували його з плугом, а на наступний день оператор уже сам працював на ньому.

«Агрегатували Massey Ferguson із плугом, налаштували, поїхали в поле перевірили. Це ми робили з представниками «Бізон-Тех», а сьогодні я вже сам повноцінно на ньому працюю. Як такого навчання у нас не було. Нам привезли трактор, все докладно пояснили, розповіли. А у мене права є, категорія дозволяє. Сам трактор дуже простий, все зрозуміло», — розповідає оператор.

На налаштування трактора й плуга у спеціалістів «Бізон-Тех» пішло півдня: робили універсальними для роботи і на пшениці, і по різнотрав’ю, і по кукурудзі.

Віктор Ємець, тракторист «Агрофірми Соняшник»»

Ми не могли довго затримувати оператора, адже терміни це терміни, і їх треба дотримуватися. Тому продовжили свій шлях до господарства «Явір».

Комфорт, продуктивність — так. Але головне — сервіс

Господарство «Явір» засноване у 2002 р. і на момент створення мало в обробітку 30 га. Зараз же підприємство обробляє 1500 га землі. Сівозміну становлять соняшник, кукурудза, пшениця і ячмінь. Раніше вирощували цукровий буряк і сою, але вирішили від них відмовитися.

Роман Столяренко (зліва), Іван Семука та керівник відділу продажів «Бізон-Тех» Наталія Жильникова

Серед техніки виділяються 3 трактори Massey Ferguson.

«Торік ми придбали перший наш Massey Ferguson — модель 8737. У цьому році взяли ще два Massey Ferguson 6713. Насправді хотів брати трактори іншого бренду, але потім подивилися і віддали перевагу саме цьому бренду, який пропонує «Бізон-Тех». Мені трактор подобається і візуально, і тим, що він зручний, продуктивний, і ціна приваблива», — розповідає директор ФГ «Явір» Іван Семука.

Трактор Massey Ferguson 8737 у парку господарства

Аграрій говорить, що до цього у господарстві були трактори інших світових брендів, і планували розширювати саме цими представниками цих компаній, але Іван Семука говорить, що важливим фактором, який вплинув на вибір саме цього бренду став сервіс. Завдяки новому сервісному центру у Полтаві інженерна служба приїжджає протягом доби вдень і вночі. Техніка нова, тому несправностей ще не було. Сервісна служба приїжджала лише для того, щоб провести технічне обслуговування. А на початку експлуатації тракторів проводилося традиційне навчання трактористів.

Трактор Massey Ferguson 6713 в господарстві

«Навчання складалося з теоретичної частини, з вивчення усіх повністю систем, з усіх обслуговуючих точок даного трактора та кабіні. Теоретична частина проводилася на базі даного господарства двом операторам і головним інженерам протягом 2 годин. Далі виїхали в поле, провели навчання по всім налаштуванням, після чого показали трактор в роботі. Далі, другий етап був навчання — робота в полі з плугом. Налаштували плуг, відладили всі системи, навчили операторів, а далі працювали уже на місці з агрегатом», — розповідає заступник керівника департаменту сільгосптехніки «Бізон-Тех» у Полтавській області Роман Столяренко.

Оператор господарства Микола Федина говорить, що перейти з МТЗ на Massey Ferguson для нього не було складністю через простоту французьких тракторів.

«Дуже простий трактор в експлуатації. І до того ж, дуже комфортабельний. Наприклад, така хороша амортизація, що навіть, їдучи полем 14-15 км/год, я того не відчуваю. Також дуже потужний і економний. MF 8737 проводить оранку з восьмирядним плугом на глибину до 30 см швидкості 10 км/год. А витрачає пального 18 л/га», — розповідає працівник господарства.

Тракторист Микола Федина

Крім тракторів Massey Ferguson, господарство «Явір» придбало ще й 16-рядну сівалку Massey Ferguson 9100, обладнану рішеннями Precision Planting: висівними апаратами vSet, системою автоматичного притиску DeltaForce. У господарстві автоматично було налаштовано 45 кг на сошник. 

«Цією сівалкою у цьому сезоні ми встигли посіяти 600 га кукурудзи. Соняшник нею поки не сіяли. Працює дуже якісно і варта того, щоб її придбати. Сіє точно, немає пересівів, пропусків», — зазначає Іван Семука.

Сівалка Massey Ferguson 9100

Аграрій говорить, що в майбутньому розглядається можливість придбати ще одну сівалку Massey Ferguson, але цього разу 8-рядну. Також директору господарства сподобався самохідний обприскувач Massey Ferguson, який «Бізон-Тех» привозив для демо-показу на полі «Явора». Але з придбанням поки поспішати не збирається, наразі у господарства інші плани з оснащення техпарку.

Іван Семука говорить, що з «Бізон-Тех» працюють уже 10 років, купуючи насіння, засоби захисту рослин, добрива. З появою техніки у портфоліо компанії вирішили спробувати й довіра виправдалась, доказом чого є придбання нових одиниць техніки і планування розширення техпарку представниками асортименту «Бізон-Тех». Запорукою такого успіху є постійна підтримка, якісна співпраця і надійне партнерство.

© Андрій Губін, Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати