Статті

Новинки від Fendt: ще зручніше, ще продуктивніше

20 Серпня 2019 252

Новинки від Fendt
Новинки від Fendt
Traktorist.ua

Під час міжнародної прес-конференції AGCO/Fendt 2019 у Марктобердорфі (Баварія, Німеччина) відомий виробник сільськогосподарської техніки презентував серію новинок. Fendt потішив свіжими інженерними рішеннями, сучасними технологіями у сфері управління технікою та приємними дрібницями, які спрощують роботу аграріїв.

Трактори Fendt 900 Vario

Нова лінія потужних і компактних тракторів Fendt 900 Vario складається з 5 моделей від 296 до 415 к.с: Fendt 930 Vario, Fendt 933 Vario, Fendt 936 Vario, Fendt 939 Vario та Fendt 942 Vario.

Ці машини можуть похвалитися широкою сферою застосування. Їх розробили насамперед для важких тягових робіт та з використанням ВВП. Але ці трактори також легко перевозять вантажі зі швидкістю до 60 км/год. Власна вага до 11,7 т і можливість регулювати тиск у шинах роблять машини придатними для перевезення вантажу там, де великий тиск на ґрунт небажаний. А завдяки сумісності з великою кількістю навісного обладнання трактори Fendt 900 Vario стають максимально універсальними.

Нова трансмісія забезпечує 900-й серії велику потужність за низьких витрат. Всі моделі отримали 6-циліндровий двигун MAN, розроблений спеціально для Fendt. Він має 9 л об’єму, турбіну зі зміненою геометрією та систему розподіленого вприску, котра дозволяє економити пальне. Оливу ж можна замінювати через 1000 годин роботи.

Трактор Fendt 900 Vario

Приводи заднього й переднього мостів розділені, що усуває перекоси під час руху, дозволяє краще входити в повороти, розвивати максимальну тягу на полі. Відпрацьовані гази відповідають стандарту Євро-5.

Лінійка має кабіну нового класу Fendt Life Cab. У ній водій в режимі реального часу може бачити всі дані машини. А через нову телеметричну систему Fendt Connect ці дані можна спостерігати віддалено через мобільну мережу й керувати ними. Детально про цей сервіс від Fendt йтиметься нижче.

Найбільший комбайн Fendt IDEAL 10

Серія комбайнів Fendt IDEAL поповнилася моделлю потужністю 790 к. с. Він має новий двигун MAN 16,2 л, котрий відповідає стандартам викидів Євро 5, нову систему очистки та систему сепарації Dual Helix, яка добре зарекомендувала себе у попередніх моделях. Комбайн продуктивніший за своїх попередників: має більшу пропускну здатність, високу якість зерна й ще менші втрати.

Уперше в Європі комбайном можна управляти не кермом, а джойстиком. Ексклюзивна система IDEALDrive забезпечує водію кращій огляд і за роботи на полі, й під час руху по шосе.

Комбайн Fendt IDEAL 10

Оновлений Fendt 1000 Vario

Трактор Vario 1000 користується неабиякою популярністю в усьому світі. Він надійшов у продаж у 2014 р., з того часу до 40 країн світу поставили 2000 таких машин. Цього року модель отримала кілька нових привабливих оновлень.

Трактор зробили ще безпечнішим і комфортнішим. Він має регульовані електричні дзеркала заднього виду, котрі забезпечують якісний огляд навіть під час роботи з великими причепами, на складних поворотах або в умовах обмеженого простору. Дзеркала мають габаритні вогні й систему обігріву, якою можна керувати через термінал. Для кращої видимості машина оснащена додатковими відбивачами світла, сигнальними вогнями та попереджувальними знаками.

Трактор має аудіосистему 4.1 із сабвуфером та інформаційно-розважальний пакет. Останній забезпечує гучний зв’язок завдяки 8-ми мікрофонам на стелі кабіни. Окрім стандартного радіо у кабіні можна слухати цифрові канали й записи із зовнішніх носіїв.

Потрібен захист від несанкціонованого доступу, крадіжки палива чи викрадення трактора? Для Vario 1000 можна придбати кодовий ключ, який блокує двері кабіни, капот, дизельний бак і систему запалювання.

Залежно від регіону експлуатації, можна обрати Fendt 1000 Vario з різними нормами викидів відпрацьованих газів, зокрема у відповідності до стандартів Євро 5.

Трактор Fendt 1000 Vario

Fendt 314 Vario: потужний, розумний та екологічний

У новому Fendt 314 Vario реалізували інноваційну систему динамічного розподілу потужності, котра дозволяє отримати додаткові 10 к. с. тоді, коли вони потрібні. До того ж швидкість та якість виконання роботи не страждають.

Це перший компактний трактор, який має систему управління FendtONE. Це дозволяє бачити робочі процеси й керувати ними з кабіни трактора чи поза нею. Дані виводяться на екран у кабіні, на комп’ютері чи телефоні в режимі онлайн. Тепер можна складати плани робіт на будь-якому гаджеті та надсилати їх системі управління машиною через мобільний зв’язок.

Трактор також отримав зручнішу систему управління через оновлені джойстик та важіль хрестового перемикання. В кабіні збільшилася кількість приладів, з’явився 12-дюймовий сенсорний термінал і багато інших зручних новинок. Fendt 314 Vario відповідає європейському стандарту викидів Євро 5.

Оновлення Fendt 700 Vario

Трактор, який уже багато років є бестселером серед техніки Fendt, отримав серію вдосконалень. У ньому, як і у Fendt 314 Vario, реалізовано систему управління FendtONE. Тепер переглядати показники трактора та ставити йому завдання можна на відстані — з планшета, телефона чи ноутбука. Завдання та плани можна зберігати в системі, що полегшить ведення необхідної документації. Програма дає можливість вільного обміну даними, наприклад, із діловими партнерами. Водночас кожен користувач сам вирішує, які дані він хоче відкрити. Конфіденційна інформація залишається прихованою. Система Fendt Guide Sync синхронізує рух усієї техніки підприємства, що знижує витрати пального.

У кабіні Fendt 700 Vario з’явилися оновлені джойстик і важіль хрестового перемикання, нові прибори та більш зручні системи керування. Серед інших новацій — роз’єм ISOBUS у передній частині та 6-позиційний мультироз’єм для 3-го клапана на фронтальному навантажувачі, котрі роблять Vario ще універсальнішим трактором.

Збільшена кількість варіацій ширини колії дає можливість адаптувати трактор до вимог світового ринку. Fendt 700 Vario відповідає стандартам викидів Євро 5.

Fendt 200 Vario VFP з комбінацією від Braun для механічного прополювання виноградників

Механічні способи боротьби з бур’янами з кожним роком набирають популярності. Fendt разом із Braun представляють комплексну комбінацію інструментів для прополювання виноградників з автоматичним управлінням. Електронне керування забезпечує ефективне та обережне видалення бур’янів у прикореневій зоні винограднику без особливих зусиль з боку людини. До того ж, підвищується якість обробки та мульчування землі. Автоматизація збільшує швидкість прополювання до 8 км/год.

Розумна система розпізнає рельєф, стовпчики та виноградні лози і направляє трактор точно між рядами. Навісні інструменти автоматично регулюються так, щоб не пошкоджувати лозу, яку обладнання помітило при скануванні. Система самостійно активується на початку ряду та переходить в режим парковки у кінці. Водій втручається лише на розворотах, інший час він спостерігає за роботою системи.

Агрегат Fendt 200 Vario VFP з комбінацією від Braun для механічного прополювання виноградників

Інновації для обприскувачів Rogator

Машини для захисту рослин Rogator отримали автоматичну систем управління форсунками Fendt OptiNozzle, яка забезпечує оптимальний результат і необхідні параметри зносу вітром. 

В серії самохідних машин Rogator 600 з’явилась нова модель потужністю 307 к. с. З 2020 р. всі машини матимуть двигун 7,4 л і відповідатимуть стандарту Євро 5. Асортимент шин розширять на дві моделі.

Причіпні обприскувачі Rogator 300 отримали унікальну незалежну підвіску коліс. Тепер амортизацію машини забезпечують два гідравлічних циліндри, що збільшує стабільність на поворотах, схилах і складних дорогах. Нова підвіска компенсує нахил до 7 градусів, дозволяючи ефективно працювати на схилах. Вона також вирівнює машину під час заповнення розчином, допомогаючи більш точно залити бак.

Новий Fendt Rogator 300 має ширину захвату 36 м. Для транспортування його штанга складається у три рази. Нова штанга краще копіює рельєф навіть на великій швидкості. У поєднанні із серійною системою незалежного увімкнення форсунок вона гарантує високу продуктивність і точність зрошування.

Зелена лінія Fendt

Фронтальна косарка Fendt Slicer FQ

Популярний модельний ряд дискових косарок доповнено новою моделлю Fendt Slicer FQ. Розробники максимально адаптували її під потреби середніх та великих молочних ферм, біогазових установок, машинно-тракторних станцій. Fendt Slicer FQ здатна копіювати рельєф, має універсальне бокове зміщення +/-20 см та ширину захвату 2,6 м. Косарка може мати вальцеву чи пальцеву плющилку на вибір. Використовувати косарку можна самостійно, з комбінаціями косарок або із задньонавісною косаркою. Все це забезпечує максимально якісний покіс.

Дискова косарка Fendt Slicer FQ

Ворушилки Lotus та Twister

Нову модельну лінію ворушилок-розпушувачів сіна розробили для середніх і великих підприємств. Серія включає навісну Fendt Lotus 770 та причіпні Fendt Lotus 1020 T і Fendt Lotus 1250 T. Серія Twister доповнилася флагманом Fendt Twister 11010 DN. Ворушилки мають інноваційні пальці, які копіюють рельєф, не пошкоджують ґрунт, швидко та ефективно перевертають навіть важке вологе сіно, забезпечують ідеальне розподілення сіна та чисту межу поля. Це робить ворушилки Lotus та Twister на 15% ефективнішими за класичні. Вони також визнані надзвичайно ефективними розпушувачами у своєму класі.

Кормозбиральний комбайн Fendt Katana 650

Новий комбайн більш ефективний завдяки зміненій системі проходження матеріалу. Потужність його двигуна збільшили до 650 к. с та встановили регульований вентилятор охолодження з функцією реверсу. Це дає можливість забезпечити охолодження, відповідне до будь-якої погоді, захищає охолоджувач від бруду. Новий подрібнювач-плющилка збільшує діапазон зрізання та збільшує продуктивність на 21%. До речі, можна зекономити 12% пального за високої якості очистки зерна. Fendt Katana 650 також відрізняється гарним зчепленням на схилах і високою зносостійкістю.

Fendt Tigo — збиральні причепи середнього класу

Новації не оминули й причепи Tigo. Цього року компанія Fendt презентувала новий Tigo 100 MR Profi, який за компактних розмірів має місткість до 49 м³, найвищу в своїй лінійці продуктивність і показники навантаження. З’явилися й компактні моделі Tigo S и ST з об’ємом від 22 до 29 м³. Їхній стандартний кузов призначений для перевезення сіна, спеціальний — для транспортування силосу. Як опціональне обладнання доступний сінозбирач.

Модельний ряд Tigo XR отримав систему управління TIM, котра дозволяє оптимізувати роботу та збільшити продуктивність.

Новинки лінійки пресів-збирачів

Високопродуктивний прес-підбирач прямокутних тюків Fendt Squadra тепер має ріжучий апарат ProCut. Обладнання просте й економне в обслуговуванні. Ножі — завдяки висувному ящику — можна легко замінити. Зубці з високоякісної сталі довго служитимуть навіть у важких умовах, їх можна замінювати по одному, що значно економить кошти.

Модель Fendt Rotana V адаптували до дизайну серії з новою бічною панеллю.

Прес-підбирач прямокутних тюків Fendt Squadra

Fendt Connect – система аналізу та управління машинами

Fendt пропонує центральну телеметричну систему, яка збирає дані з машин, передаючи їх через мобільний зв’язок на телефон, планшет чи комп’ютер. Вона надсилає дані про стан машин і графічно показує розташування техніки, надсилає повідомлення, якщо машина залишила задану територію.

Програма також дозволяє виконувати технічну діагностику на відстані. З дозволу власника машини технічна інформація про її стан може надходити до дилера, який у випадку несправності зможе вчасно провести діагностику. Це скорочує час пошуку несправностей та ремонту на 30%.

Таким чином передаються лише дані про технічний стан, іншу інформацію дилер не бачить. Система сумісна з тракторами Fendt Vario 300 та вище.

Fendt Connect налаштовують під час купівлі, щоб власник трактору одразу міг користуватися повним набором функцій.

Connect розширює можливості для контракту Fendt Care Platinum. Коли дані про стан машин надходять дилеру, він може усунути несправності до того, як вони себе проявлять, заздалегідь замовивши запчастини. Таким чином ремонт можна виконати протягом 24 годин. За необхідності більш тривалого простою, власнику контракту Fendt Care Platinum обіцяють заміну техніки або грошову компенсацію.

І це далеко не всі оновлення та прем’єри, що чекали на нас у Марктобердорфі. Варто відзначити, що ці новинки представлені для ринку Німеччини, а про їх появу в Україні дізнавайтеся на Traktorist.ua. Ближче ознайомитися з усіма машинами можна буде вже в листопаді на виставці Agritechnica 2019 у Гановері.

© Андрій Губін, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати