Статті

Студенти та Massey Ferguson: знайомство, практика, іспити

8 Серпня 2019 311

Навчання на Massey Ferguson — реальність із Бізон-Тех
Навчання на Massey Ferguson — реальність із Бізон-Тех
Traktorist.ua

Аграрна галузь України на сьогодні динамічно розвивається. Такий ріст зумовлює потребу у висококваліфікованих кадрах. Університети поки що не можуть на 100% забезпечити не лише кількість, а й якість випускників, які в подальшому йдуть працювати у агробізнес. Велику втрату якості можна відзначити у навчанні трактористів, адже практичні навички вони здебільшого здобувають на старій техніці, а ринок потребує спеціалістів, яким можна довірити найсучасніший трактор чи комбайн, який коштує кілька мільйонів гривень. Такої думки дотримуються у компанії «Бізон-Тех», яка входить до BKW Group і є офіційним дистриб’ютором Massey Ferguson і Amazone. Тож саме тому на демо-показ техніки Massey Ferguson і Amazone запросили студентів Полтавської державної аграрної академії, у яких саме тривала тритижнева практика. Майбутні спеціалісти змогли побачити в роботі іноземні трактори та агрегати, а після закінчення практики — скласти іспити на сучасній іноземній техніці.

Знайомство з технікою

«Вони розпитують, заглядають під капот, для них є цікавим кожен механізм і функція, яку здатен виконати даний трактор. Відчувається, що переді мною майбутні агроінженери! Свого часу я так само навчався на інженерно-технологічному факультеті Полтавської державної аграрної академії, але можливості ознайомитися з технікою іноземного виробництва, як у нинішніх студентів, у нас не було. Виробнича практика, так само й складання іспитів, проходили на стареньких агрегатах на добре знайомих навчальних полігонах, які розташовуються в Бричківці. Досі з радістю згадую роки навчання й настанови викладачів, які допомогли мені в житті. Мушу сказати: той, хто пройшов школу виживання на старих вітчизняних тракторах, без проблем сяде за кермо іноземного!», — коментує демонстратор сільськогосподарської техніки компанії «Бізон-Тех» Вадим Слизько, який допомагав освоювати студентам ази керування трактором Massey Ferguson.

Окрім самої техніки, студенти також мали можливість поспілкуватися з аграріями, які не з теорії знають, на що здатні трактори Massey Ferguson у парі з агрегатами Amazone. До того ж, саме люди, які працюють у сільському господарстві, можуть дати практичні поради майбутнім аграріям, агрономам чи трактористам.

«Нині актуальним залишається питання щодо збереження вологи в ґрунті, а дисколаповий агрегат Amazone під час обробітку не лише рихлить землю, а й забезпечує утримання життєдайної вологи. Тому наразі розглядаю можливість його придбання», — говорить голова ФГ «Явір» Іван Семука.

Дисколаповий агрегат компанії Amazone поєднує в собі функції глибокорозпушувача, дискатора та плуга. Він обробляє стерню, інтенсивно перемішуючи залишки культур і ґрунту та розпушує землю на максимальній глибині 40 см. На міцній 4-метровій рамі, яка компонується з тракторами потужністю 330-370 к. с., розташовуються два ряди дисків, агресивні ромашки діаметром 510 мм, 10 лап, а також розрівнювальні диски і коток. Унікальність машини полягає в тому, що кожна з робочих секцій, представлених тут, може працювати автономно, а саме — без підключення будь-яких функцій. Під час обробітку ґрунту передні лапи заглиблюються й дістають нижній  шар, кидаючи його на задні лапи, які, своєю чергою, цей ґрунт заробляють.

Час іспитів

За кілька днів після демо-показу для студентів ПДАА було підбито підсумки навчальної 3-тижневої практики з комплектування та агрегатування сільськогосподарської техніки, логічним завершенням якої стало складання теоретичного та практичного іспиту на отримання посвідчення «тракториста-машиніста». Для проведення практичної частини екзамену, котрий відбувся на базі виробничої майстерні кафедри експлуатації машин та обладнання ПДАА, що в с. Бричківка, компанія «Бізон-Тех» надала два трактори Massey Ferguson — 8737 і 7615. Якщо перший призначений для великих підприємств, то другий підійде для малих фермерських господарств. Трактор Massey Ferguson 7615 укомплектований двигуном AGCO POWER максимальною потужністю 150 к.с. Має безступінчату трансмісію Dyna-VT, яка передбачає 6 діапазонів, у кожному з них 4 швидкості. Навіска вантажопідйомністю 8,6 тонни, задній міст — посиленого типу.

«Приємно, що є компанії, які надають можливість студентам ознайомитися з роботою сучасної техніки всесвітньо відомих брендів, протестувати її в польових умовах, а також поспілкуватися з провідними фахівцями й розширити свій кругозір в аграрному просторі. Що більше подібних можливостей з’являтиметься впродовж 5 років, то краще. Бо ж якщо ми говоримо про дефіцит висококваліфікованих фахівців — то однієї парти й книги недостатньо для того, щоб отримати на кінцевому етапі висококласного спеціаліста. Неодмінною складовою процесу, безумовно, є практика, важливим чинником є й інтегрування освіти у виробництво», — зазначає завідувач кафедри експлуатації машин та обладнання інженерно-технологічного факультету ПДАА Сергій Ляшенко.

Демо-показ трактора Massey Ferguson 8737 в агретуванні з дисколаповим агрегатом Amazone Ceus 4000-2TX Super

На інженерно-технологічному факультеті ПДАА професію трактористки освоюють 7 дівчат. Під час іспиту перешкоди на тракторі Massey Ferguson долала Тетяна Курда.

«Мені подобається! Зовсім інші відчуття порівняно з тим, коли кермувала вітчизняним трактором. Емоції просто переповнюють! Мій батько має невеличке фермерське господарство в Карлівському районі, тож я планую в подальшому допомагати татові розвивати цю справу. Для ефективного господарювання необхідно знати з професійної точки зору, як правильно здійснювати технологічні процеси, а також можливі нюанси щодо експлуатації сільськогосподарської техніки, тому й пішла навчатися до ПДАА», — розповідає майбутня аграриня.

Студенти ПДАА з представниками компанії «Бізон-Тех»

Студент Володимир Кравченко зазначає, що під час практики йому довелося їздити на вітчизняному тракторі, а іспит пощастило складати на іноземному.

«Це як небо і земля! В кабіні іноземного трактора тиша, він легкий в управлінні, почуваєшся, наче в легковому авто з автоматичною коробкою передач. Якщо вибирати між тракторами, то однозначно Massey Ferguson», — ділиться враженнями хлопець.

Іван Покас, який теж складав іспит, розповів, що вперше почав керувати трактором у 15-річному віці. Тоді це був МТЗ-80, за допомогою якого фермери обробляли свої земельні ділянки. Зараз студент вперше сів за кермо Massey Ferguson.

«Тут одні переваги, ні тобі пилу, ні шуму в кабіні. Вражає потужністю, маневреністю та комфортом і, звісно, що в рази кращий за МТЗ і за своєю якістю та надійністю, і за зовнішнім виглядом. Він висококласний, має багато різноманітних опцій, які значно спрощують роботу в полі та сприяють легкості й комфорту оператора», — говорить Іван Покас.

Студенти ПДАА

Важливість навчання студентів на висококласній техніці резюмує керівник Полтавського регіонального представництва компанії «Бізон-Тех» Владислав Юхта.

«Ми зацікавлені в тому, щоб у господарствах, що є клієнтами компанії «Бізон-Тех», працювали професіонали своєї справи, які б на належному рівні могли обслуговувати техніку. Тому співпрацюємо з навчальними закладами. Важливо, щоб майбутні агроінженери вивчали її не з плакатів чи відеосюжетів, а бачили наочно, вивчали всі тонкощі, необхідні за експлуатації сучасних агрегатів. Словом, починаючи зі студентської лави оволодівали навиками користування іноземними тракторами. А від цього виграють усі: студенти, роботодавці й ми, бо маємо нагоду знайти фахівців і для роботи в нашій компанії зокрема», — підсумував фахівець.

© Марина Бабич, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати