АгроПолігон John Deere

АгроПолігон John Deere. Нива Переяславщини: підживлення кукурудзи

11 Липня 2019 284

АгроПолігон John Deere. Компанія Нива Переяславщини
АгроПолігон John Deere. Компанія Нива Переяславщини
Traktorist.ua

Другий етап АгроПолігон John Deere привів нас до столичного регіону, де ми вдруге відвідаємо групу компаній «Нива Переяславщини».

Уперше в межах проекту ми приїздили на поле біля с. Соснова на сівбу кукурудзи. Тоді було посіяно площу в 179 га. Сіяли гібрид Monsanto Dekalb ДКС 4014 на глибину 5 см і на швидкості 14 км/год з одночасним внесенням добрив. Посіву передувала оранка на глибину 25-27 см, закриття вологи зубовою бороною та передпосівна дискова культивація.

Більше подробиць про посів кукурудзи в «Ниві Переяславщини» можна прочитати в нашому матеріалі АгроПолігон John Deere. Кукурудза у «Ниві Переяславщини».

Захист і підживлення кукурудзи 

Між нашими двома візитами, за словами агронома «Ниви Переяславщини» Олександра Болілого, випало 80 мм опадів. Але лише протягом трьох днів. 

«Була «забита» ґрунтова кірка, кукурудза перебувала в стресі, спостерігалася нестача азоту. Прийняли рішення працювати мотигою, зробити міжрядний обробіток із одночасним внесенням карбаміду по 50 кг/га. Поки що результатом задоволені, але все покаже осінь, все покаже бункер», — згадує агроном.

Олександр Болілий, агроном «Ниви Переяславщини»

Окрім міжрядного обробітку, по кукурудзі внесли ґрунтовий гербіцид Примекстра в нормі 3 л/га. 

«За системою захисту тут додали тільки ґрунтовий гербіцид, він працює досі», — запевняє Олександр Болілий.

Під час нашого повторного візиту на полі працював самохідний обприскувач John Deere 4940, роботу якого, крім працівників господарства, супроводжували спеціалісти «Юпітер 9 Агросервіс».

«У баковій суміші, яка зараз в оприскувачі: вносимо Цинкат Паверфол 200 г/га,  карбамід 4 кг/га і комплексне добриво Агрітокс 2 кг/га», — розповідає агроном.

Внесення проводили вже після заходу сонця, адже температура повітря повинна була опуститися нижче за 25 °С, щоб культура не отримала опіків. Підсвітка обприскувача дозволила без проблем працювати вночі.

Аграрій прогнозує, що кукурудзу будуть підживлювати ще раз, але з препаратами визначатимуться трішки пізніше, залежно від погодних умов і стану посівів. Впевнені тільки з приводу трихограми — її зазвичай вносять двічі у рамках боротьби зі стебловим метеликом.

«Зі шкідниками як такими проблем не було, насіння в нас протруєне. Хвороб на даний час ще не було нічого, іще рано, може, надалі щось і з’явиться. Єдиною проблемою, з якою зіткнулися, була гусінь, але не на всіх полях, не масово. Страховий гербіцид із усіх полів внесли на 20% площ. Наприклад, на цьому полі страхового не було», — говорить про ситуацію на полях агроном.

Нічне підживлення кукурудзи самохідним обприскувачем John Deere 4940

За словами Олександра Болілого, на даний момент кукурудза почувається добре, волога в ґрунті є. Все, що залежало від агрономів, культура отримала, далі все залежатиме від погоди.

Захист 

Гербіцидна обробка

   Примекстра 3 л/га

Живлення

Підживлення

   Карбамід 50 кг/га

Підживлення

   Карбамід 4 кг/га + Цинкат Паверфол 200 г/га + Агрітокс 2 кг/га

Техніка для захисту й підживлення

Як згадувалося вище, на полі кукурудзи працював самохідний обприскувач John Deere 4940. За словами Олександра Болілого, й агроном, і обприскувач прийшли в господарство одночасно — понад 6 років тому. 

«Можна сказати, що на всіх площах нам вистачає одного обприскувача. А це більш ніж 5 тис. га. Він високопродуктивний, ми за одну ніч могли ним обробити до 600 га, якщо нам дозволяла погода. Обприскувач відпрацював близько 7 тис. мотогодин і «накрив» понад 150 тис. га. Працює він круглий сезон на всіх культурах. Один обприскувач і два механізатори, трудимося позмінно», — говорить агроном.

Нічне підживлення

За словами продукт-спеціаліста по техніці John Deere компанії «Юпітер 9 Агросервіс» Ярослава Загороднього, у господарстві високо оцінюють техніку.

«За 6 років «Нива Переяславщини» оцінила цю машину на 100%. John Deere 4940 — високопродуктивна машина, яка не дала жодних приводів приїздити нашому сервісу й ремонтувати її. Ця машина бездоганно себе показала за ці роки. Та якщо навіть відбувалися якісь «незручності» щодо вузлів, наша сервісна служба «Юпітер 9 Агросервіс» закривала їх без жодних простоїв техніки», — згадує фахівець.

Ярослав Загородній, спеціаліст по техніці John Deere компанії «Юпітер 9 Агросервіс»

Технічні характеристики

Модель обприскувача

   John Deere 4940

Об’єм бака

   4700 л

Ширина захвату штанги

   36 м

Відстань між форсунками

   38 см

Датчик Boom Track

   5 шт.

Кліренс

   1,52 м

Утім, роки беруть своє, тож у господарстві вже замислюються над придбанням нового обприскувача, але не сумніваються щодо вибору виробника.

«Обприскувач і досі в роботі, хоча інші вже б не працювали. Навіть якщо купувати новий обприскувач, звертати увагу на якісь інші немає сенсу. Якщо ця техніка себе нормально показала і чудово працює, ми вже стикалися із сервісом, «промацали» його, то навіщо його міняти на щось інше?», — вважає агроном підприємства Олександр Болілий.

Самохідний обприскувач John Deere 4940

У портфоліо компанії «Юпітер 9 Агросервіс» є чим замінити «старигана» та що запропонувати «Ниві Переяславщини» на заміну.

«Ми пропонуємо John Deere 4730 та машини серії R. Це високопродуктивні машини, які мають безліч технологічних рішень, які прекрасно підійшли б нашим партнерам «Нива Переяславщини». Ці моделі виготовляються для американського ринку та мають найрізноманітніші комлпектації, штанги від 30 до 36 м, баки від 3 до 5 куб.м. John Deere 4730 може бути обладнано технологіями майбутнього, зокрема AutoTrac RowSense і AutoTrac Vision», — говорить Ярослав Загородній.

Понад те, клієнти «Юпітер 9 Агросервіс» можуть купувати техніку за зниженими кредитними ставками в банках-партнерах, адже відсотки за кредитом компенсує сам завод.

За словами фахівця, «Юпітер 9 Агросервіс» продає модель John Deere 4730 не перший рік, але в 2019-му рівень продажів цієї машини збільшився втричі у порівнянні з минулим роком. 

«Це показує, що самохідні обприскувачі John Deere — бажана техніка, і клієнти її хочуть! Дана серія в наступному році оновлюватиметься, заходить зовсім інша модель. Вона буде удосконаленою, а щодо ціни — ми приємно здивуємо», — інтригує продакт-спеціаліст.

Залишаємо поле близько опівночі, а обприскувач продовжує старанно працювати, не зважаючи на темну пору доби. Повернемося до «Ниви Переяславщини» за кілька тижнів і подивимося на результати.

© Андрій Губін, Traktorist.uaРадимо почитати