АгроПолігон John Deere

АгроПолігон John Deere. Кукурудза у Криниці на Вінниччині: внесення ЗЗР

5 Липня 2019 286

АгроПолігон John Deere. Господарство Криниця
АгроПолігон John Deere. Господарство Криниця
Traktorist.ua

Продовжуємо другу частину АгроПолігону John Deere. Цього разу розповімо про захист кукурудзи в господарстві «Криниця», що на Вінниччині.

Згадати про те, як засіяли дане поле, можна у матеріалі АгроПолігон John Deere. Кукурудза у Криниці на Вінниччині: сівба

Коротко нагадаємо, що кукурудзу гібриду ДКС 4541 посіяли 13 травня на площі 98 га. Глибина висіву становила 3-4 см, а норма — 80 тис./га. Попередником була озима пшениця. Після збору провели оранку та закриття вологи, перед посівом внесли мінеральні добрива за допомогою трактора John Deere 6135 B із розкидачем та провели підготовку трактором John Deere 8295 R із передпосівним культиватором. Потім провели посів сівалками точного висіву з тракторами John Deere 6195 M і John Deere 8335 R

Внесення ЗЗР і живлення

Після нашого попереднього візиту, за словами засновника «Криниці» Дмитра Рижманя, кукурудза пережила град, а також отримала живлення й захист від бур’янів. 

У фазі 4-5 листків було внесено гербіцид МайсТер Пауер 1,5 л/га. Обробку проводили за допомогою обприскувача John Deere M 732. Препарат спрацював добре, але на кукурудзу чекав природній катаклізм. 

Внесення ЗЗР обприскувачем John Deere M 732

«Гербіциди спрацювали відмінно, та через тиждень пройшов дуже сильний дощ із градом і сильно побило листя. Якраз було 5-6 листочків. Ми планували тут вносити мікродобрива Розалік (це азот, фосфор, калій, цинк, сірка) по 3 кг/га і ще по 15 кг/га карбаміду. Але в зв’язку з тим, що на цій площі було дуже сильне механічне пошкодження від граду, то цю дозу розділили навпіл — для того, щоб меншою була концентрація і стрес для рослини. То ми давали 1,5 л/га Розаліку і по 15 кг/га карбаміду», — розповідає про систему захисту аграрій.

Дмитро Рижмань, засновник господарства «Криниця»

Наша ж команда потрапила саме на другу чергу внесення живлення — знову 1,5 л/га Розаліку і 15 кг/га карбаміду. У головних ролях — знову обприскувач John Deere M 732.

«На сьогодні стан посівів чудовий. І розвиток культури також на досить «технологічному» рівні. Ми маємо достатню кількість вологи в цьому році та вносимо мінеральні добрива й мікродобрива в достатній кількості, щоби гарантувати той запланований врожай, який ми хочемо отримати. Цього року планували отримати десь 15 т/га кукурудзи. У минулому році цей же гібрид, навіть аж трохи страшнувато казати, дав за 20 т/га на одній площі в 112 га. Але торік достатня кількість вологи  в ґрунті випала на фазу утворення качанів, тож кукурудза утворювала по два качани», — згадує Дмитро Рижмань. 

Цього ж року волога випала в ранній фазі розвитку культури. Аграрій вважає, що це не дуже добре, оскільки кукурудза утворює додаткові пагони і витрачає корисні речовини на кущення, а не на формування качанів.

Зате із хворобами і шкідниками ситуація позитивна. За словами Дмитра Рижманя, це можливо завдяки вчасній профілактиці.

«Ми проведемо обробку інсектицидом від стеблового метелика та фунгіцидом від грибкових захворювань. Кожного року вносимо інсектицид, не чекаємо, поки там буде стебловий метелик, вносимо на випередження. Фунгіцид, гадаю, в цьому році доведеться вносити, бо маємо достатню кількість вологи. На мою думку, через тиждень ми ще зайдемо в це поле, «накрити» фунгіцидами й інсектицидами», — планує керівник «Криниці».

Рядки кукурудзи з висоти

Живлення

Мікродобрива

   Розалік 1,5 л/га *2 рази

Добрива

   Карбамід 15 кг/га *2 рази

Захист

Гербіцид

   МайсТер Пауер 1,5 л/га

Техніка для захисту

Як згадувалося вище, всі ЗЗР та підживлення в господарстві вносять за допомогою причіпного обприскувача John Deere M 732. 

Модель обприскувача

   John Deere M 732

Ширина захвату штанги

   24 м

Бак для суміші

   3200 л

Бак для чистої води

   400 л

Хімічний редуктор

   55 л

«Обприскувач чудовий! Але вже на таку кількість землі, як у нас — 1300 га, його одного мало, тому ми хочемо брати самохідний обприскувач. Думаємо, що теж візьмемо John Deere, бо претензій до цієї техніки з нашого боку немає жодних. John Deere M 732 у нас вже не перший сезон працює, і працює, можна сказати, на відмінно», — говорить Дмитро Рижмань.

Тарас Гапчак, менеджер «РДО УКРАЇНА» ТОВ

За словами аграрія, обприскувач за сезон накриває площу більш ніж 4 тис. га, адже потрібно чотири рази обробити пшеницю і по кілька разів кукурудзу та соняшник. 

«Дана машина в господарстві працює 3 роки, за які пропустив через себе 3,6 млн л рідини, при цьому «накривши» площу в 16 200 га. Це за 3 роки! Оприскувач буде корисним у фермерських господарствах площею до 1,5 тис. га. Якщо ж господарство має більшу площу, то можна звернути увагу на самохідний обприскувач. Машина за час експлуатації зарекомендувала себе з найкращого боку. Попри те, що він «накрив» понад 16 тис. га, абсолютно жодного дефекту, поломки, простою за цей період часу не було», — ділиться досвідом супроводу обприскувача менеджер «РДО УКРАЇНА» ТОВ Тарас Гапчак.

За словами експерта, John Deere M 732 — топова машина і найбільш ходова модель серед причіпних обприскувачів у «РДО УКРАЇНА» ТОВ. Такий статус вона має завдяки популярним характеристикам — ширині штанги 24 м і баку об’ємом 3 200 л. 

«Ця машина дуже популярна серед наших аграріїв. Вона себе зарекомендувала як надзвичайно проста та надійна, водночас має високу продуктивність», — оцінює модель Тарас Гапчак.

До речі, John Deere M 732 — це перша техніка, яку господарство придбало у «РДО УКРАЇНА» ТОВ. 

«Власне, із причіпного обприскувача й почалася наша співпраця, яка досі продовжується. Наразі господарство має 8 одиниць техніки, яку їй запропонували «РДО УКРАЇНА» ТОВ. Ми її обслуговуємо та постійно надаємо свою підтримку», — згадує менеджер.

Причіпний обприскувач John Deere M 732

Задоволений співробітництвом із дилером John Deere і керівник «Криниці» Дмитро Рижмань.

«У нас із ними співпраця досить давня й тісна. Ми працюєм на довірі один до одного, от у нас немає такого, що дилер десь щось не зробив чи ми їм затримали перерахунки. Тому із запчастинами у нас немає питань», — ділиться враженнями аграрій.

Що ж, сподіваємося, що такий міцний союз дилера та господарства триватиме й надалі. А ми продовжимо стежити як за кукурудзою на цьому полі, так і за роботою техніки John Deere. Повернемося до господарства вже за кілька тижнів!

© Андрій Губін, Ігор Мирончук, Traktorist.uaРадимо почитати