Статті

Годуючи землю. Розкидачі органічних добрив на ринку України

1 Липня 2019 332

Розкидачі органічних добрив на ринку України
Розкидачі органічних добрив на ринку України
Traktorist.ua

Органічні добрива якісно підживлюють рослини та допомагають отримати більш високий врожай. Сучасні господарства удобрюють ними поля за допомогою спеціалізованої техніки: для твердих добрив використовують розкидачі, а для рідких —цистерни. Перші користуються неабиякою популярністю на ринку сільгосптехніки, адже вони здатні значно зекономити час і кошти.

Щоб правильно підібрати розкидач, необхідно врахувати чотири основних фактори:

 • площу поля;
 • тип органічного добрива, яке буде використовуватися;
 • потужність трактора, до якого агрегатуватимуть розкидач;
 • місткість, щоб добрива вистачило на кратну кількість кіл по полю.

За правильних розрахунків трактору не доведеться повертатися для дозаправки з дальнього кінця поля.

Новинка року — Organic TRUCKS від Варіант Агро Буд

Компанія «Варіант Агро Буд» презентувала свій універсальний розкидач Organic TRUCKS у лютому цього року. Бункер об’ємом 30,8 куб. м вміщує добрива вагою до 32 000 кг. Власна вага причепа — 14 000 кг. Ширина розкидання добрив становить 13—17 м. Залежно від встановленої норми внесення, причіп розкидає від 10 до 80 тонн добрив на один гектар. З допомогою Organic TRUCKS можна удобрювати поля гноєм, компостом і торфом. Коли вносити добрива не потрібно, розкидач бере на себе роль місткого і вкрай мобільного для своїх габаритів транспортувальника зерна, буряків, силосу тощо.

Корпус українського причепа-розкидача виготовлений із шведської сталі SSAB, встановлено французьку гідравліку від HydroKit, на зчіпному пристрої використали німецьке опорне сідло від Scharmuller. Транспортер встановили австрійський, а розпилюючі вертикальні бітери — італійські. Останні мають унікальну для ринку розкидачів товщину 10-20 мм. Осі причепу, яких може бути 2 або 3, італійські, а шини — індійські. Але в Organic TRUCKS вистачає елементів вітчизняного виробництва, адже причіп-розкидач включений до переліку техніки, за придбання якої, уряд частково компенсує кошти із державного бюджета.

Для роботи з 3-вісним причепом потрібен трактор потужністю 310-340 к. с.

 • Об’єм: 30,8 куб. м.
 • Власна вага: 14 т (+/-400 кг).
 • Ширина розкидання: 13-17 м.

«Відтепер причепи європейського рівня виробляються і збираються в Україні, на підприємстві Варіант Агро Буд. При зборці ми використовуємо найкращі імпортні компоненти, продуктивність і місткість залишилися на рівні з імпортними, проте рентабельність покупки зросла в 1,5 рази. Наприклад, наш прицеп оснащений єдиними в своєму роді вертикальними бітерами від BERMA (Італія), яких немає ні на одному іншому розкидачі. Компонент цього виробника витримує великі навантаження і служить без заміни як мінімум на 30% довше аналогів. Дно корпуса причепа-розкидача виконано з імпортної високоміцної сталі за стандартом жорсткості Strenx 700 S 420. Це оптимальна жорсткість для роботи в полі і перевезення понад 30 тонн зернових культур, сінажу, буряка або силосу. Оскільки і передня, і задня осі оснащені поворотними колесами, 10-метровий причіп бездоганно розгортається на місці, паркується і входить в складні повороти. А величезні колеса, які можна підібрати в залежності від побажань і грунту, не дають причепу застрягати навіть в складному рельєфі» — прокоментував переваги нового напрямку Денис Шуфані, керівник відділу розвитку.

Атлант — чотири в одному

Напівпричеп ТЗП «Атлант», розроблений «Заводом Кобзаренка», може бути розкидачем органіки, перевантажувачем буряків, бункером-накопичувачем і звичайним причепом. Для роботи з добривом механізм для розкидання встановлюють замість заднього борту. Ширина внесення становить 18 м. Дефекат і курячий послід можна розкидати на ширину до 24 м, для цього на розкидальний механізм встановлюють відкритий гідравлічний борт. Він повністю закриває бітери, лишаючи відкритими нижні тарілки з лопатями.

Напівпричіп випускають у шести варіантах, котрі відрізняються вагою, місткістю та  вантажопідйомністю:

Найменша модель серії — ТЗП-22 — має власну вагу 6 000 кг, здатна везти 16 500 кг вантажу об’ємом  22 куб. м, для неї знадобиться трактор потужністю 150-200 к. с.

Напівпричіп «Заводу Кобзаренка» ТЗП-22 (джерело: kobzarenko.com.ua)

Найбільші — автомобільні здвижні напівпричепи АЗП «Атлант» 60 та 68 агрегатуються з тягачем. Випускаються із шасі, або у вигляді кузова для встановлення на контейнеровоз. АЗП-60 в обох варіантах має вантажопідйомність 22 850 кг та об’єм кузова 60 куб. м. В АЗП-68 вантажопідйомність менша — 21 800 кг, але об’єм більший — 68 куб. м.

Напівпричеп «Заводу Кобзаренка» ТЗП «Атлант» (джерело: zavod-kobzarenko.prom.ua)

«Атланти» мають дно з двох частин. Перша — нерухома зварна конструкція, а друга за розвантаження рухається, створюючи пересувний ефект до 80 т. Задній борт відкривається гідравлікою. У виробництві використовують запчастини з Італії, Чехії та Польщі.

 • Об’єм: 22-68 куб. м залежно від моделі.
 • Вага: 6-13,2 т залежно від моделі.
 • Ширина розпилення — 18-24 м.

Комфортний Helios 14

Причіп Helios 14 від компанії VoLLand працює з усіма видами гною, з вапном, торфом та напіврідкими матеріалами. Також підходить для перевезення різних сільськогосподарських вантажів. Його власна вага становить 4500 кг, вантажопідйомність — 14 т, об’єм вантажу — 14 куб. м. Ширина розкидання добрива — 10-12 м.

Основні переваги машини:

 • понижена вібрація;
 • довговічність розкидальної установки;
 • балансирний тандем шасі;
 • можливість замінювати зубці ротора;
 • гідравлічний задній борт із гумовим ущільненням внизу;
 • підлоговий транспортер з плавним регулюванням швидкості;
 • ножі адаптера, виготовлені зі зносостійкої сталі;
 • просте управління;
 • бункер у формі ванни;
 • агрегатування з трактором через поворотну зчіпну петлю, можливість регулювати висоту зчеплення за допомогою домкрата.

Для роботи розкидача Helios 14 потрібен трактор потужністю 120-160 к. с.

Bergmann надійний та економний

Розкидач від німецької компанії Bergmann призначений для якісного подрібнення та розкидання твердих органічних добрив, дефекату й вапна. Має цільно-металевий кузов конічної конструкції, котрий дозволяє економити пальне під час перевезення вантажу. Ширина розкидання добрива – 25 м та більше. Серед інших переваг: автоматична система натягування ланцюгів, система контролю частоти обертів подрібнювача та справжня німецька якість усіх елементів.

На українському ринку розкидач Bergmann можна придбати у трьох варіантах: TSW 4190 S, 5210 S, 6240 S. Вони відрізняються розмірами, вантажопідйомністю, максимальним об’ємом завантаження тощо.

Найменша модель має власну вагу 6320 кг, об’єм 21 куб. м, працює з трактором 200 к. с. Найбільша у порожньому стані важить 8940 кг, має об’єм 27,5 куб. м, для роботи потребує трактор потужністю 260 к. с.

 • Об’єм: 21-27,5 залежно від моделі.
 • Вага: 6,32-8,94 т залежно від моделі.
 • Широта розкидання: від 25 м.

Компактний SIPMA

Розкидач польського виробництва SIPMA RO 1200 TORNADO — компактний та ефективний, підійде для трактора потужністю 108 к. с. Має власну вагу 4850 кг, вантажопідйомність — 12 т, об’єм — 12 куб. м. Машина якісно подрібнює та рівномірно розкидає органічне добриво на ширину 10 м зі швидкістю 5-60 кг на секунду. Швидкість розкидання можна плавно регулювати. SIPMA працює з гноєм, вапном та курячим послідом. Має шасі з ресорами типу тандем, борт із гідравлічним приводом.

 • Об’єм: 12 куб. м.
 • Вага: 4.85 т.
 • Ширина розкидання: 10 м.

Розкидач SIPMA RO 1200 TORNADO (джерело: allegro.pl)

Легкий ANNABURGER

Німецький розкидач ANNABURGER HTS.04 призначений для всіх видів твердих органічних добрив. Він забезпечує ширину розкидання до 26 м залежно від характеристик матеріалу із можливістю регулювати кут розкидання. Добрива можна вносити дозуванням від 2 т/га. Кузов та шасі HTS.04 являють собою єдину зварену конструкцію, а профільовані борта є більш стабільними та легкими у порівнянні зі звичайними. Виробник обіцяє точне дозування добрив завдяки тарілчастій системі розкидання та гідравлічній перегородці.

Розкидач від ANNABURGER випускають у 8-ми класах потужності. Для найменшої машини загальна допустима вага становить 11 т, об’єм кузова 10 куб. м, необхідна потужність трактора — 140 к. с. Найбільша модель може перевозити 33 т, об’єм кузова вміщує 25 куб. м, необхідна потужність трактора — 250 к. с.

Розкидач родом із Німеччини має GPS-керування та систему картографії, зручний пульт управління, 5 запобіжних систем вимкнення за перевантаження з простим доступом. Розробники також подбали про зручну заміну вузлів, котрі найчастіше зношуються.

 • Об’єм: 11-33 т залежно від моделі.
 • Ширина розкидання: до 26 м.

Розкидач ANNABURGER HTS.04 (джерело: annaburger.de)

Найменший PRONAR

Розкидач усіх видів твердої органіки PRONAR N161 має власну вагу всього 2 200 кг. Він перевозить добрива вагою до 6000 кг та об’ємом до 4,1 куб./м. Для роботи потрібен трактор потужність 68 к. с. Ширина розкидання становить 2,4 м, ланцюговий транспортер із гідроприводом забезпечує плавне регулювання норми внесення добрив. Горизонтальний розкидальний адаптер ретельно подрібнює та рівномірно розподіляє добриво. Попри скромні розміри, розкидач має надійну жорстку конструкцію. Для зручності завантаження конструктори передбачили відкидні бічні стінки.

 • Об’єм: 4,1 куб. м.
 • Вага: 2,2 т.
 • Ширина розкидання: 2,4 м.

Розкидач усіх видів твердої органіки PRONAR N161 (джерело: pronar.pl)

APOLLO на великих колесах

Розкидач органіки від польського виробника UNIA має одну вісь і великі колеса. Таке конструкторське рішення забезпечує гарну прохідність, потребуючи на 20% менше потужності. Його бункер виготовили зі сталі завтовшки 4 мм та доповнили горизонтальним і вертикальним підсиленням із товстих профілів. Транспортер також створений з міцної сталі, для плавного регулювання подачі добрива має гідравлічний привід. Ширину розкидання добрива можна регулювати від 1,5 м до 24 м.

APOLLO можна придбати у 4-х класах потужності. Номінальна вантажопідйомність найменшої машини становить 8000 кг (на полі — 11000 кг) за об’єму кузова 10+3 куб. м. Необхідна потужність трактора — 75-90 к. с. У найбільшої машини номінальна вантажопідйомність — 13 000 кг (на полі — 16 000 кг) за об’єму кузова 16+3,5 куб. м.

 • Необхідна потужність трактора — 120-130 к. с.
 • Об’єм: 10-19,5 куб. м залежно від моделі.
 • Вага: 4-5,7 т залежно від моделі.
 • Ширина розкидання: до 24 м.

Розкидач органічних добрив UNIA APOLLO (джерело: uniamachines.com)

Зручний розкидач від Metal-Fach

Ще один потужний розкидач із Польщі N267 може перевозити вантаж вагою 8000 кг та об’ємом 9,5 м. кб. Водночас мінімальна необхідна потужність трактора становить 80 к. с. Конструкція розкидального механізму має змінні зубці з якісної сталі, забезпечує рівномірне розпилення добрив із мінімальною вібрацією. Ширина розкидання — 10 м. Задній борт має гідравлічний привід і гумовий ущільнювач, що запобігає висипанню матеріалу. Управління здійснюється за допомоги одно- чи двохсекційної гідравліки та боуден-тросів. Це дозволяє одночасно приєднати до трактора інші пристрої з гідравлічним приводом.

 • Об’єм: 9,5 куб. м.
 • Вага: 3,4 т.
 • Ширина розкидання: 10 м.

Розкидач Metal-Fach N267 (джерело: metalfach.com.pl)

Класичний МТО-7

Вітчизняний виробник сільгосптехніки «Ковельсільмаш» випускає кілька моделей розкидачів органічних добрив. Серед них МТО-7, який  відрізняється чотирма горизонтальними барабанами-розкидачами, що забезпечує високу вантажопідйомність, якісне подрібнення та пристойну ширину розкидання. Машина також може слугувати для перевезення різноманітних сільськогосподарських вантажів. Розвантаження зручно проводити за допомогою транспортера, встановленого на дно кузова. Розкидач МТО-7 здатний перевозити вантажі вагою 7 000 кг та розкидати добрива на ширину 6-9 м. Йому підійде трактор класу 2.3, у якого швидкість роботи ВВП становить 540 об/хв.

 • Вага: 3 т.
 • Ширина розкидання: 6-9 м.

Розкидач органічних добрив «Ковельсільмаш» МТО-7 (джерело: agrotechnika-ukr.com.ua)

© Ксенія Боянова, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати