Статті

ТракторФест 2019. Швидкість, драйв, урожай

27 Червня 2019 303

ТракторФест 2019 на Черкащині
ТракторФест 2019 на Черкащині
Traktorist.ua

Галявина в кілька гектарів, тисячі відвідувачів, десятки розважальних зон та атракціонів, дві сцени, зірки всеукраїнського масштабу… Це День Києва? Чи, може, День Незалежності? Ні. Це «ТракторФест-2019»!

Traktorist.ua розповідає, яким ми побачили найкрутіший фестиваль цього літа.

Цьогорічний «ТракторФест» та гості заходу

Свято для всієї родини

«ТракторФест» — щорічний захід, котрий проводить НВФ «Урожай», яке входить до Групи МХП. Спочатку це було внутрішньокорпоративне свято, на якому нагороджували найкращих працівників та проводили змагання серед трактористів. Але згодом організаторам стало зрозуміло, що потенціал цього заходу значно більший. Тому цьогорічний, вже восьмий «ТракторФест» став заходом навіть уже не районного, а обласного значення.

«Скрізь [по області] стоять борди, розміщено анонси свята в ЗМІ, ми запросили всю Черкащину. Таким чином ми прагнемо довести, що агробізнес близький до громади, що нас об’єднує не лише вирішення важливих та актуальних для села проблем, а й декларування спільних цінностей та інтересів. Це пріоритети не тільки «Урожаю», а й усього МХП, — наголосив директор «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.

Олександр Воскобойнік, директор «НПФ Урожай»

За словами «господаря заходу», якщо 2018 року «ТракторФест» відвідали 2,5 тис. осіб. На момент нашого спілкування (а це був майже початок заходу) вже налічувалося 4 тис. гостей, хоча організатори готові були прийняти до 10 тис. відвідувачів.

Головна мета «ТракторФесту» — рекреація працівників після весняної посівної.

«Цей захід проводиться після закінчення весняно-польових робіт. Люди відпрацювали, втомилися, тому для них важливо відпочити і розслабитися! Під час перегонів якраз є можливість поганяти на тракторах і відчути драйв від того, бо на полях діють чітко визначені обмеження швидкості», — розповів про концепцію заходу Олександр Воскобойнік.

Для такого грандіозного тімбілдінгу обрали галявину біля села Полствин, що на Черкащині. Для гостей були доступні батути, гірки, тир із луками та арбалетами, лабіринт із солом’яних тюків, пілон. Також за допомогою двох телескопічних навантажувачів Manitou постала фотозона від партнерів заходу — АБА «Астра». Місцеві майстри хенд-мейду та виробники крафтової продукції продавали свої вироби. І це не кажучи про нескінченні столи, які ломилися від різноманітних польових страв і напоїв. Чого тільки вартий шашлик, приготований на мангалі, який було зроблено зі справжньої жатки!

Гостей розважали відразу на двох сценах. Якщо перша була задіяна більше для офіційних промов та під час проведення тракторних перегонів (про них трохи нижче), то на другій відбувся святковий концерт за участю діджеїв, місцевих гуртів та учасників талант-шоу. І, звичайно ж, хедлайнера заходу — Олі Полякової. Ведучими ж виступила відома команда-переможець «Ліги сміху» «Загорецька Людмила Степанівна».

Перегони, конкурси, виставки

Окрім просто розваг, на гостей чекала низка змагань і конкурсів, найголовніший з яких — перегони. Причому, не тільки на тракторах!

Перший челендж — з присмаком екологічності. Кожен із підрозділів «НВФ «Урожай» продемонстрував свої інсталяції, створені з переробленого сміття, у рамках виставки Eco-life. Тут були і мотоцикл з гумових шин, і альтанка з пластикових пляшок, і навіть банка кільки з металу та пінопласту.

Кулінари змагалися у конкурсі «Пан Вареник», в рамках якого готували й дегустували національну страву. 

Чоловіки змагалися в конкурсі «Урожай-мен». В межах цього змагання, у дуеті зі своїми парами, учасники кидали шльопки на точність, підіймали 18-літрові бутлі з водою та збирали якомога більше грошей у свій кокошник. Виглядало кумедно, хоча ми не завжди розуміли, що тут відбувається. 

Кидання шльопок на точність

І, нарешті, перегони на тракторах і не тільки. Найвидовищніша частина заходу відбулася на трасі, яку спеціально збудували для цих заїздів. Довжина траси становила 550 м, вона мала 3 перешкоди (ями і трампліни), а також 9 крутих поворотів. 

Членами журі виступали експерти як від «НВФ «Урожай», так і від партнерів заходу АБА «Астра». Голова журі, керівник черкаської філії АБА «Астра» Олександр Шпак добре пам’ятає ще перший «ТракторФест».

«Перший «ТракторФест» я відвідав ще 8 років тому. Я на нього був запрошений головою журі. Ми придумували, прогнозували, проектували все разом, обміркували формат, допомагали підприємству з організацією. А взагалі ми з «НВФ «Урожай» давні партнери, ще з 2005 року. Перший новий трактор на підприємстві був Fendt 930. Згодом співпраця переросла в дружні відносини, ми стали більш ніж партнери «продав-купив», уже більше як друзі», — згадує експерт.

Олександр Шпак, голова журі, керівник черкаської філії АБА «Астра»

Змагання проходили у декількох категоріях. Першими стартували гонщики на тракторах МТЗ, наступними змагалися зелені Fendt. 

Переможець змагань на Fendt, тракторист виробничого підрозділу «Заповіт Шевченка» Анатолій Чупилка, на підприємстві працює з 2010 р., але в перегонах брав участь уперше.

«Особливо не готувався. Пригнали трактор, поміряли трасу — і все. Траса вся вже була розбита, етапи всі однаково важкі — кругом горби. На ямах чіплявся руками в сидіння, щоб менше «кидало», — згадує тракторист.

Анатолій Чупилка — переможець змагань у класі Fendt

У фіналі ж провели своєрідний «суперкубок» — білоруські машини змагалися з німецькими. 

Завершували тракторні заїзди категорією «Жінка в тракторі», де працівниці «НВФ «Урожай» показали, що можуть впоратися з машиною не гірше від чоловіків. 

«Цьогорічні змагання запам’ятаються жіночими перегонами. Дівчата можуть управляти трактором не гірше за хлопців, а можуть навіть і краще. Вони своє доказали. Це ще раз показує, що трактор Fendt універсальний, простий в управлінні, на ньому жінки можуть показувати такі ж результати, як і хлопці», — говорить Олександр Шпак. 

Після тракторів пішла «легка артилерія» — мотоблоки, які долали ті ж перешкоди, що й їхні великі «брати». Час заїзду тут був коротшим, але видовищності було не менше. 

Останніми трасу подолали бігуни в костюмах кукурудзи. Цей забіг став однією з найвеселіших частин заходу, хоча й однією з найважчих для учасників, враховуючи по-справжньому літню спеку.

Гуляння та вшанування переможців відбувалися до самої ночі, а відвідувачі все з’їзджалися з усіх-усюд до галявини під Полствином. Адже насолодитися морем сонця, драйву та радості потрібно було на цілий рік — до наступного «ТракторФесту».

© Андрій Губін, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати