Статті

День поля BEDNAR. Жовтий світанок у центрі Чехії

25 Червня 2019 320

День поля BEDNAR 2019
День поля BEDNAR 2019
Traktorist.ua

Члени редакції Traktorist.ua вже не раз чули вислів «Якщо хочеш налагодити гарні стосунки з клієнтом, першою машиною продай йому BEDNAR». Вражені такою рекомендацією, ми вирішили познайомитися з чеською технікою прямо на її Батьківщині. Тим більше, видався гарний привід — День поля BEDNAR, який виробник проводить раз на два роки, демонструючи повну лінійку техніки та представляючи прем’єри довгоочікуваних новинок.

Завод у Рихнові-над-Кнєжной

Трішки історії для тих небагатьох, хто ще не знайомий із продукцією BEDNAR. Компанію було засновано Ладиславом Беднаром у 1997 році. Спочатку компанія, яка на той час мала назву STROM Export, займалася експортом чеських сільгоспмашин, але досить скоро тут зрозуміли, що варто розпочати власне виробництво, і в 1999 році з’явилася перша дискова борона компанії. У 2006 році компанія відкрила новий завод у містечку Рихнові-над-Кнєжной, що дало змогу збільшити об’єми виробництва та створювати інноваційні агрегати в колаборації з місцевими агровиробниками.

Читати до теми: Металевими вулицями заводу BEDNAR

Назву BEDNAR компанія отримала 2013 року, коли була вже відомою в Європі та регулярно брала участь у великих виставках, зокрема в Agritechnica.

Однією з візитних карток бренду став День поля, який компанія проводить щороку, виводячи на демо-поле повну лінійку техніки.

Day B

А в полі біля Местеча-Кралова подивитися було на що! Чеський виробник вивів на поле для демонстрації 27 машин та агрегатів. Однак показати в роботі не вдалося, адже організаторам стала на заваді погода — демо-поле на початку заходу покропила знатна злива, загнавши численних гостей заходу під намети.

Сцена на Дні поля BEDNAR 2019

Щоб подивитися та оцінити продукцію компанії, до центру Чехії з’їхалося понад 2 тис. відвідувачів з багатьох країн Європи і не тільки. Нам вдалося познайомитися з аграріями з Німеччини, Італії, Швеції та, звісно ж, України.

Українська «діаспора» на Дні поля складалася із представників та клієнтів дилерів BEDNAR — «Агроресурс», «Компанія ЛАН», «НФМ АГРО», Titan Machinery.

Подивитися за темою: День поля Bednar 2019

«День поля BEDNAR — масштабний захід. Приїхав на нього вперше. На жаль, із погодою трохи не пощастило й агрегати не показали себе на практиці. Ми задоволені технікою BEDNAR. Наразі у розпорядженні в господарстві маємо 6-метровий компактор Swifter, який виконує всі перші весняні роботи», — розповів фермер з тернопільського господарства «Хлопівецьке» Олег Романовський.

Та серед гостей заходу були не тільки користувачі техніки BEDNAR з досвідом, а й аграрії, котрі тільки придивляються до жовтих агрегатів.

«Я приїхав дізнатися більше про техніку BEDNAR, подивитися на неї в роботі. Поки в технічному парку господарства такої не маю, але вже задумуюсь. Це якісна техніка, яка може скласти конкуренцію найвідомішим брендам», — зазначив фермер із Вінниччини В'ячеслав Шершун.

Українська делегація на Дні поля BEDNAR 2019

Гостей особисто приймала родина Беднар — засновник компанії Ладислав, та його сини Ян і Войтех. Останнім часом члени сім’ї власників компанії стали частими гостями в нашій країні.

«З минулого року я почав змінювати команду в Україні. Ми змінили деяких партнерів. Шукаємо сильних дилерів, які зокрема можуть давати фінансування для клієнтів. Я приїжджаю до України кожних три місяці. У нас уже розроблена подальша стратегія продажів та післяпродажного сервісу в Україні», — поділився з нами комерційний директор компанії Ян Беднар.

Ян Беднар, комерційний директор компанії BEDNAR

До речі, за словами виробника, BEDNAR вже перевершив торішні показники з продажів в Україні. Отже, українські аграрії все більше звертають увагу на чеський бренд.

Повна лінійка техніки

Власне, про головне. Під час Дня поля були представлені лінійки посівної, ґрунтообробної техніки, а також моделі для міжрядного обробітку просапних культур та для заробки пожнивних решток.

Головною прем’єрою заходу стала зернова сівалка OMEGA OO 6000 FL. Модель дозволяє сіяти всі типи культур з різною нормою висіву. Сівалка має передні Х-подібні дискові секції та паралелограмні сошники з системою PSP, які працюють із тиском до 120 кг. Система PSP (точне розміщення насіння) дозволяє сошникам висівати насіння на однаковій глибині по всій ширині машини й ідеально копіювати нерівності поверхні поля. Сівалка дозволяє висівати як дрібно-насіннєві культури малими дозами, так і зернові. Одночасно можливо додавати добрива і в міжряддя, і в рядок. За допомогою опції AlfaDrill можна вносити 3 різні культури чи добрива.

Сівалка BEDNAR OMEGA OO 6000 FL

За словами комерційного  директора BEDNAR в Україні Михайла Кришка, сівалка OMEGA OO 6000 FL дуже функціональна і дозволяє виконати максимально широкий спектр завдань.

«На сьогодні дилери вже почали замовляти оновлену модель сівалки OMEGA FL в Україну. Впевнені, що вона успішно зарекомендує себе та завоює своїх покупців», — наголосив представник компанії.

Михайло Кришко, комерційний директор BEDNAR в Україні

Було представлено і сівалки серії OMEGA OO, які вже давно показали себе якнайкращим чином на полях Європи й України завдяки міцній конструкції та легкій калібровці кількості висіву.

Ґрунтообробна техніка мала найбільше представництво на заході. Відвідувачам продемонстрували дискові лущильники SWIFTERDISC XN 3000, XO 8000, XE 12400 PROFI, а також ATLAS AO 6000 PROFI та AE 12400 PROFI.

«ATLAS AO 6000 PROFI — нова важка коротка борона, яка була розроблена і виготовлена спеціально для того, щоб працювати по кукурудзі та соняшнику. Наші дилери вже замовили їх як демонстраційні машини, тож проводитимуть всеукраїнську демонстрацію. Також найближчим часом у нас будуть доступні новинки, про які я зараз не хочу говорити багато. Ми плануємо відправити їх до України, щоб вони відпрацювали певний період в українських реаліях», — розповів Ян Беднар.

Передпосівні компактори — візитка BEDNAR — були представлені відразу чотирма моделями: SWIFTER SN 4000, SO 6000 PROFI, SE12000 та SM 16000. Деякі з цих новинок українські аграрії могли оцінити на стенді компанії на виставці SIMA, у лютому цього року. Використовуючи ці агрегати, можна провести за один прохід відразу кілька ґрунтообробних операцій, отримавши ідеальну підготовку ґрунту. Гарний вибір, якщо хочеш зекономити на пальному.

«Глибинну» серію представляли стерньовий культиватор VERSATILL VO7500 PROFI, універсальний глибокорозпушувач FENIX FN 3000 L, чизельні плуги TERRALAND TO 6000 та TERRASTRIP ZN 8/75 та комбінований глибокорозпушувач TERRALAND DO 6500. Останній можна обладнати як долотами з функцією перемішування ґрунту з рослинними рештками, так і без неї. Така машина — знахідка для фанатів мінімального обробітку ґрунту.

Також відвідувачам представили бункери для добрив і насіння FERTI-BOX FB 2000 F та FERTI-BOX FRONT FB_2000 F DUAL. Бункери відрізняються об’ємом (1 900 л і 2 200 л відповідно) та кількістю дозуючих систем (одна й дві відповідно). Обидві моделі агрегатуються на передню навіску трактора. Але не обійшлося і без причіпного бункера FERTI-CART FC 3500. Апарат вміщує 3 500 л та обладнаний тукорозкидачем, який дозволяє вимірювати кількість добрива.

Серед агрегатів для заробки та подрібнення стерні на демо-полі показали борони STRIEGEL PRO-PN 9000 та STRIEGEL PRO PE 12000, а також мульчувачі MULCHER MZ 6000 та MULCHER MM 7000. Останні підходять як для подрібнення пожнивних решток кукурудзи та соняшника, так і для трав’яних насаджень.

Було представлено й техніку для міжрядного обробітку просапних культур та безхімічної боротьби з бур’янами. І якщо культиватор ROW-MASTER RN 6400 підходить для поверхневої роботи, то чизель STRIP MASTER EN 8/75 може зануритися в землю до 35 см. Обидва агрегати мають функцію внесення гранульованих та рідких добрив.

Світле майбутнє

Утім, схоже, що майже три десятки моделей — не межа для компанії, і в наступні роки ми побачимо ще більше агрегатів. І ще більші агрегати, адже BEDNAR будує нову лінію виробництва, яка збільшить кількість виробленої продукції на 25-30% й дозволить збирати більше техніки для «великих хлопчиків».

«Новий цех зводять для збирання широкозахватної техніки. Конвеєри розраховані під агрегати з робочою шириною до 16 м. Також цех буде обладнаний сучасними електронними системами, буде по-іншому побудована логістика (як на лініях збирання автомобілів), планується використовувати найсучасніше обладнання і, навіть електричний шуруповерт «знатиме», на якому місці та з якою потужністю треба затягувати ту чи іншу гайку», — розповідає про плани компанії представники BEDNAR в Україні Михайло Кришко.

Що ж, бажаємо компанії розвитку та сподіваємося, що День поля BEDNAR стане ще однією must-see точкою на карті Європи для українських аграріїв.

© Анастасія Аврамчук, Андрій Губін, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати