Статті

Бункери-накопичувачі на ринку в Україні

24 Травня 2019 319

Бункер-накопичувач
Бункер-накопичувач
Traktorist.ua

Використання бункер-накопичувача дає можливість скоротити кількість комбайнів у полі, зекономити час і робочу силу. Все більше господарств купує до свого техпарку такі машини, адже під час жнив час гаяти не можна.

Traktorist.ua проаналізував ринок перевантажувальних бункерів-накопичувачів України та пропонує вам уже зараз підготуватися до жнив, щоби потім не робити вибір нашвидкуруч.

Завод Кобзаренка. Перший 4-вісний

Як зазначає виробник, перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН-50 було представлено перед жнивами-2017. Він став першою такою технікою в Україні, обладнаною 4-ма осями. За власної маси у 12 т, його вантажопідйомність сягає 40 т. Агрегатується з трактором від 300 до 350 к. с. Машина є найбільшою у лінійці бункерів накопичувачів «Заводу Кобзаренка», має об’єм бункера в 50 куб. м, тоді як у його «товаришів» цей показник становить від 9 до 40 куб. м. Діаметр шнека — 520 мм, що дозволяє за хвилину вивантажувати 12 т за максимальної швидкості вивантаження 1000 об/хв.

Об’єм бункера: 50 куб. м

Повна маса: 50 т

Осі: 4 шт.

Bronton 40 із Ніжина

Підприємство «Ніжин Механізація» виробляє одразу кілька видів техніки під брендом Bronton. Нам же цікава лінійка бункерів-перевантажувачів та її флагман — Bronton 40. Машина має 2 осі, за власної маси в 8,3 т перевозить 32 т зерна в бункері об’ємом 40 куб. м. Інші модели бренду мають об’єм від 20 до 32 куб. м.

Об’єм бункера: 40 куб. м

Повна маса: 40,3 т

Осі: 2 шт.

Юний БНП-40 від Egritech

Egritech — досить молода українська компанія, заснована в 2017 році. Має у портфоліо 4 моделі бункерів-накопичувачів з об’ємом від 16 до 40 куб. м. Флагманом лінійки є модель БНП-40. Швидкість вивантаження бункера становить 6,5 хв.  Вантажопідйомність — 29 т, маса бункера — 11 т. Компанія-виробник ставить акцент на шинах бункера.

«Система колісних пар використовує широкопрофільну гуму — це мінімізує навантаження на ґрунт, збільшує прохідність і маневреність техніки, а також запобігає утворенню ґрунтових ущільнень», — йдеться на офіційному сайті Egritech.

Об’єм бункера: 40 куб.м.

Повна маса: 40 т

Підвіска: тривісна залежна

Бункер-накопичувач Egritech БНП-40

Універсальний BS-42 з Олександрії

Конструкція бункера-накопичувача BS-42 виробництва заводу «Автоштамп» дає  можливість використовувати машину для перевезення будь-яких вантажів – від зерна до піску та щебню. Ідеально підходить для великої за площею ділянки, вантажопідйомність до 40 т, а швидкість вивантаження становить 10 т/хв.

Виробник також випускає на ринок бункерів і меншу модель BS-30.

Об’єм бункера: 43,5 куб. м

Повна маса: 53,2 т

Причіп: двовісний тандем

Лозівський британець

Є свій бункер-перевантажувач і в «Лозівських машин». Розроблений спільно з британськими фахівцями, Albion XL может перевозити 26 куб. м вантажу, а з додатковими бортами цей показник збільшується до 37 куб. м. Також виробник пропонує швидке вивантаження бункера (2-3 хв) через шнек або ж через відкидний задній борт. Машина агрегатується з трактором до 150 к. с. і має три варіанти комплектації.

Об’єм бункера: 36 куб. м

Повна маса: 35 т

Підвіска: двовісна

Укомплектований Pronar T743

Найголовнішою особливістю бункера-перевантажувача польського виробництва Pronar T743, за словами польського виробника, є його укомплектованість. До переліку додаткового обладнання входять тент, зважувальна система, насадка для завантаження сівалок. Для такого бункера трактор повинен мати потужність не менш ніж 220 к. с. Сама машина важить 10,3 т і може перевозити вантаж у 22,7 т.

Окрім різноманітних причепів та бункерів-накопичувачів, Pronar випускає трактори й техніку для заготівлі кормів.

Об’єм бункера: 34 куб. м

Повна маса: 33 т

Підвіска: має жорстку середню вісь і дві активно керовані осі

Потужний Fliegl

Є перевантажувачі й у портфоліо відомого німецького виробника причепів Fliegl. Швидкість вивантаження флагманської машини Vario ULW 35 Mega сягає 16 т/хв. Агрегат має тільки одну керовану вісь. Може бути обладнаний ваговою системою ISOBUS і телескопічну вісь для зменшення навантаження на ґрунт. Постачається об'ємом 20 куб. м і 35 куб. м.

Об’єм бункера: 35 куб. м

Повна маса: 35 т

Підвіска: одна керована вісь

 Напівпричіп-перевантажувач Fliegl Vario ULW 35 Mega

Збалансований J&M

Директор групи компаній «Росток-Холдинг» Дмитро Купавцев зупинив свій вибір на американських бункерах-накопичувачах J&M, коли знайомився з американською технологією. Йому сподобалося те, що у бункера J&M GC31T-1 доволі широкі колеса і завдяки цьому тиск на ґрунт менший. Крім того, бункер-накопичувач має зручний шнек, який у робочому положенні розташовується під кутом так, щоб оператору було зручніше спостерігати за процесом вивантаження.

Об’єм бункера: 40,5 куб. м

Повна маса: 31,3 т

Підвіска: одна керована вісь

Бункер-накопичувач J&M GC31T-1

Новинка з Бердянська

Бункер-перевантажувач зерна John Greaves АНП-40 — найбільша модель у лінійці виробника. Власна маса — 9,25 т, вантажопідйомність — 30,75 т. Він не надто вимогливий, трактор має бути потужністю всього 230 к. с. Дозволяє пересуватися зі швидкістю 25 км/год, а швидкість вивантаження не перевищує 11 т/хв.

Об’єм бункера: 40 куб. м

Повна маса: 40 т

Осі: 3 шт

© Олекса Ніконорова, Андрій Губін, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати