Статті

Сільгосптехніка made in Ukraine: Київщина

3 Травня 2019 276

Сільгосптехніка made in Ukraine: Київщина
Сільгосптехніка made in Ukraine: Київщина
Traktorist.ua

На Traktorist.ua триває проект «Сільгосптехніка made in Ukraine», де ми розповідаємо про сільгоспвиробників з різних областей України.

В минулих випусках ми були тут:
Сумщина
Львівщина
Миколаївщина

Рухаємося далі на Київщину. Місцеві виробники пропонують кормозбиральні комбайни, обприскувачі та навантажувачі.

Славна техніка з Богуслава

Почнемо з «Богуславської сільгосптехніки», яке є одним з лідируючих підприємств на ринку України з виробництва техніки для захисту рослин і внесення рідких мінеральних добрив. Підприємство існує вже більше 20 років. Виробнича палітра заводу досить багата і різноманітна на продукцію.

Зокрема, тут пропонують:

- причіпні обприскувачі ОПК-2000-18, ОПК-2000-18П, ОПК-2000-21,5, ОПК-3000-24 (бак 2000-3000л, ширина захвату 18-21 м, 5-24м);

- навісні обприскувачі ЕКО-800-12, (бак 800 л, ширина захвату 12м);

- самохідні обприскувачі на базі ГАЗ-66 (бак 2000 л, ширина захвату 18м);

- самохідні обприскувачі IBIS та Bargam (бак 1000-5000 л, ширина захвату 16-36м);

- обприскувачі для саду, виноградників, високорослих насаджень (висота обробки до 40м) (бак 300-400-600-1000-1500-2200л.);

- культиватори для безвідвального обробітку грунту з одночасним внесенням аміачної води КУ-3А (баки 2х600л, ширина захвату 3м, глибина обробки до 20см), КУ-6А (бак 2000-5000л, ширина захвату 6-12м, глибина обробки до 20см, агрегатується з тракторами 250 к. с.);

- обладнання для внесення аміачної води;

Степаненко і К. Сімейний бізнес

Уже більше 20 років (з 1995 року) над виробництвом вітчизняної сільгосптехніки під брендом «СТЕП» працює компанія «Степаненко і К». Мають потужну виробничу базу і широкий спектр грунтообробної техніки багатоцільового призначення.  Зокрема, ряд навісних, причіпних і напівпричіпних машин. Виробляють агрегати шириною захвату 1,2-1,4 м, що можна агрегатувати з тракторами 25-450 к.с.

Керівництво компанії запевняє, що попри витримані сталі стандарти виробництва, готові запропонувати клієнтам індивідуальний модернізований підхід у кожному замовленні.

Агрореммаш-БЦ

Виробничим двигуном сільгосптехніки на Київщині сміливо можна вважати Білу Церкву. Саме там знаходяться одразу кілька потужних виробників техніки регіону.

Знана в Україні компанія-розробник та виробник ґрунтообробних дискових агрегатів і не тільки. На вітчизняному ринку працюють з 1998 року. За цей час запатентували 21 винахід, за якими і виготовляють ґрунтообробні машини. Пропонують техніку для тракторів різних класів з різною шириною захвату:

- Агрегати гребнеутворювачі;

- Агрегати підгортачі;

- Борони зубові;

- Подрібнювачі;

- Культиватори;

- Плуги навісні;

- Картоплесажалки навісні;

- Техніка для збирання овочів;

- Сівалки навісні;

- Відвали снігові;

- Вози кінні;

- Обприскувачі навісні;

- Агрегати ротаційні;

- Каток кільчатий;

- Станки ортопедичні для тварин.

За період існування напрацювали 53 дилерських центри по Україні та за її межами.

Білоцерковмаз. Заготівля кормів

Білоцерківмаз — завод з понад 160-річною історією виробництва техніки для аграрного сектору. На сьогодні, за інформацією з сайту компанії, 30% ґрунтообробної техніки в Україні випускають саме в Білій Церкві. Велика частина продукції постачається закордон. Найбільшою популярністю серед закордонних клієнтів користується кормозбиральна техніка білоцерківського заводу, представлена двома видами комбайнів: причіпний фуражний КПФ-2,4 та “Рось-2”. Окрім цього, у виробничому арсеналі мають різноманітну ґрунтообробну техніку, агрегати для внесення безводного аміаку, мульчувачі, відвали та інше.

Комбайн роторний причіпний Білоцерковмаз РОСЬ-2

Промінь. Глибоке рихлення

Компанію «Промінь» було засновано у 2011 році, також у Білій Церкві. Виробник займається випуском ґрунтообробної техніки. Більша частина портфоліо компанії — глибокорозпушувачі, а також борони та культиватори.

Тодак. Сівалки та оладки

Для сільськогосподарського сегменту підприємство пропонує універсальну просапну сівалку СТВТ-12/8М з пневмомеханічною системою висіву, призначену для посіву цілої низки культур з одночасним внесенням в рядки гранульованих мінеральних добрив.

Універсальна просапна сівалка Тодак СТВТ-12/8М

Окрім сільського господарства, «Тодак» розвиває такі напрямки, як виробництво оснащення для торгівлі, погрузочно-розвантажувальних робіт, стелажних і складських систем. Найбільше редакцію Traktorist.ua порадувала машина для виробництва оладок.

Борекс. Екскаватори з Бородянки

Історія підприємства тривала і насичена. Створене у 1994 році шляхом перетворення державного підприємства «Бородянський екскаваторний завод». Уже через рік на заводі випустили перший екскаватор на власному шасі «Борекс-3106».

Сьогодні ж підприємство пропонує клієнтам більше 40 різних машин і розробок:

- Фронтальні навантажувачі на власному шасі з телескопічною стрілою;

- Машини для комунальних потреб із бульдозером і підмітальною щіткою;

- Бурякозбиральні комплекси;

- Машини для обробки й підготовки грунту під посів (плуги, ґрунтообробні агрегати, культиватори);

- Кормозбиральні комбайни;

- Екскаватори-навантажувачі зі зміщеною віссю копання на власному шасі

Найбільшою своєю гордістю на сьогоднішній день вважають екскаватор-навантажувач Борекс-3106. Серед новинок пропонують багатоцільову навіску, яка в результаті дозволяє отримати екскаватор-навантажувач та екскаватор-бульдозер.

Футбольні фанати зі стажем згадають команду «Система-Борекс» із Бородянки, головним спонсором якої виступав саме екскаваторний завод.

Агротехніка. І ще про захист рослин

Компанія переважно займається продажем сільськогосподарської техніки та запчастин інших виробників. Серед того мають і обприскувачі причіпні, навісні, вентиляторні власного виробництва, шланги власної розробки.

Ropa-Україна. Не тільки дилер

Основна діяльність компанії «Ropa-Україна» — дистрибуція сільгосптехінки відомих іноземних брендів. Але мають вони і власне виробництво культиваторів під назвою Alligator. Агрегат, що виробляють у Полковничому, має ширину захвату від 6 до 12 м та має кілька варіантів комплектації.

Культиватор Ropa-Україна ALLIGATOR

На мапі виробників сільгосптехніки Київщини варто відзначити також виробників доїльних апаратів, які пропонують широкий вибір обладнання для ферм. Зокрема, «Чіковані» та «Імпульс-агро».

Завод «Рось-Гума», що знаходиться в Білій Церкві, є виробником гумово-технічних та латексних виробів, а також прокладок та ремкомплектів для сільськогосподарської техніки. Не варто забувати й завод Rosava, який займається виробництвом шин. Але останнім часом з’являються новини про банкрутство компанії.

Виробник шин Rosava

Київщина багата різними торговими фірмами, дилерами і представництвами закордонних виробників, які допомагають реалізовувати продукцію як вітчизняних, так і закордонних виробників. Втім на виробничій мапі вистачає і підприємств, які вже не один рік створюють сільськогосподарську техніку на вітчизняній арені. Яка область стане наступною, слідкуйте на сайті. Далі буде…

© Наталія Лисенко, Андрій Губін, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати